Motorna prskalica / Atomizer

trešnje koje su 6 godina stare, imaš snimak tamo u orezivanju, velike oko 4 metra, produvam ko ništa čas posla, 11 komada sa jednom punom tj 25 litara okupah skroz, ni 25 sekundi po stablu. Trešnje stare 20 godina, 7-8 metara visoke, trebalo mi je oko minut dva po stablu, 2 pune prskalice za samo 3 stabla, ali bukvalno kupanjac plavim uljem, i najsitnija grančica, kapalo je sa njih kad sam završio :)
 
takodje da i ja nastavim sa hvaljenjem dm 25,kupio sam ga prosle godine najvise zbog toga sto mi je trebao za prskanje vinograda. imam sve pohvale i u vezi kvaliteta prskanja a i potrosnje,za vinograd koristim onu prskalicu sa tri dizne stim sto mi samo gornja radi ove dole su zatvorene. Ove godine sam prvi put sa njim prskao sljive kojima je treca godina isto se dobro pokazao mada sa ovom prskalicom koja ima tri dizne ide malo sporije......sve u svemu sve pohvale za dm25. sto se ptrosnje tice 20ak trogodisnji vocki sa 10l
 
upravo tako, ja sam ih baš okupao, a visoke su i bujne, pa znate i sami trešnja od 20 i nešto godina kalemljena na divljoj trešnji kako izgleda :) vremena se ne troši, brzo to ide, minut do dva, hemije već druga priča, ali kad mi je ujak prskao kajsije traktorskom sa ventilatorom, potrošio je 300 litara za 50 kajsija, sa ovom ću ja potrošiti oko 200 litara a sigurno ću bolje oprskati nego on tada što je proterao traktor tamo vamo i samo naoblačio...
 
Momci.Pa da se i ja malo pohvalim,mada malo sa zebnjom.Pare su otisle.Dakle kupljena je DM 25-ica.Mogu reci da ovako na prvi pogled izgleda lepo.Dakle,moj privi estetski utisak je dobar.E sada za ono drugo cemo da vidimo.Ali kada vidim Oktopoda malo mi lakse.Moracu najverovatnije da vas priupitam za neki savet pre nego je ukljucim,jer ovi u upustvu su bas stedeli na recima ili papiru,jeb..li ga,ali polako,nek se malo aklimatizuje.Svi su delovi na broju,cak sam dobio neku bocicu za odmeravanje mesavine,mislim da to Oktopod nije pomenuo u onom klipu.A ostalo isto,samo para nemaaaa.:haha:
Dobro toliko,bas jedva cekam da je vidim na delu.Mada kada je vidim ovako glomaznu bice pravo bildovanje prskati sa njom,pogotovo sa moih metar i zilet,mozda dva zileta.Pozdrav do pitanja:osmeh:
 
Aj si ga i ti preterao...kako može biti potrošnja "vremena" kad te prskalice brzo isteraju tečnost! Sve zavisi kako naštelaš, i koliko želiš okupati vočku...
Па не ради се о томе "колико желиш окупати вочку" него колико то кошта (25 : 11 = 2,27 л.)
Време: нпр. 1000 стабала х 25 сек. = 25.000 : 60 = 416,66 : 60 = 6,94 сати. То под условом да си робот (не правиш паузу) и ако имаш цис као на штампачу.
Закључак: ипак су то играчке за окућницу.
 
Ja ne znam ko je još lud da prska 1000 voćaka leđnom prskalicom, ne znam koliko da je ekonomična...sve preko 30, 40 ari naravno da ide traktorskom i tu nema mesta raspravi...sem ako nisu stubaste voćke ili neke jabuke kojih možda i na 30 ari može da stane 1000 :D

Azlatko, uputstvo kaže da prvo paljenje treba da radi oko pola sata na ler gasu čini mi se, ali u tanku moraš imati vode dok radi, verovatno se pumpa pregreva ako vode nema tako da vodi računa! Proveri i kad dodaš malo gas da krene tečnost da li su ti svi spojevi gumenih creva dovoljno dotegnuta.
Ne znam koji tačno beše odnos mešavine, nešto valjda 0.4 na litar, uglavnom ta merica što ide uz nju tačno nema taj podeok koji treba, to mi je bilo malo smešno...

