Motorna prskalica / Atomizer

aman za aman,
ima li ko da zna, moze li motokultivatorska prskalica pritiska do 25 bari, bocno prskati jabuke. ako ne moze da je ne kupujem hvala
 
ja sam prskao sa valpadanom,a prskalica od goldonia(200l) ,dok nisam kupio atomizer,doduse u pocetku sa levom i desnom sipkom po 4 puza,kasnije samo sa desnom jer sam kvalitetnije tretirao voce!
 
Pa ovako, prvo da odgovorim kolegi ironmanu. Siguran sam da si u pravu u vezi stabilnosti, ali ja na primer nemam ni jednu stranu u voćnjaku, jer se voćnjak nalazi u polju, ima malo nagiba, ali ne znatno, pa zog toga sam razmišljao da napravim ovaj sistem jer po mom mišljenju pumpa uzaludno nosi +- 600kg, (atomizer 150 + 440l vode). Ja nisam ni rekao da je to pogodno za svaki teren, to je bila samo ideja.
I dalje mislim da npr., pored onih klinova na koje se kače poteznice, ne bi smetalo da ima i dvije kuke, pa kada se radi u polju i na ravnom prikačiš ovako kao sam objasnio.

Kolega voćar očito da se nismo razumjeli, ja sam mislio da ovakve kuke, stavim na atomizer i da na taj način (isto kao korpu) nosim i atomizer ( naravno po ravnom).
A po potrebi može da se kači i obično.
 
Aha, sad mi je jasna koncepcija. Ne bih smio kod sebe to praviti jer imam blagu stranu u voćnjacima. Danas mi je javljeno da je atomizer prepravljen i idem ga preuzeti za vikend.
 
ima li ko da zna, moze li motokultivatorska prskalica pritiska do 25 bari, bocno prskati jabuke. ako ne moze da je ne kupujem hvala
Иста дилема! :sta: Да ли си у могућности да испробаш пре куповине? Ја сам мислио да ставим култиватор у приколицу и одем до Пожаревца па да тамо напуним прскалицу водом и поставим на одређену даљину од фасаде и видим учинак. Произвођач ће сигурно да је хвали ал' боље да направим трошак за пробу него да бацим паре на нешто што неће вршити пос'о. Обзиром да су у Србији укинули тржишну инспекцију за рекламације (па и гаранцију) можеш да се убришеш.::samo bes::
 
ja sam prskao sa valpadanom,a prskalica od goldonia(200l) ,dok nisam kupio atomizer,doduse u pocetku sa levom i desnom sipkom po 4 puza,kasnije samo sa desnom jer sam kvalitetnije tretirao voce!

hvala ti, imam samo 320 stabala valjda ce moci strana po strana, ako ne, onda rasprsivacem rucnim

---------- Poruka napisana u 23:39 ---------- Prethodna poruka je at 23:37 ----------

Иста дилема! :sta: Да ли си у могућности да испробаш пре куповине? Ја сам мислио да ставим култиватор у приколицу и одем до Пожаревца па да тамо напуним прскалицу водом и поставим на одређену даљину од фасаде и видим учинак. Произвођач ће сигурно да је хвали ал' боље да направим трошак за пробу него да бацим паре на нешто што неће вршити пос'о. Обзиром да су у Србији укинули тржишну инспекцију за рекламације (па и гаранцију) можеш да се убришеш.::samo bes::

gotovo je, kupio sam, pa sta bude. u svakom slucaju hvala ti
 
Шта си купио и пошто?

prskalicu za motokultivator mio standard 150lit. znaci bure na tockovima, vtp 25 prskalicu i bocne grane. polovno u solidnom stanju. platio 100 eura. hvali remenica menjaca, rucni rasprsivac i jedno 35 metara crijeva. vjerovatno treba napraviti i servis vtp pumpe.
 
da, samo sto su grane sa obe strane i sto nema sajlu od kocnice. meni su rekli da je rezervoar 150 lit? kako da proverim je li pumpa dobra, mora li to servis?
 
