Motorna prskalica / Atomizer

Godinama sam koristio leđni atomizer Cifareli 17 lit nikada ni jedne greškice ali dosadi nošnja i postaje s godinama zamorno ,sada imam Agromehanikin AGP 440 nošeni traktorski atomizer s usmjerivačima preporodio sam se. Leđni atomizer budem prepravio za prskanje herbicidnog pojasa oko voćaka.
 
vilager prskalica odraradi posao al bolji je sthil
na vilageru svecice menjam skoro posle svakog prskalnja
 
imam sthil kupio pre pola godine nema greske radi ko traktor baca i vertikalno i horizontalno full i moje preporuke.jedini problem je sto kod svih tih prskalica otpadnu ti ledja dok zavrsis prskanje i mnogo su teske jer pri radu tezina postaje mnogo veca kao i kod harmonikasa kad sviraju :osmeh:
 
Zdravo je skupa ta sthil.
Mislim da je Villager DM-25 odlicna i po ceni i po kvalitetu.
Hocu da kupim jednu prskalicu,pa slusam savete i isukustva,a mnogi (koji je koriste) hvale DM-25.
Ne kazem da nije bolje uzeti sthil,al dobra je i ova. Nije dzaba izreka-Ako ne znas sta je dobro,gledaj sta je skupo. :)
 
pozdrav.ja sam je platio 53000 sad je 57 ako mi verujes poskupela valjda zbog evra,i to sam trazio najeftinije.e sad ja nisam hteo da eksperimentisem jer su mi sljive 5m u visinu itd,da se nebih zezao ja sam uzeo siguricu,iako sam citao i za DM-25 i za DM-14 da su dobre,tj kako koja i za kako koga,ali mslm da tu visinu ne mogu da dobace.U horizontalu ide i do 10M ali bukvalno,a u visinu 6,7 iako oni stave 11,tj istina je jer oblak dobaci toliko,eksperimentiso sam kad sam je kupio i to sa vodom.zadovoljan sam ali kao sto sam rekao tezina je problem jer ti nosis 25 kg na ledja dok ne radi,a pri radu to je mnogo vise i teze dok se okrenes oko svake sljive ovo ono izmoris se dobro.e sad nznm one prskalice sto su kao kolica sto guras i ima namotano crevo itd,te su mi ok al opet dal ima tu daljinu i visinu bacanja nznm.Dobro razmisli sta ces jer opet pare su pare.I da ovo ti govorim za visoke sljive itd dok za male i ko im ne dozvoljava da rastu i za vinograde prskalica je ekstra.i da da napomenem da sa njom oprskam 150 stabala za 3sata dok sam pre od jutra do sutra bukvalno.znaci stedi vreme stedi hemikalije sto sam video po dzepu,nema bespotrebnog bacanja para,i da,najvise od te 3 sata prodje ti u njeno punjenje hemikalijom.nadam se da si zadovoljam posto mene prsti zabolese pd kucanja :osmeh:
 
Nisam. Daj bre,nisi mnogo ni kucao. :)
Salim se,zadovoljan sam,naravno da jesam.
Imam vocnjak od dvadesetak drva (jabuka,kajsija,sljiva,tresanja,visanja),imam lesnike (izdanci) ,uskoro planiram i kalemljene orahe i kalemljene lesnike da posadim,pa ce mi trebati neka makina,a racunam da DM-25 moze da obavi posao,nigde se ja ne zurim.
Do sad sam koristio neku dedinu,od jedno 30 godina,al sav se iskrivim od ajkanja tamo-amo i samo me jedi. :)
Dok sa njom radim ne znam ni poentu mog zivljenja,pa sam dao tati sa njom da spreze,al odustao je brzo i on. Sreca nismo je cesto koristili,al sad sam se bacio u razne sadnje,pa mi treba nova.
Tako da,treba mi nesto malo novije :) , jace i mislim da je DM-25 ful fulova za mene,a super mi je sto na forumu ima dosta vlasnika DM-25,pa se moze uzeti i po koji savet.
 
