Motorna prskalica / Atomizer

A jeli ima da se prekine tecnost ili mora da se zavrne svaki put,imam neke male sadnice pa zato pitam da ne trcim od drveta do drveta.
 
Ima, vidiš na kraju snimka kad prilazim kameri, ima kao na česmama ona slavina...te male sadnice možeš i sa tim nastavkom što ima 3 dizne, jedna na vrhu, jedna 10 cm niže, pa još jedna 10 cm niže.
 
Pozdrav svima!
Nzm kako i zašto, ali na DM-14 je pukla karika, sutra idem da kupim novu, zamenim, čini mi se da nema nikakvih većiš oštećenja.

Auuu...pa šta se desilo da je pukla karika?
Kako si posumnjao, da nešto neštima...kakvi su bili simptomi, zbog čega si odlučio otvoriti motor?


Vredi još kako, vidiš na snimku, može da štrca usko a može i široko, ovo gde prskam u vis ide oko 6 metara, a kažem ti bilo je i vetra što se vidi, tako da neka moja slobodna procena je da možeš komotno da staviš na malo uže da bije i da rokaš 8 metara, možda i više :D Ja sam lično oduševljen, DM-14 ne nabija toliki pritisak, ovde je pritisak 30 bara, može i pritisak da se šteluje manji veći, ja sa DM-14 nisam nikako mogao preko 5 metara uvis da bacim a promenili smo i dihtung, i silikonisali ono mesto, i čekao 2 minuta da nabije pritisak pa prskao...ma ne može da se poredi!

Sretna ti kupovina DM25, i nek te dugo služi!
Hvala na video klipu...baš radi posao fino.
Ma tera to ko od šale i 10metra u vis, samo da nema vetra.
Ima i kum takvu prskalicu, i prezadovoljan je sa njome, samo jedina njegova zamerka je - da zbog pritiska pumpe, treba biti oprezan i voditi računa oko creva, pogotovo o šelnama, da to sve dobro dihtuje...čim vidiš da negde rosi i propušta tečnost, odma treba reagovati i srediti!
Dovljno je smanjiti gas na ler, i tečnost prestaje izlaziti, dok se ode do sledećeg stabla!
pozzz joe!
 
razlika svakako postoji jer je jedno prskalica a drugo atomizer... pa kako kome odgovara. Nijedan novi zasad se ne podize da bude 5-6 metra visok tako da je za guzci sklop i nove zasade 14ka po meni bolji izbor
 
Razmisljam da kupim motornu prskalicu, prvenstveno za prskanje maline, trenutno imam oko 30ari.Vidim da je na prvom mjestu stihl a neki fale i ovaj vilager.
Za moje potrebe koja je preporuka?
Isplatili se davati novac za stihl?
I ako je preporuka za stihl da li kupiti 420 il 450?Il uposteno koja preporuka za trenutne potrebe?
 
razlika svakako postoji jer je jedno prskalica a drugo atomizer... pa kako kome odgovara. Nijedan novi zasad se ne podize da bude 5-6 metra visok tako da je za guzci sklop i nove zasade 14ka po meni bolji izbor
Imam 14-ku i moje iskustvo je da za voće nije.
Za lozu, povrće, maline... da.
Ali za voće nije pogodna.
Kad bih opet kupovao svakako bih uzeo 25-icu.
 
Iskreno, ja sam probao komšijinu 14ku cele prošle godine sam je koristio. Razlika između nje i 25 nebo i zemlja. Stvarno što kaže Kompaj, nije za voće. Ja razumem da neko ima 14ku pa mu glupo da prizna da to nije to, ili ima voće koje bere "sa zemlje", trešnje na magrivi i divljoj trešnji se prosto ne beru sa zemlje, hteo ne hteo one odu na 6-7 metara, možda bi mogla oštra rezidba to da sredi ali previše je to posla i traži znanje, tako da u praksi trešnje porastu jako velike. Tu 14ka nema šta da traži...i nekako prska veliki oblak i dosta se hemikalija rasipa ako ne želimo samo da produvamo voće nego želimo da ga okupamo.

Mislim da 14ka nije loša za niže voće i za prehranu preko lista.

Da ponovim, u Merkuru je akcija ali nikako da ih dobiju, 25ica za 16990 dinara, u radnjama se kreće od 17 do 17.800, barem je tako u Beogradu. U Merkuru ko ima Pika karticu može na 12 rata, ostali daju na čekove, ali prvi ček ide odmah, sledeći za 30 pa treći za 30 dana, znači za 60 dana sva tri čeka. Naravno, ako kod banke imate kreditnu karticu možete i njome platiti, to se podrazumeva. Za te pare, odličan izbor.

Postoje slične za 12 do 16.000 dinara, ali su to neke kineske, zatim Womax i slično gde ćete imati problem rezervnih delova, servisa, garancije...ko ima para nek kupi Stihl, ko nema nek kupi Villager, moje mišljenje skromno. Preporučujem 25icu jer može sve što i 14 a može i dosta više.
 
Kako si posumnjao, da nešto neštima...kakvi su bili simptomi, zbog čega si odlučio otvoriti motor?

