Motorna prskalica / Atomizer

Šta ti procuri, šta ti da drugo? Gumicu? :D Jesi to kad odvrtao, zavrtao, oće tako da strada gumica...

Za kaiševe ne znam šta da ti kažem, moji su ko novi, cele godine sam prskao, jedno 10 puta po 15ak tura...ja punim do poklopca, tako da sam oko 5 tona tečnosti izduvao bez problema.

Jedino me nervira ta mešavina što pomalo kapće, ali kada se okrene regulator na manji pritisak (low pressure), ovo se i ne dešava toliko a razliku u radu nisam primetio.
 
koliko ja primetim po nekim snimcima dm14 radi uz potporu vazdusne struje koja ucini da se lisce na drvecu pokrece i tako hemija dospeva i na nalicje listova kao i u dubinu krosnje sto je po meni bolje od dm25 koja je slicna obicnim rucnim bastenskim prskalicama a vidim da je dm25 skuplja sto bi znacilo bolja, ajde sad neko ko ima jednu ili drugu da me demantuje ili kaze da li je tako posto bi meni trebalo nesto da radi poput traktorskog atomizera za koji nemam para niti potrebe kupovati zbog malo krompira i par vocaka
 
dm 14 ne stvara pritisak u rezervoaru, već rastvor prirodnim padom curi kroz krajnje jednostavnu diznu gde ga prihvata vazdušna struja. kad cev okreneš na gore RASTVOR NE CURI. znači dm 14 niti može prskati u vis, niti je za to namenjena. ja je imam i mogu reći da za toliko para dobiješ dosta muzike. ja je koristim za jagode i povrće, nekad me iznerviraju neke sitnice, ali šljaka. jeste da se na svakom koraku vidi da je kinez pravio, ali odradi posao.
 
Kolega nebojsa,

DM-14 predstavlja odličan atomizer, potpisujem jer nas služi već nekoliko godina, radili smo sa njim i uslužno i promenjene su svega dve karike na njemu, imamo nekoliko viliger uređaja, mogu da kažem da im je DM-14 najbolji. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
dm 14 ne stvara pritisak u rezervoaru
Како то онда не знају у овлашћеном сервису?!? Чему онда служи она провидна цевчица која пролази кроз резервоар и завршава се у поклопцу где су рупице из којих би требало да излази ваздух у резервоар? Кад су заменили дихтунге и притегли из крвнички да не би излазио ваздух хемија је кренула и кад се распрскивач подигне изнад нивоа резервоара само је и даље притисак био слаб па није долазила доваљна количина хемије.
Мислим да је проблем у томе што кроз ту цевчицу не долази довољно ваздуха, чак и под пуним гасом, да створи довољно јак притисак. Мораћу да је растурим да видим како су уопште смислили да ваздух улази у ту цевчицу.
 
Slikaću ti,teško se iznerviram ali kad počnem da prskam i krenu problemi.......Čovek mi je zamenio ceo štap na kom su tri mlaznice

- - - - - - - - - -

Slikaću ti,teško se iznerviram ali kad počnem da prskam i krenu problemi.......Čovek mi je zamenio ceo štap na kom su tri mlaznice
 
dm 14 ne stvara pritisak u rezervoaru, već rastvor prirodnim padom curi kroz krajnje jednostavnu diznu gde ga prihvata vazdušna struja.

Nemogu da verujem :sta:, toliko sažvakana tema oko dm14...a još ga i imaš i koristiš, a tvrdiš nešto sasvim nelogično...
Ajd ako si toliko siguran da nema nikakvog nadpritiska, izbuši rupicu na poklopcu(ili ga nemoj dotegnuti - što ti nepreporučujem dok je na leđima)...pa ćeš videti taj tvoj prirodan pad...ništa od prskanja neće biti, i da držiš cev prema dole

Ti očigledno misliš neki pritisak od 1-2-3bara?...nisi mi jasan?
Ima samo blagi nadpritisak, što je dovedeno iz kanala turbine(ventilatora), i to zbog toga, da tečnost kontinualno ističe iz rezervoara...
 
Za dm 25 znam da stvara pritisak i taj pritisak i izbacuje rastvor. Za dm 14 nisam znao da stvara pritisak u rezervoaru jer moj prestaje da izbacuje rastvor čim malo podignem cev. Zašto? Nemam pojma. Za ono što je meni trebalo je radio i nisam se ni opterećivao. Proveriću šta se dešava. Hvala što ste mi otvorili oči ::namigivanje::
 
dm14 je atomizer.

Dm25 je prskalica.

Dm14 stvara pritisak u boci.

Dm25 ne stvara pritisak u boci već ima vodenu pumpu.

Sve je to jasno kao dan i lako se proveri. Dm25 prska isto i bez poklopca, dm14 ni da čuje. Tome služi to malo crevo u tanku.