Poslednja izmena od urednika:
ee to ja trazim, tj trazim samo pumpu, mogu i obicno bure u prikolicu i ostali da sam napravim ! pumpa u svemu tome eje bitna i najskuplja cenim, mada ovakvo resenje bi odma kupio gotovor z 100e ko ti !!! novo je 650e
 
U Merkatoru narednih otprilike mesec dana je Villager DM-25 na akciji, 17.000 dinara, znači 1000 dinara manje nego inače.

Sutra je majka možda bude kupila na onu Pika karticu na odloženo, pa ja da joj dajem rate. Mislim da će mi se dopasti ta prskalica, malo mi mnogo zvuči 25 litara rezervoar za nošenje na leđa al aj sad ne moram da ga napunim uvek :D
Da li mogu na nju da montiram duže crevo, pa napravim lepo za nju kolica, metem je međ voće i bez da je pomeram oprskam recimo 4 stabla, pa je onda pomerim i tako redom, da li će pritisak da opadne od predugačkog creva?
 
Imam je, nemaš potrebe za kolicima toliko brzo istera tih 25 l da i ne osetiš, malo ume da pušta na sastavima na gumicama inače radi ok poz i sretna kupovina
 
@talianu

Ja sam napravio sličnu grešku , kupio Womax prskalicu od 25 lit. , dok nije stradalo plast.kućište i sad samo mogu da zviždim u prste .

U Novo Sadu ti je servis za Womax. Zvao me danas otac iz prodavnice, video je tu od 25 litara za 13.000 i nešto dinara, rekao sam mu da ne uzima, zapeo sam za Villager DM-25 , tako da smo je danas i pazarili :)

Cena 17.800 dinara. Ima na nekim mestima možda za 17.000 ali ne daju na čekove. U Merkuru za 16.900 nikako da im stignu a ja ne mogu više da čekam, a odgovarao mi Merkur zbog Pika kartice pa na 12 mesečnih rata...

U nedelju ću okačiti slike, kako same prskalice, tako i u radu da vidite kako baca :ppozdrav:
 
Nzm kako i zašto, ali na DM-14 je pukla karika, sutra idem da kupim novu, zamenim, čini mi se da nema nikakvih većiš oštećenja.
 
Evo danas sam isprobao moju novu prskalicu, pa kao što obećah sledi i video :)

Uzmite u obzir da je ganc nova i da sam je prvo malo ostavi da radi u leru, ali opet nisam hteo da dajem pun gas, a i duvao je neki vetar...
Ovaj tank za vodu na garaži je na visini od oko 4 metra. Prskao sam uskim i širokim snopom, podešava se vrtenjem držaljke. Uz nju ide i cevka sa 3 dizne, ima i produžetak za tu cevku, sa sve produžetkom je duga oko 2, 2.5 metra, ali je to više za prskanje po zemlji i po lozi, žbunju, znači malina, borovnica i slično i pravi odličan oblak, ako treba snimiću i to.

[video=youtube_share;8-PHbuVREq8]http://youtu.be/8-PHbuVREq8[/video]
 
@oktopod jeli vredi to za tresnje i kolika je razlika izmedju nje i dm14 u kvalitetu prskanja tj jel moze da zadovolji i vislja drveta.
 
Vredi još kako, vidiš na snimku, može da štrca usko a može i široko, ovo gde prskam u vis ide oko 6 metara, a kažem ti bilo je i vetra što se vidi, tako da neka moja slobodna procena je da možeš komotno da staviš na malo uže da bije i da rokaš 8 metara, možda i više :D Ja sam lično oduševljen, DM-14 ne nabija toliki pritisak, ovde je pritisak 30 bara, može i pritisak da se šteluje manji veći, ja sa DM-14 nisam nikako mogao preko 5 metara uvis da bacim a promenili smo i dihtung, i silikonisali ono mesto, i čekao 2 minuta da nabije pritisak pa prskao...ma ne može da se poredi!
 
Nazad
Vrh