Motorna prskalica / Atomizer

Pazi...ako ti nedihtuje poklopac rezervoara, normalno da neće ni praviti nadpritisak, i nećeš moći prskati u vis!
Ja imam DM14, i čitam kako neki nemogu prskati u visinu...al koja je to visina?...
Ja sa lakoćom prskam do 5-6metra u visinu, uvek maksimalno stegnem poklopac...imaš tamo neka slova -ABCDE...i ja se orijentišem prema njima, nikad nemoj da je manje stegnuto, do daske...! I ona sranja oko silikonisanja,,,što si verovatno gledao...i odradio

pozzz joe
 
Dobaci i kod mene ali moram da dajem mnogo veliki gas.A kao što sam već piso pre neko veče nešto mi se čudno dešava nekad neće da primi gas nema snage još to nisam rešio.
 
Poklopac stežem do slova " I ". Gledao sam juče u Novom Sadu Stihl atomizer, ljudi ono je zaista savršenstvo. :osmeh:
 
Mislio sam da ću morati od nje da pravim kosačicu , ali ipak je popravismo tako da i dalje šljaka Womax ledjna prskalica 25 lit. Delova nema nikako . Servis u NS uvek imaju istu priču : poručili smo i čekamo da stigne . Ako se odlučujete za ledjnu prskalicu onda samo od proverenog proizvodjača i dobro snabdevenog rez.delovima .


Uploaded with ImageShack.us
 
I ja imam jednu Womaxsovu s kojom se patim evo već treću godinu.Slao sam u NS na sevis i vraćena u istom stanju. Kad je punim moram da ukljućim motor inače počinje da curi na pumpi. Hoću da joj izvadim dušu pa da kupim nešto pametnije.
 
Mislio sam da ću morati od nje da pravim kosačicu , ali ipak je popravismo tako da i dalje šljaka Womax ledjna prskalica 25 lit. Delova nema nikako . Servis u NS uvek imaju istu priču : poručili smo i čekamo da stigne . Ako se odlučujete za ledjnu prskalicu onda samo od proverenog proizvodjača i dobro snabdevenog rez.delovima .
Ja imam neku kinesku narandzastu i već 3-4 god radi bez ikakvog odrzavanja slična ko ova na slici platio je 110eu ima rezervar od 12lit i za te pare se već davnoooo otplatila
 
Poslednja izmena od urednika:
I ja imam jednu Womaxsovu s kojom se patim evo već treću godinu.Slao sam u NS na sevis i vraćena u istom stanju. Kad je punim moram da ukljućim motor inače počinje da curi na pumpi. Hoću da joj izvadim dušu pa da kupim nešto pametnije.

Ja sam je za malo bacio .Pustala je vodu na plastičnom kućištu sa strane .Medjutim veliki pritisak i kad god zalepim ono probije . Dobijem preporuku od jednog prijatelja za dvokomponentni lepak i sad više ne pusta a radi .Možda možeš da zalepiš i to na motoru ,lepak je pascofix.
 
Ja sam doneo dva atomizera iz madjarske,nasao sam ih povoljno u jednom megamarketu...jedan mi je suvisan,jer onaj aktiviran sasvim korektno odradjuje posao.PA ukoliko nekom treba prodacu ga po nabavnoj ceni(100e),potpuno je nov u kutiji,info na daka1977@gmail.com
 
Pozdrav svima!
@daka77 - ako može...ajd uslikaj malo atomizer, pa da se malo vidi kako izgleda, možda i nekom treba!
Al ovako na neviđeno, slabo se može šta reći...
Inače je cena povoljna.

@matke - ja stežem tu negde oko slova "C"...nije to kod svakoga isto, to sve zavisi od mnogo stvari : kako je odrađen poklopac i mesto za oring, pa kako je obrađen sam rub rezervoara, što je očajno... i oringa u poklopcu koji se stalno sabija, a i vremenom će biti potrebno zameniti ga!
Sad kad reče da ga stežeš do "I"...baš sam gledao kod mene, hehehe imam dve oznake sa "I" na poklopcu, do sad nisam ni primećivao...
pozzz joe!
 
Evo,rezervoar je od 20 litara!

---------- Poruka napisana u 22:11 ---------- Prethodna poruka je at 22:09 ----------

Evo nadam se da sam uspeo!! ukoliko nekoga interesuje,nek me kontaktira na mail...imam vise slika!

 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav @daka77
Hvala na fotki...
Interesantan atomizer, gledajući pola je kontra od standarda kineza...čep od rezervoara goriva, ceo motor je kontra... karburator i auspuh zamenuli mesta, a štrik za paljenje je sa standardne strane...čak mi se i rezervoar čini da je veći od standarda kineza, 20lit to nije loše u praksi, al za leđa baš i nije...
Uglavnom atomizer je OK, za te pare...super ako kažeš da ti radiš sa njim bez ikakve greške nad njim do sad?
pozzz joe!
 
