Motorna prskalica / Atomizer

Ma meni vise odgovara veca napunim i zavrsim pola posla, nego sam gledao na snimku koji si postavio da to nesto mnogo jako bije pa reko bolje da pitam nego kupim pa se za..inace imam nekih 40 ari jagoda. I mislim da nije neka razlika u ceni. Da li mozda znas da li su dobili u merkatoru dm25, otisao bih ujutru da kupim.
 
imam prskalicu koja je počela da me zeza nisam mnogo radio sa njom.Wilager dm14 Stara je dve godine pršćem 2ha lešnika godišnje 2 puta po 1ha .kad malo duže radim nakon dve prskalice ne prima gas nema snagu malo se oladi počne ponovo da radi.Dali se kome dešavalo ovo i šta je bio uzrok?
 
Nesto slicno se i meni desavalo samo u pocetku prskanja isto nije htela da primi gas. Ne kupujem vise villager ulje nego stihl i nije mi se desavalo ponovo. Probaj mozda i pomogne
 
vladam, ništa ne brini, ja sam na snimku namerno dao gas i suzio da bi se videlo koliko može da baci u vis, ja sam nakon rada uzeo da je malo isperem samo vodom i "oprskao" sam vodom baš jagode, zelenu salatu i mlad lukac, nema nikakve štete, samo otvoriš da bije široko. A ima i taj dodatak sa tri dizne na štapu, dopašće ti se za tu namenu, isto tako ne moraš da daš pun gas a pravi baš lep oblak, žao mi je što nisam stigao da snimim da vidiš, veruj mi na reč nećeš pogrešiti.

Ne znam dal su dobili u Merkuru, ja nisam više mogao da čekam pa sam kupio u nekoj radnji u Sarajevskoj 32 za 17.800 dinara. Probaj da ih pozoveš, mada se skoro uopšte ne javljaju na telefon 20 15 400, kažu da je kriv dobavljač jer im nije dostavio robu.
 
pa stihlovo ulje i koristim kupujem na litru izvinjavam se što sad pišem sa drugog naloga bio sam zaboravio podatke pa sam otvorio drugi nalog zoki1606
 
imam prskalicu koja je počela da me zeza nisam mnogo radio sa njom.Wilager dm14 Stara je dve godine pršćem 2ha lešnika godišnje 2 puta po 1ha .kad malo duže radim nakon dve prskalice ne prima gas nema snagu malo se oladi počne ponovo da radi.Dali se kome dešavalo ovo i šta je bio uzrok?

@zoki - neću da te strašim, al unazad 3-4 stranice @matke je imao slične simptome sa DM14, pukla mu je jedna karika...pa prelistaj malo unazad, ili se konsultuj sa njim o simptomima i detaljima...
živ bio...
pozzz joe!
 
Ne verujem da je karika u pitanju jer onda nebi radila lepo na leru a i nebi imala snagu nikad a ovde se to povremeno dešava:Juče sam je rasklapo celu izduvo karburator gledo dali nije sužen otvor prema izduvnoj grani oće i to da se desi zato što proizvodjač preporučuje 4% mešavinu a ne 5%.U karburatora nema nikakvog štelovanja sem nivo goriva u šolji,Nosim se sa mišlju da je u pitanju elektronika,kad se malo više zagreje da ne baca dovoljno struje ili druga opcija da mora da se menja drugi karburator.
 
Poslednja izmena od urednika:
@vadam,neznam odakle si,verovatno blize Beogradu jer se raspitujes za Merkator.Ovo cu reci jer mozda ima neko blize meni,a dosta je povoljno.Kod Topole sam,jedno malo mesto i tu u radnji Tro-o ima ova prskalica koju sam ja uzeo,a imalo vidim i DM 14 i jos jedna.Meni je ona izasla tacno 17000 i to nije bila na akciji(bar mi se tako cini).Mislim da nemoze jeftinije od toga.A to je stvarno neko cudo,u istom gradu samo druga radnja(u nju sam prvo svratio al nisu imali pa sam ostavio broj telefona da mi javi da narucim)kostala je 18500.Mislim neko od njih nije ocito normalan.A sa istog mesta uzimeju.Tako da je meni izaslo ekstra.Garancija 2 godine.Prava milina.Tako da isto toplo preporucujem Tri-o radnje.Bar ovde kod mene.
 
Ima i u okolini Beograda za 17.000 ali treba natrčati...čuo sam da ima u Velikom Selu u jednoj radnji, našao otac i u Mladenovcu i kad je izvadio keš, ovaj mu kaže aj za sat vremena da mi stigne iz magacina a otac nije mogao da čeka i tako...treba samo potražiti dobro, a meni se nije gubilo još dana za 800 dinara, morao sam da prskam pa je kupih za tih 17.800 :)
 
Upravo zato sam i ja čekao, ali avaj, došlo vreme da se prska pa sam uzeo na 3 čeka, javi dal si našao..
 
To sam zadnje gledao zato je čistač a pogledaj tu na sajtu šta sve imaju čak i cepače za drva.
 
Jedno pitanje za vlasnike 25 tice -m islim na Vilagera..da li je moguce staviti razvodnik za dve puske da se prska na dva reda istovremeno posto se radi o sitnim biljkama tj o zbunovima
 
pogledaj onaj moj drugi video kad pokazujem ovu tanju cevku, onda ima pri dnu jednu a pri vrhu dve dizne pa pravi dva oblaka ako si na to mislio tako da bi mogla dva reda da prska
 
Postoji li neka mogućnost da se na 14-nesticu preradi ona cev od 25 da se stavi mislim da bi bilo praktičnije za voćnjak i manje goriva troši ne treba pun gas
 
Teško, pošto na 14 imaš onu debelu plastičnu cev kroz koju ventilator duva vazduh, a kroz malu dolazio tečnost pod ne tako velikim pritiskom i ukapa na kraj ove velike gde vazduh iz velike to izbacuje.

Kod 25 imaš tri puta veći pritisak u toj maloj, tako da i ako bi nabudžio ručicu od 25 na 14, na onu malu, to ne bi bio dovoljan pritisak da izbaci dovoljno jako, a velika cevka više ne bi imala poentu.
 
Pozdrav svima!
@jaguar - nevredi se zamajavati oko toga, jer su to dve različite prskalice, po principu rada!
Sve ti je objasnio @oktopod u predhodnom postu!
Tako da slobodno možeš zaboraviti sva experimentisanja oko toga...
A predpostavljam, da imaš DM14 i nisi zadovoljan sa njim? Pa bi zato experimentisao...:sta:

pozzz joe!
 
Ne da nisam zadovoljan pršćem ja i sada sa njim mada je lešnik baš odrastao visok je ali dabi dobacio do vrha mora pod jačim gasom da radi.Čitajući kroz ove postove vidim da ih ima nekoliko vrsta 14-tice kod mene je ona što ima u sebi dodatno crevo povezano na vrh poklopca da pravi pritisak u rezervaru.
 
Nazad
Vrh