Uputstvo isto tako kaže da nakon korištenja treba da radi minut dva na ler gasu, e sad posle korištenja je prazna, pa ne bi bilo loše dodati malo vode, ionako je dobro da se ispere :)

Imaš na plastičnom poklopcu sa strane gde se povlači da se pali ručicu za sauh, na gore je zatvoren i tako pališ kad je hladnije vreme a možda i to prvo paljenje i odmah vratiš na otvoren, naravno dodaj malo gasa.

Treba da vodiš računa i kad je pališ, kad cimneš uže, nemoj da ga pustiš nego ga polako vrati!

Meni se dešavalo prvo korišćenje da dobije neku knedlu pa sam se bojao da nešto ne valja, vidi se to i na snimku, kao da izgubi gas, međutim to se desilo 2, 3 puta i više nikad, posle toga sam izduvao 5 komada i nije se desilo :)
 
Oktopod
Razmisljam da uzmem DM25 pa me zanima da li sa njom mogu da se prskaju jagode. Pitam zbog toga sto vidim na snimku da jako bije mlaz. Da li moze da se smanji jacina mlaza.
 
Oktopod
Razmisljam da uzmem DM25 pa me zanima da li sa njom mogu da se prskaju jagode. Pitam zbog toga sto vidim na snimku da jako bije mlaz. Da li moze da se smanji jacina mlaza.
Pošto imam 14-ku umešaću se nepozvan:osmeh:
Ako misliš koristiti mašinu samo za jagode (i slično), preporučujem DM 14.
Ona ima ventilator čiji protok možeš štelovati ručicom koja se nalazi pored ručice gasa.
 
I ja sam ponositi vlasnik 25-ice i za nju imam samo reci hvale,odnos cene i kvaliteta je izvaredan,imam 90 kajsija,60 krusaka,60 sljiva,30 visanja i 50-tak raznog voca i sa ovom prskalicom sve uradim za tili cas.Koristim samo onaj nastavak sa podesavanjem(onaj sa tri rupe jos nisam koristio).Sada planiram da tretiram totalom-koja su vasa iskustva,koji nastavak da koristim?
 
Azlatko, uputstvo kaže da prvo paljenje treba da radi oko pola sata na ler gasu čini mi se, ali u tanku moraš imati vode dok radi, verovatno se pumpa pregreva ako vode nema tako da vodi računa! Proveri i kad dodaš malo gas da krene tečnost da li su ti svi spojevi gumenih creva dovoljno dotegnuta.
Ne znam koji tačno beše odnos mešavine, nešto valjda 0.4 na litar, uglavnom ta merica što ide uz nju tačno nema taj podeok koji treba, to mi je bilo malo smešno...

Uputstvo isto tako kaže da nakon korištenja treba da radi minut dva na ler gasu, e sad posle korištenja je prazna, pa ne bi bilo loše dodati malo vode, ionako je dobro da se ispere :)

Imaš na plastičnom poklopcu sa strane gde se povlači da se pali ručicu za sauh, na gore je zatvoren i tako pališ kad je hladnije vreme a možda i to prvo paljenje i odmah vratiš na otvoren, naravno dodaj malo gasa.

Treba da vodiš računa i kad je pališ, kad cimneš uže, nemoj da ga pustiš nego ga polako vrati!

Meni se dešavalo prvo korišćenje da dobije neku knedlu pa sam se bojao da nešto ne valja, vidi se to i na snimku, kao da izgubi gas, međutim to se desilo 2, 3 puta i više nikad, posle toga sam izduvao 5 komada i nije se desilo :)

Oktopod,prvo hvala na savetima,trebaju mi,a oko upustva mi je sve sasvim jasno.Prilicno su jasno i jednostavno napisali.Samo nema bas jasno oznaceno sta koji deo znaci na njoj.Ali vecinu sam skapirao.
Sto se sauka tice,mislis na onaj mali plasticni deo cudnog oblika,sto se nalazi sa leve strane bas pored rucice za paljenje i kao da je na onom plasticnom poklopcu?
Drugo,taj plasticni poklopac sto sam pomenuo ispod njega je verovatno neki filter za vazduh koji posle duzeg vremena rada treba malo ocistiti,produvati?
Onaj okrugli deo sa leve strane povise rucice za gas,zasta sluzi?
Dali se njegovim odvrtanjem i zavrtanjem podesava protok tecnosti ili samo pusta i zatvara tecnost?
Jel smeta sto ovoj prskalici da prska sa recimo srednjim gasom,ne punim ili sam manjim gasom?
Eto nadam se da nije mnogo pitanja u sustini jedino mi ovo pomenuto nije jasno.A ako sta zapne,nedaj boze,znam gde da pitam.Hvala jos jednom i pozdrav:osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
jeste, saug je ta polugica kod tog poklopca, nisam gledao ali pretpostavljam da je to poklopac filtera vazduha...sa druge strane kod ručice za gas ti je ventil za štelovanje jačine pritiska, nisam probao ali cenim da pritisak može da se smanji kad prskaš npr jagode da bude ušteda hemikalija i da ih ne posavijaš :)
za jagode i po zemlji prskanje je odlična ova cevka sa 3 dizne, snimiću i to, možeš da hodaš međuredno i po zemlji da prskaš liniju širine metar i po, dva.

Dm14 takođe nije loša za to nisko voće, a ta poluga pored gasa ne služi za jačinu ventilatora, već za podešavanje klapne na koju se stavi rupičasti poklopac kad se želi razbacivati veštačko đubrivo, đubrivo se sipa u tank, stavi se to rupičasto a onda se polugom bira ugao klapne odnosno količina đubriva u sekundi :)
 
a ta poluga pored gasa ne služi za jačinu ventilatora, već za podešavanje klapne na koju se stavi rupičasti poklopac kad se želi razbacivati veštačko đubrivo, đubrivo se sipa u tank, stavi se to rupičasto a onda se polugom bira ugao klapne odnosno količina đubriva u sekundi :)
U pravu si oktopode
Ja sad išao da proverim, i stvarno ta poluga ne reguliše protok vazduha...
Količina vazduha se reguliše samo gasom, odnosno obrtajima motora.
Eto koliko moje savete treba slušati:haha:
Izvinjavam se
 
Ja bas nameravam tu cevku sa tri dizne da oprobam na pasulju.Posto cu imati malo vecu povrsinu,mislim "vecu".jedno 80-tak ari.Za sada za top nece imati nesto mnogo posla,mozda se desi da oprskam dve jabuke u dvoristu.Nisu nikada prskane,ali ih crv satre svake druge godine .Neki put ga prezive same .To mi nije jasno,kako.Mada mislim da sam za crva zakasnio,a mozda i nisam.Videcu.Hvala na odgovoru Oktopod:osmeh: Pozdrav
 
Niko mi ne odgovori da li mogu jagode da prskam sa DM25-com? Isao bih sutra da je pazarim pa da budem siguran.
 
Pozdrav!
Pa naravno da možeš prskati jagode, čak što više onaj nastavak sa tri dizne lepo odrađuje posao, malo se ispraksaš kod kuće sa vodom, smanjiš pritisak pumpe, i netreba ni toliko gasa dati, isteraš 1-2 rezervoara i videćeš kako raspršiva za tvoje potrebe.
 
kompaj, i ja sam mislio da tome služi ta ručica ali sam mislio da ne radi dok nisam u ovoj temi pročitao čemu služi :)

elem, mogu jagode sa dm25, mogu čak i sa onim topom ali se odvrne da baca široko i onda ne moraš puno ni da se šetaš, dohvatiš 6 metara, ali je i dm14 za prskanja po zemlji i do 3, 4 metra visine zadovoljavajuća, pa zavisi šta sve imaš u planu da prskaš i koliko koja košta, moja preporuka je kad već kupuješ, kupi 25 i završio si posao
 
Nazad
Vrh