U zimskom prskanju je bilo problema, gubio je snagu, loše palio, svećica je nagorela pa sam odlučio da otvorim motor, očistim klip i pogledam u kakvom su stanju karike. Jednu kariku sam zamenio, druga je ok, pukla je na dva mesta, cena karike je 150 RSD kod nas u NS, što je ok, svećica je 200. Kada sam rastavio atomizer ostala su dva šrafa koja nisam morao da odvrnem, to su po meni dosta loše uradili. Sastavio sam sve kao što je bilo, povukao saug i upalio je iz prvog povlačenja, tako da je sada sve ok. :osmeh:
 
Pozdrav svima!
@Matke - znači ipak si imao neku sumnju da nešto neštima, čim si se odlučio da ga otvoriš!
Jasno mi je sve!
Za sad kod mene sve ok, to jest videćemo ovih dana kad budem prskao, jer ga nisam palio od prošle godine.
Sad si mi uterao strah u kosti sa tom puknutom karikom...:sta:...

živ bio...
pozzz joe!
 
Нисам доктор за механику, али знам по нешто. Читао сам мало о моторима као што је на мом атомизеру па сам посумњао на то. Немој да се бринеш, мој дм-14 је себе отплатио давних дана, није профи, али је урадио обим посла као 3 профи атомизера, шта год да се деси није изненађење. :osmeh:

Позз друже ! :ppozdrav:
 
To je dobro kod Villagera ako ništa, ima rezervnih delova, nisu skupi a ima i servisa...ja sam kupovao dihtung za komšijinu DM14 i bio je nešto preko 300 dinara.

Evo pitao me jedan član za neke delove pošto je womax isto DM25, snimak kako izgleda DM25, žao mi je što sam bio sam na placu pa nije imao ko da me snimi dok prskam, prezadovoljan sam, komotno može u vis skoro 10 metara, samo mora malo da se suzi mlaz, ali dok to dođe to te visine svejedno se rasprsne, tako da na većoj visini ipak pravi oblak, nije sve do vrha uzan mlaz :)

Uz nju se dobijaju i tri rezervne dizne, ključ 17-12, šrafciger i uputstvo kao i merica za ulje.

[video=youtube_share;aSc360QY17Q]http://youtu.be/aSc360QY17Q[/video]
 
Momci,pratim temu od pocetka i nemogu da sakrijem odusevljenje.Nameravam da kupim ovu Villagerovu DM25.Nazalost za vise se nema para.Ali kako vidim ova je ekstra stvar.Imam u planu za nju raznoliku namenu.Ove godine bi trebalo da oprska jedno 80-tak ari pasulja i jos na to 40-tak ari baste od toga nesto za sebe a nesto za prodaju.Ali ono najvaznije zbog cega mi ona najvise odgovara je sto moze da prska voce .A plan mi je da posadim jedno 30-tak ari nektarina sledece godine.A nisam imao nikakvu za prskanje.Prvo sam se razmisljao o bakarnoj ledjnoj prskalici,ali me je strava hvatala da sa njom prskam ovoliku bastu,a kamoli voce.Ali slucajno naletoh na ovu temu,do nje nisam ni nesto obracao paznju(da nekazem da nisam znao)za ove motorne.Sada sam prosto odusevljen i laknulo mi je.Za te pare to je ekstra.
Nego od ovih dana me muci problem gde da je nabavim.Ja bih to da narucim preko neta pa da mi dopreme do kuce,jer mi je auto nesto sada u kvaru,a i ja bih sa njim potrosio vise nego sto bi me postarina kostala.Danas sam nesto brckao po netu,kontaktirao bas Villagerovu valjda firmu,ali oni ne prodaju u maloprodaji,pa su mi danas bar izasli u susret da me upute gde ima i kako da dodjem do nje.Sada trenutno cekam odgovor.Ako ima neko neku adresu preko koje bih mogao ovako da kupim ,bio bih mu zahvalan.
Veliki pozdrav
Zlatko
 
za villiger pozovi zvog regionalnog menadzera agromarketa *izgooglaj* i on ce ti reci u kojoj poljo apoteci mozes da kupies njihove proizvode

pozdrav
 
@Oktopod
Svaka cast za snimke. Jel ce moci jos jedan snimak prskanja kad bude sve olistalo?
Posto ce mi trebati jos jedan atomizer,a imam dm14 i po snimcima dm25 super radi samo me interesuje kako ce prskati gustu krosnju. Kod dm14 turbina izokrece lisce i oprska sa svih strana.
 
Biće snimaka naravno :) Ja sam radio i sa dm14 i mogu ti reći da ovaj pravi podjednako široku maglu ali mnogo jačim pritiskom, tako da je i za to bolja videćeš..
 
Dobrodošao u klub, bićeš prezadovoljan :D

Neko već reče da oće da curi na spojevima creva, obrati pažnju odo crevo koje ide na prskalicu, tamo gde se navrće na metalno crevo, mnogo se lako odvrne kad skidaš stavljaš prskalicu na leđa da je puniš, ako okrećeš gumeno crevo (čiji kraj držiš) oko ose ono se odvrne pa obrati pažnju...a meni je npr i jedno malo poprečno crevo ispod tanka puštalo pa sam samo dotegao maticu, izgleda da kad su je sklapali nisu dovoljno dotegli.
 
Pozdrav svima

Evo i ja da se pridruzim ovoj temi na forumu. I ja sam porucio DM 14 koja bi trebalo da stigne ovih dana posto i ovde kod nas u Makedoniji ima neki zastoj oko isporuke,cena joj je 148 eura dok DM25 oko 200 eura. Pregledao sam dobro ovu temu konsultovao neke clanove i doneo odluku da uzmem DM14 pa nadam se da ce dobro da koristi.
Cim isprobam saljem slike ...........................Jos jednom pozdrav svima:osmeh:
 
Nazad
Vrh