Da ponovim kao vlasnik dm25, baca i ona 10 metara u vis ali naravno na malo uži mlaz, ali se taj mlaz na većoj visini taman rasprsne, tako da je dm25 odličan izbor kome je novac bitna stavka. Pričalo se već na temi o Stihlu, naravno da je on bolji, možda čak i vredi 3 puta više novca u smislu manje buke, udobniji za nošenje i slično, verovatno je i dugotrajniji, ali meni lično je sve to bila čista glupost da bih dao toliko novaca. Mogu da razumem jedino one koji ne mogu da koriste traktorsku i slične zbog nepristupačnosti terena, meni je dm25 prelazno rešenje jer na jesen sadim 60ak trešanja, zatim narednih godina još jedno 200 voćaka nadam se, tako da mi je u planu traktorska ali za ne manje od 5 godina, do tad dm25. Zato mi je bilo glupo da dam 500 eur za motornu prskalicu kad za te ili malo više para mogu da kupim dobru traktorsku, pošto para nisam imao odlučio sam se za prelazno rešenje.
 
dm25 odličan izbor kome je novac bitna stavka. Pričalo se već na temi o Stihlu, naravno da je on bolji, možda čak i vredi 3 puta više novca u smislu manje buke, udobniji za nošenje i slično, verovatno je i dugotrajniji, ali meni lično je sve to bila čista glupost da bih dao toliko novaca. Mogu da razumem jedino one koji ne mogu da koriste traktorsku i slične zbog nepristupačnosti terena, meni je dm25 prelazno rešenje jer na jesen sadim 60ak trešanja, zatim narednih godina još jedno 200 voćaka nadam se, tako da mi je u planu traktorska ali za ne manje od 5 godina, do tad dm25. Zato mi je bilo glupo da dam 500 eur za motornu prskalicu kad za te ili malo više para mogu da kupim dobru traktorsku, pošto para nisam imao odlučio sam se za prelazno rešenje.
Tako i ja gledam na sve to. U pocetku Dm-25,a kasnije traktorska i cao.
 
pa da vama je potrebna neki prelazni period i slazem se sa oktopodom da je bespotrebno onda davati vise para,dok ja planiram da je koristim duze i samo nju :)
 
Šta je potrebno preko zime uraditi kao "konzerviranje" prskalice DM25? Da li je dovoljno da je operem, eventualno istočim-potrošim gorivo i to je to ili još nešto? Stajala bi mi u kući, soba koja se ne zagreva zimi.
 
Купио нову ДМ 14 и не пропоручујем! Прво, не вуче хемију из резервоара и два мајстора су радила на њој у сервису пола сата и све што су успели је да баци 3м у вис под пуним гасом (заменили дихтунг испод резервоара, заменили сито јер је било мало вишље па покловац није могао да се добро притегне, заменили поклопац и дихтунг, штеловали гас). Друго, код заустављања гаса и даље капље хемија и то у крупнијим капима па мораш нон стоп да држиш пун гас и да трчиш од воћке до воћке (код мене је густ засад па је онда лакше).
Што се тиче потрошње хемије са 10 л. опрскам 19 воћака од 3 метра са дизном на броју 2 од 4. Нисам пунио више јер је тешко са толиким теретом се кретати под маском. Док сам опрскао стотињак стабала сав сам био у води.
Једина добра ствар је што нисам дао 3,5 пута више за Штила јер је то утопија. Радити са леђним атомизером лети, још ако је нагнут терен, је подвиг. Ако имаш већи број воћки и налети нпр. рутава буба коју мораш прскати контактним исектицидом, поједе ти цвет.
Значи, до 100 стабала леђни може да прође.
 
po zakonu o zaštiti prava potrošača imaš pravo da ne budeš zadovoljan uređajem i da ti vrate novac. Ne mora da bude neispravan. Ja sam tako vratio nokiu c3 posle 5 i po meseci i vratili mi pare, naveo sam neke gluposti da nema a mislio sam da ima. čisto da znaš ako se odlučiš za dm25.

Znači sad ti je ispravna ali ne baca višlje od 3 metra?

