Motorna prskalica / Atomizer

I ja mislim da je isti motor ako se dobro secam kad sam gledao davno je bilo
 
Trebali bi mi neki delovi za prskalicu i karburator deo/prekidac ili slavina za gorivo/ slike u prilogu :

za prskalicu sa tri klipa- neke gume-semerinzi /treca slika gde su crne strelice/ pocelo da curi malo vise .
a za motor na karburator ima neka guma unutra u slavini za otvaranje benzina do karburatora /guma ima neke 2-3 rupice i ne propusta gorivo redovno/ motor je isti honda ima oznaku 160 f , ali je sve kinesko.
Ako neko zna gde ima delova ,a moze i na pp da ne bi bila ispala reklama., iako tih masina ima uvezeno verovatno dosta .
|Hvala
 
Da znas samo da ti na tockovima imaju motor na tom nosecem delu, sto znaci davanje gasa kao i slavina za zatvaranje su tu a ti si negde na kraju creva....pa dodje do toga da ti treba operater odnosno jos jedan covek, narocito ako se odlucis da produzis crevo sto nije pametno ali radi poso, komsa ima crevo od 10 metara.
Gledao sam na Jutjubu prikaz prskalice VS 30 te na točkovima sa 30 lit. rezervoarom i čovek je prskao po celom dvorištu sam.Nije imao pomočnika,nego je gasio i podešavao prskanje na "breneru".Po meni je glupo da naprave prskalicu sa 10m crevom a da je uslov da još neko stoji pored prskalice.
 
Nemam pojma komsa onda ima neku drugu, vidim sad i po prskalici, njegova je neka od 50 litara valjda i ima bure na kolicima

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nakon duzeg razmisljanja ostajem na atomizeru,dok budem mogao radicu sa njim,ljudi kazu da ni jedna prskalica nemoze tako doro isprskati kao atomizer,a posle videcu,mozda dron.
 
Kupio sam novi pištolj za prskalicu, imam dm 25. Stari je poceo da curi na drsci koja nema da se kupi, a i spojka creva kod rucice, ovaj novi nema rucicu a crevo se navlaci, sirina mlaza se kotrolise rucicom i moze se fiksirati okretanjem matice navoja.

Cena je 6500 a samo pistolj villager je 2500 al nema rucica da se kupi, meni je i stari pistolj ok.

Na fotkama se vidi i plasticni deo, to je zapravo od protiv pozarnog aparata sa kraja creva, mozda to navucem na spoj creva kao rucku.





Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Prikaz mlaza na pola gasa i solidan vetar na desno


nije loša ali se primećuje da je ugušena nekako, valjda jer se crevo navrće na pištolj te na mestu spoja ima suženje, original izvedba ima maticu montiranu NA crevo, spolja, nema suženja protoka kroz crevo, pogledajte fotku odsečenog dela.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kakva iskustva imate sa ovim prskalicama na baterije koje se prodaju na kupujem-prodajem za oko 35€?
Ja imama dm25 ali dosta je težak kada je pun i problem mi je što sam skoro povredio i desnu ruku pa ne znam da li ću moći uskoro da vučem taj konac da bi ga upalio.

Imam oko 120 kruski u 5. godini.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam vilidzerov atomizer ali se lomim da li da kupim prskalicu vilidzerovu na tockovima VS 30.Ima crevo duzine deset metara motor je je kao na dm 25,rezervoar 30 litara ,baca u vis do 12 metara i ne nosi se na ledjima.Jedino sto se pali povlacenjem kanapa sto kolegi mozda ne bi odgovaralo zbog povrede ruke.
 
Hvala! Naručio sam akumulatorsku, onu verziju koja nema ručno pumpanje zato što sam gledao da bude što lakša i manja od motorne.
Javljam utiske.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A koliko je teska ta akumulatorska, cenim ni ona nije pero lagana zbog samog akumulatora?
 
Kažu da ima oko 4 kg.
Akumulator je onaj mali:
687b148d36de5bb9357d3f0ffce95f4d.jpg
8bfd47cc48594d790a6aced2db539e83.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bas je malecan, ja mislio znas ono...akumulator :D

Dobro, 4 kg nije puno, ali nije ni malo, recimo moja DM25 je teska oko 7.5 kg a DM14 je koliko se secam do 5 kg, ali jeste laksa i ne moras da palis motor a pravo da ti kazem smara i ta buka motora i izduvni gasovi.
 
Stigla mi je akumulatorska prskalica, stavio sam je na vagu i prazna sa baterijom ima 4,8kg.
Lepo pravi maglu, jedino ona prskalica kao levak baca dosta krupne kapi. Možda može i to da se našteluje, ne znam. Najverovatnije da ću koristiti onu duplu što baca na dve.

Ima prekidač ON/OFF i onda ide na max, ali ima i potenciometar sa kojim može fino da se podesi pritisak pumpe. Dobra stvar je što pumpa radi samo kada pritisnete ručku, što znači da nema prskanja na prelazu od jednog do drugog stabla. Lakša je i tiša od motorne ali nema onu "pušku" ako treba da baca na daljinu. Akumulator se lako vadi i menja. Kažu da je preporučljivo da se puni jednom u dva meseca kada se ne koristi.
Gore ima dva poklopca, jedan je za sipanje vode a drugi ne znam ni ja za šta je, stavio sam tu rezervne gumice i dizne. Inače tu je mehanizam za ručno pumpanje kod verzije sa tom pumpom.

U odnosu na Villager PS20 koji imam, lakša je i tiša, nema verglanja uz pomoć kanapa ali manji je rezervoar (16L) i nema mogućnost da baca daleko sa onom "puškom" mada može da se doda ona produžena cev...

Videćemo kako će se pokazati u radu kasnije, za sada je OK.

Evo video i par slika:

44bc43008bcdf02e1008f56d3ad19ac0.jpg
0212eccf452e70798cb9398ef679cf72.jpg
e6105e8f82515e9ed68b75a2b29bc1ac.jpg
9bb02bc639ed4ff14ac327dfc3954919.jpg


8d2645d15eca7f82657d35e2b36b2a44.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh