Motorna prskalica / Atomizer

Veoma sam se zainteresovao za taj atomizer,pa bih te zamolio da mi odgovoris na sledeca pitanja!?Koliko godina koristis Cifarelli,da li si uopste imao neke popravke,koliko goriva trosi,koliko minuta moze najduze da prska sa jednim rezervoarom hemije,da li je tvoj atomizer sa buster pumpom?
Ja imam isto ciffareli sa buster pumpom,kupljen 2009 nov.Bio je oko 50.ooo dinara.Prskam sa njim vocnjak od 2 jutra.Do sada nikakvim problema ,jaka masina od 5 ks.Imam i traktorski atomizer ali sa lednjim ustedim pri upotrebi skupljih preparata jer neprskam,,rupe" u redu, sadnja je bila 5x5.Na najvecem protoku preperata izbaci za minut oko 7 litara a na najmanjem oko pola litre.Sutra-prekosutra prskam uljem isto sa njim i potrosicu oko 400 litara na 500 stabala za razliku od traktorskog gde mi ode preko 1000 litara.Jeste teze ali se ustedi oko 100 eura .Uradim za oko 4 sata.
 
Ja imam isto ciffareli sa buster pumpom,kupljen 2009 nov.Bio je oko 50.ooo dinara.Prskam sa njim vocnjak od 2 jutra.Do sada nikakvim problema ,jaka masina od 5 ks.Imam i traktorski atomizer ali sa lednjim ustedim pri upotrebi skupljih preparata jer neprskam,,rupe" u redu, sadnja je bila 5x5.Na najvecem protoku preperata izbaci za minut oko 7 litara a na najmanjem oko pola litre.Sutra-prekosutra prskam uljem isto sa njim i potrosicu oko 400 litara na 500 stabala za razliku od traktorskog gde mi ode preko 1000 litara.Jeste teze ali se ustedi oko 100 eura .Uradim za oko 4 sata.
Sada kosta 540 eura kao tvoj atomizer!(Best & Co,Vrbas).Koliko goriva potrosi od prilike,za prskanje tog vocnjaka sa 400 l vode,da li je udobna za nosenje na ledjima,koliko je bucna,da li je na njoj motor cifareli ili mozda koriste motore nekog drugog proizvodjaca,da li ima amortizere?Ako ih ima,kako su reseni.(Primetio sam kod Stihl SR 420 da su prilicno dobro uradili amortizaciju,tako da su dosta smanjene vibracije).Da li buster pumpa radi non stop ili se moze ukljucivati i iskljucivati po potrebi?
 
Poslednja izmena:
Potrosnja goriva je smesna,nikad nisam tacno ni merio jer je zanemarljvo,4-5 litara dok sve ne oprskam.Inace sto se tice udobnosti i vibracija ,ja je drzim na ledjima po 3-4 sata bez problema.Na prethodnim stranicama sam postavio i slike.Za pumpu imas rucicu koja se pritisne na dole i on uvlaci preparat.Motor je Cifarelijev.Mana mu je ako se to tako moze nazvati u odnosu na stihl ,rezervoar koji je 17 litara pa na ledjima imas prilican teret ali zato nemoras svaki cas dopunjavati.Evo ti i tacna potrosnja litara u minuti pri 5 pozicija: pozicija 1 -0.40 lit.
2- 1.75l
3-3.37l
4-5.62l
5-6.95l
 
Ових дана око мене само штекћу атомизери. Данас је могло да се прска само пола јер је био прилично јак ветар. Јуче и прекјуче је било меко па су трактори остављали дубоке трагове између воћа. Чак су се неки и заустављали од нахватаног блата на гумама. Време топло, воће креће, мора се на силу. Атарски и њивски путеви урнисани. Има колотрага и по 30 цм.
Једино ја се мучим с' леђним атомизером и сви ме гледају бело. "Оће ли комшија, дај да опрскамо то за час". "Нека, полако ћу ја да упознам сваку воћку". Мора да причају: "дош'о лудак међу нас".
 
Ista situacija i u Vinči, koji god traktor prođe, nosi ili vuče prskalicu :)

Ja sam danas prskao sa mojom DM25, upalila je bez većih problema, morao sam samo malo da se potrudim oko spoja creva i nastavka, tu mi je malo curkalo a nisam hteo da pretežem jer ima gumicu na tom mestu, uspeo sam ali bih na vreme da kupim sve te gumice da imam, ipak je to potrošna roba, za očekivati je da vrisne kad tad.
 