Druze,imao sam ja STRAUS,AGRI motor..pa neki "ST Dzonson",sve su to bili kinezi sem AGRi-ja(to je navodno madjarska marka) i svi rade svoj posao,ne moze se od njih ocekivati da budu profi,ali za te pare ODLICNI!!!
Ja sam ih ove godine jedno 10-tak promenio,imao sam i klasicnu motornu ledjnu prskalicu pod pritiskom. :)
 
Juce sam vodio drugara da kupi polovan stihl 420 atomizer,skoro kao nov,300 eur,inace kosta oko 55.ooo,oo nov.Ja imam italijanski Ciffarelli i moram se pohvaliti da je ipak mnogo bolji od ovog stihla a cena ista.Zasto? Odmah smo napunili vodom oba atomizera i probali,ovaj moj baca bar 4 metra vise u vis i 2-3 u dalj sto mnogo znaci.Naravno i jaci je ,ima 5 ks a stihl 3.5 ks.Rezervoar kod Cifarellija veci za 4 litre(ukupno stane 17 litara),tezina ista kao stihl(11 kg) a ja imam na njemu jos i buster pumpu za uvlacenje vode i hemije tako da se nikad neskida sa ledja radi punjenja.Imam ga trecu godinu i prskam 2 jutra kajsija sa njim i nikada se nije ni ,,zakasljao" a prska fantazija.Na you tube ima prezentacija pa mozete pogledati.Jeste da stihl izgleda malo lepse-kompaktnije ali koga to briga,vazan je njegov ucinak.Eto resenja ako je neko imao dilemu oko izbora profesionalnog ledjnog atomizera sa kojim moze da prska i ,,pradedin oras" koji je otisao nebu pod oblake,:haha:,a da se ne boji da vrh krosnje nece biti oprskan!
 
Kupio sam leđnu prskalicu villager lela 16, da li neko zna kako se montiraju trake za nošenje, svaki savet je dobro došao jer ne postoji nikakvo uputstvo ?
 
Danas sam imao drugi kiks sa Villager DM14!
Neznam kako, al iz nekog razloga ispala polovina zaptivne gume iz žljeba poklopca, i naravno nije bilo zaptivanja...
Krenem ja polako mućkajući tečnost na leđima dok dođem tamo gde sam prekinuo prskanje, hmmm... osećam kapanje po nogama, a i po leđima mi nešto prohladno...i kontam da nešto nevalja, i skinem je i vidim šta je problem!
Mene je ovaj atomizer dva puta polio...bude li još jednom kanulo kap na mene, obećavam vam video klip kako gori DM14 u punom plamenu!

Čuvajte se od ovog DM14, stalno ima neke smicalice...

pozzz joe!
 
Posle sam ga samo utisnuo nazad na svoje mesto u poklopcu i nastavio prskanje, a nisam primetio da je dvodelna, nit sam ga zagledao detaljno koliko sam bio besan...
Guma nije okruglog preseka, nego profilna negde oko 10x10mm...kolko sam uspeo zapamtiti!
Uglavno izvadiću ga skroz, i morati zalepiti tj.fiksirati, da se to nedesi više...

Sad kontam šta pitaš: Nije dvodelna, nego je izjedna okrugla guma, samo kad sam ga zatvarao guma je jednim delom ispala iz ležišta, pa nije nagala na rub posude!
Osetio sam nešto da se čudno zateže poklopac, kao neko gužvanje...al nisam davao mnogo značaja tome, jer uvek stežem do nekih slova tamo koji su naznačeni na poklopcu, i mislio da je save ok...a ono prccc

pozzz joe!
 
Poslednja izmena:
nemoj da se nerviraš, guma je to, kad zatežeš i ona se rastegne i pritisne, ne može večno...možda bi duže trajala kad bi se namazala povremeno nečim za klizanje priliko zatvaranja poklopca...mene je dm25 poprskao 2 puta, al sad znam zašto i uvek to prvo pogledam...prvo nije fabrički bilo dovoljno dotegnuto ovo malo crevo ispod tanka, to sam sredio i ne dešava se više, drugo pri radu zbog mrdanja velikog creva krene ono samo da se odvrće od kućišta pa pre svake ture proverim spoj i pola kruga na desno napnem samu prskalicu tj kraj creva..A inače, dm25 prska i bez poklopca, znači da ne nabija pritisak u bocu već bukvalno sve radi vodena pumpa
 
Danas sam imao drugi kiks sa Villager DM14!
Neznam kako, al iz nekog razloga ispala polovina zaptivne gume iz žljeba poklopca, i naravno nije bilo zaptivanja...
Krenem ja polako mućkajući tečnost na leđima dok dođem tamo gde sam prekinuo prskanje, hmmm... osećam kapanje po nogama, a i po leđima mi nešto prohladno...i kontam da nešto nevalja, i skinem je i vidim šta je problem!
Mene je ovaj atomizer dva puta polio...bude li još jednom kanulo kap na mene, obećavam vam video klip kako gori DM14 u punom plamenu!

Čuvajte se od ovog DM14, stalno ima neke smicalice...

pozzz joe!

pozz joe !

Ako se dobro sjecas pre par nedelja sam zatrazio savjet od tebe za DM14 i skoro sam ga kupio. Medjutim znas ono kad nesto covjek reshi da uradi ali ne da mu neka unutarnja sila. Ovako obisao sam par radnji koje prodaju Villager prvo svi zastupnici a cene razlicite, drugo ako nesto strucnije pitash svi dizu ramena niko ne zna lepo objasniti, servis katastrofa sta god da potrazis sve su imali do pre neki dan ...haha a i pumpa kao sklop ne izgleda bas naj-naj......
Najvaznija stvar za mene slucajno dok sam bio u jednoj radnji pridje mi jedan cica i kaze nemoj sinko to... ja imam dve i to su aparati za 2 godine u tih dve godine mozes sa njima raditi kolko oces ali posle nastaju problemi malo po malo i posle bacis to.
I cica je imao isti problem menjao karike?????? I kaze mi cica bolje prskaj sa dobrom rucnom pumpomnece biti nervoze haha
I ja naravno ODUSTAO od Villagera.
Odem tako do Stihlla i kad vidim avion covece + profesionalna ekipa imaju servis i sve rezervne delove i sta da kazem dalje
Ili Stihll ili nista. kod nas kosta 495 eura
Pozdrav svima i ljudi moji ne bih da vas odvracam od kupovine kineza ali ipak bih vam rekao da dobro otvorite oci i raspitajte se o svemu.......:osmeh:
 
Nazad
Vrh