Na kilažu ćeš se navići, ja sam se na dm25 kilavio sa 25 litara, sad punim do poklopca, skoro 30 litara i radim čučnjeve :D
 
Ako ti se ne sviđa 14 ka mogu ti ja u pola cene prodati 25 cu. Dva prskanja sam obavio na cc 500 stabala i bacio je u šupu.
Em izigravaš magarca nosiš teret ko da si robijaš em žuriš pod svim tim teretom jel motor radi.
Za veliki voćnjak koristim traktorski a za ova dva mala i nepristupačna zavrnem jedno crevo na atomizeru i na namotaju od 50 metara i polako prskam.
 
ufff leđna na 500 komada puta broj tretmana godišnje..to je baš neizvodljivo...
 
po zakonu o zaštiti prava potrošača imaš pravo da ne budeš zadovoljan uređajem i da ti vrate novac.
Свашта пише по тим нашим законима ал' се не примењују или се тумаче у корист јачег .:zli: Тржишна инспекција не обавља више никакве послове везане за потрошаче и једино се можеш жалити савету потрошача (како ли се већ зове) а они само могу да препоруче трговцу да поштује закон. :sta: Размонтираћу је па ћу мотор већ искористит за нешто а њу ћу пробати да набуџим на кардански извод мотокултиватора, ставим већи резервоар па како испадне.
 
Ja ti kažem da sam ja nokiu vratio posle 5 i po meseci, naveo da nema mail for exchange a užasno mi treba i to je sve, čitaj: našao glupost.

Naravno da stvar nije tekla glatko, u Tempu me slali u servis, u servisu gledali da me otkače, ali ja sam bio uporan. Mesec dana sam bio bez telefona, imao sam drugi naravno, onda sam otišao u servis, reko prošlo je 40 dana šta se dešava, znate to ne spada u garanciju, reko slušaj doći ću sa "ujakom" koji je tržišni inspektor pa ti njemu objasni. Odmah mi je dao potvrdu sa kojom sam otišao u Tempo i na kasi podigao novac.

Znači svi su mi pričali da sam lud i da dignem ruke, ja sam se zainatio i novac vratio.
 
Pre kupovine atomizera DM-14 pažljivo sam pročitao sve postove na ovoj temi.Atomizer koristim za malinu(850 metara) i izuzetno me dobro služi jer prilikom prskanja pomoću vazduha prevrće listove i efikasno razbacuje hemiju.Slažem se da nije ga lako nositi te i ja sipam 10 litara tečnosti i pošto mi je malinjak na blagoj padini počinjem prskanje od vrha redova pa na taj način kada dođem do dna uzbrdo krećem sa pola rezervoara što je lakše nego obrnuto.Naravno da pri kupovini treba imati sreće ali i pravilno koristiti uređaj,pročitati pažljivo uputstvo,koristiti mešavinu koja je navedena u uputstvu.Na atomizeru MD-14 na crevu za dovod tečnosti do rasprskivača postoji slavina i nema veze sa dodavanjem i oduzimanjem gasa,kada završim prskanje jednog reda ili stabla zatvorim slavinu i ništa ne curi.Čini mi se da je neozbiljno prema proizvođaču reći da se menja svećica posle svakog prskanja ili su loše svećice koje se stavljaju ili mešavina.Iz mog iskustva atomozeri su prava stvar za maline,kupine i slične kulture.:cao:
 
Prošle godine se ponovim sad dm 25,imam oko 130 raznih voćaka.Prvo,okilavim sa 20litara +prskalica.Drugo posle 10 špricova mi popucali kaisevi.Zaista njihov ovlašćeni servis Peraš mi napravi o svom trošku druge.Svaka im čast .Vilager smatra kaiseve potrošnom robom.I nije to sve što me zadesilo.Na spoju plasticne rucice i metalnog štapa mi procuri posle dva meseca.I opet servis čovek mi da drugu bez po reči.Evo sad posle jesenjeg prskanja isti problem sa štapom.Nije to loša igračka ali zamaraaaa popravka ko kec u 10 godini
 
Nazad
Vrh