Kome treba atomizer a ne prskalica nek uzme dm14 ali nek zna da je pritisak nedovoljan za velike visine. Pod manjim uglom a iz daljine, moguće je i sa dm14 oprskati do 5 pa i 6 metara u vis ako su svi dihtunzi dobri. Sa dm25 se prska i 10 metara u vis.

Prežvakana diskusija jeste pravi izraz.
 
Godinama sam koristio leđni atomizer Cifareli 17 lit nikada ni jedne greškice ali dosadi nošnja i postaje s godinama zamorno ,sada imam Agromehanikin AGP 440 nošeni traktorski atomizer s usmjerivačima preporodio sam se. Leđni atomizer budem prepravio za prskanje herbicidnog pojasa oko voćaka.
I ja koristim ciffareli lednji atomizer za neka prskanja,imam ga vec tri godine i radi kao doxa.Stvarno dobar atomizer!
 
@oktopod - Kratko i jasno!
Jednostavno objašnjena razlika između DM14 i 25...
Svaka čast...
pozzz joe!
 
Meni pukli jesenas kaiševi na dm 25 ici i to posle deset rezervoara od kupovine nove prskalice zvao sam servis i nije u garanciji pošto su potrošni materijal. Konstruktorski loše je urađen gornji vez sa limom na prskalici tu je i pukao kaiš. džaba kupujem nove kad će pući ponvo lim ih zaseca kao nož ima li ko ideju šta da se uradi.
 
Lim? Kod mene su kaiševi nakačeni na metalnu kukicu koja se kači na plastični deo konstrukcije, meni se iskreno ne sviđa što se kači na plastiku jer to ako pukne onda dođavola...

Ideja je da sam nabudžiš nešto :) budi kreativan sa onim šta imaš od materijala :D
 
Ja sam koristio ovu prskalicu a imam je i sad ali sam je prepravio tako da je traktorom 539 nosim u vocnjak.Kupio sam bure od 200 litara i napravio platformu za bure i prskalicu koju sam montirao ispod bureta i dobro pricvrstio a napred je kacenje za poluge i spojku.Crevo sam odneo u hidraulik2 i tamo su mi na neko dobro crevo od 20metara, armirano,zakacili one navoje sa orginalnog creva tako da parkiram traktor u sredini placa i onda idem samo sa crevom od vocke do vocke pa kada vise crevo ne moze da stigne preparkiram i tako do kraja.E sad su vocke porasle dosta pa bi uzeo polovan atomizer ali o tome sam vec pisao.
 
Imao sam isti problem.Napravio mi covek iz servisa kožne.Lim je oštar kao brijac.Najbolje je kad ga stavljaš na leđa stavi ga prvo na postolje ili neki sto.Ako ga dižeš punog, kaiš se prvo trlja preko limova.Pozdrav
 
  • Like
Reagovanja: pop
da li neko pokusao da napravi prskalicu sam svoj majstor i da li se to isplati, naj vise me interesuje da li ima da se kupi posebno pumpa koja pravi pritisak ili od cega bi mozda odgavarala, posto rezervoar creva i stap sa mlaznicama imam od rucne ledjne prskalice i neki benzinski motor kao i vise elektro motora pa ako bi mogao to da iskoristim za pravu prskalicu na dva tocka ako ne onda mi negine ledjna motorna vilager verovatno ona t25 posto je sad mala razlika u ceni kolko sam video
svaki savet dobro dosao, unapred hvala
 
Trebala bi ti i neka pumpa, kao i posuda u koju će da nabija pritisak, treba to sve dobro i zadihtovati...mislim da nije vredno truda, a ako želiš imaš snimak izgleda moje dm25, a možemo i da se vidimo pošto si iz Beograda pa da iskopiraš, al opet kažem za 150 eur mislim da nije vredno truda...

 
Slagaću te koliko, ne sećam se tačno, ali verovao ili ne lakša je od DM14. Mislim da je 25ica oko 7 kila a 14ica oko 9 kila. Ili je 25ica 5 kila a 14ica 7 kila, tako nešto će pre biti...
 
Godinama sam koristio leđni atomizer Cifareli 17 lit nikada ni jedne greškice ali dosadi nošnja i postaje s godinama zamorno ,sada imam Agromehanikin AGP 440 nošeni traktorski atomizer s usmjerivačima preporodio sam se. Leđni atomizer budem prepravio za prskanje herbicidnog pojasa oko voćaka.
Veoma sam se zainteresovao za taj atomizer,pa bih te zamolio da mi odgovoris na sledeca pitanja!?Koliko godina koristis Cifarelli,da li si uopste imao neke popravke,koliko goriva trosi,koliko minuta moze najduze da prska sa jednim rezervoarom hemije,da li je tvoj atomizer sa buster pumpom?
 
Nazad
Vrh