Ових дана око мене само штекћу атомизери. Данас је могло да се прска само пола јер је био прилично јак ветар. Јуче и прекјуче је било меко па су трактори остављали дубоке трагове између воћа. Чак су се неки и заустављали од нахватаног блата на гумама. Време топло, воће креће, мора се на силу. Атарски и њивски путеви урнисани. Има колотрага и по 30 цм.
Једино ја се мучим с' леђним атомизером и сви ме гледају бело. "Оће ли комшија, дај да опрскамо то за час". "Нека, полако ћу ја да упознам сваку воћку". Мора да причају: "дош'о лудак међу нас".
Ma neka pricaju zabole te,i ja imam traktorski atomizer pa sam ipak danas prskao sa ledjnim, jer uvek zimsko tako prskam, preciznije uradim,nijedno stablo nije isto.Neka stabla moras vise a neka manje poprskati,zavisi od krosnje.Samo si trebao sebi olaksati kao ja,drugar vozi mog Tv 732,ja u maloj prikolici,u njoj burad i udri.Bar ne setas sa gas maskom.
 
Samo si trebao sebi olaksati kao ja,drugar vozi mog Tv 732,ja u maloj prikolici,u njoj burad i udri.Bar ne setas sa gas maskom.
Ма све ленчуге око мене, неће нико да помогне. А да видиш како се окупе кад стигне ракија.
Данас сам расправљао са комшијом који прска тракторским и ако враћа ветар. Каже: све то остане ту. Покушам да му предочим да ситна капљица која лети далеко стигне до стабла као сува и не залепи се где треба него се одбије и нема своју сврху, ал' џабе. Њему је битно да је издувао атомизер и сад ајд' кад тако ради себи али исто поступа и код других. Видим и да не наштелују добро дизне. Један бије у небо, други у земљу, једна дизна не добацује, друга шиба у тећи ред и после се чудим што ми је прошле године била лоша крушка а све сам дозе тачно одмерио и дао на време да ми прскају (додуше нисам ни једном контролисао).
 
gile1947

Interesuje me da li neko ima motornu prskalicu od 50 litara "Womax W-MRS 50". Ja sam je danas kupio, pa bih voleo da o njoj saznam nešto više, od onog što piše u oskudnom uputstvu.
 
Ako neko mozda zna gde ima starter za dm14 neka mi javi.Nema ga ni u jednoj Agromarketovoj radnji,nece jos par nedelja doci iz Kine.Moze i polovan.
 
Ja sam kupovao dihtung na batajničkom drumu, čini mi se da to nije agromarket, pisalo je baš vilager?

Pozovi ih na 063.414.833, kad se ide od Zemuna ka Batajnici, prođe se Imlek i to sa leve strane, jedva se uoči znak...pošto si iz Mionice, možda ti ne znači ova informacija pa poovi pitaj možda šalju i poštom.
 
Ja se izvinjavam sto upadam ovako u konverzaciju ali citajuci prethodne strane, video sam da neki clanovi imaju "problem" as vilgerom dm25 i misterioznim uljem koje kaplje. E pazite dobro jer u uputstvu ne pise da se u pumpu sipa ulje i da uposte postoji [ima cep na njoj sa gornje strane]. To je ono sto curi na klipovima isto isti izbacuju ko blesavi. Kod mene je sva plastika upisana od ulja. Ja sam to negde na strani 16-17 i pomenuo ali se izgleda zaboravilo. Kad skinete onaj jastucic ima jedan okrugli plastini cep koji ima na sebi providnu plastiku u preko njega mozete videti koliko ima ulja u pumpi. Da se nebi prevarili i mislili da nema i da je to ulje iz mesavine...pa da zariba sama pumpa.
Stariji modeli izgleda nemaju ovaj problem. Komsija ima istu ali kod njega ne curi nigde.
 
Uuuu dobro mi reče, kod mene ista situacija, ulje na sve strane, ja mislio mešavina...a rekao bih da kaplje sa gornjeg šrafa gde je auspuh???

Koje gradacije ulje se sipa u pumpu? Na koji jastučić misliš?
 
Nazad
Vrh