Motorna prskalica / Atomizer

Mada ta morava je super jer ima vertikalno dve cevi sa prskalicama. kolko moze da kostaju te pumpe ?
Ево ти мејл и фон па питај. morava@fmmorava.com , 012 223 580.
Него сад ми паде на памет да можда могу да искористим турбину са поквареног хидрофора!
 
Мало касним са одговорима јер сам по ко зна који пут био банован на форуму.
1. Користим атомизер ДМ-14 више од 3 године и могу да кажем свима да сам презадовољан са њим. До сада ме никада није изневерио, али никада нисам ни штедео на њему, сваке године замена свећица, само штил уље у мешавину и гориво са проверених пумпи, када завршим јесење прскање извучем мешавину, капнем уље на свећицу и повучем потезницу и тако већ 3 године, није се ни накашљао.
2. Иза свега што сам написао у овој или некој другој теми стојим, кајсије сам без проблема заштитио са њим, али радим по упутству произвођача...
3. Атомизер не функционише по принципу СЛОБОДНОГ ПАДА и докле ће се расправљати о ствари која је већ 10 пута поменута на форуму. Најбоље је то описао колега savoris, дакле у танку се налази црево за потпритисак и ко год је једном отворио поклопац могао је то да види, а на врху топа где излази течност има ефекат вентуријеве цеви. Молио бих све чланове да не пишу ствари које нису претходно проверили и да не суде о нечему о чему не знају много....
:ppozdrav:
 
Ja i dalje tvrdim da ne može da baca pod 90 stepeni, samim time meni ne završava posao...jer imam neke trešnje visoke kao terasa na spratu kuće, ne vidim sa terase preko njih, znači sigurno 6-7 metara.
 
slazem se sa oktopodom,moj komsija je uzeo dm14 nadajuci se da ce kad ga uspravi i dalje stvarati maglu medjutim ne moze da izgura,tako da za visoke vocke ko ima neka ne baca pare,i womah isto tako.al postoji granica do nekog ugla gde bacaju,e to sve zavisi od aparata...zato se ja interesujem da li ima neki sthilov model koji je povoljniji,ne ukljucujuci onaj na njihovom sajtu od 55000.ako neko zna ,nek mi javi.sthill garantuje 9m vertikalno i 12m horizontalni dobacaj
 
Pozdrav svima!
@oktopod - slažem se sa tobom, i donekle si u pravu ali uvek onaj "ALI"
Ko god misli da DM14 radi na principu slobodnog pada tečnosti iz rezervoara...jednostavno nek ne zategne poklopac na rezervoaru, i neće moći normalno da prska! Mora biti neki mali nadpritisak, da bi normalno radio sa njim. Istina je: što višlje dižeš kraj izduvne cevi, slabiji je dotok tečnosti...ali se može odraditi prskanje do 4-5-max6 metra , i sve zavisi od vetra!
Uvek onaj ko prska, i gleda u vis - ima utisak da neide tečnost u visinu...a onaj koji gleda malo dalje sa strane, kaže da lepo baca, i pokriva magla i gornje grane 4-5-6metra pogotovo kad gleda prema suncu.
Najbolje bi bilo nadrukati 1-2bara u rezervoar, pa ispaliti svu tečnost za koju sekundu, pod uglom od 90 stepeni, nema smisla...
Jednostavno takav je kakav je...za niže stvari radi posao...
Ako neko hoće prkati višlje od 6-7-8-9-10metra, treba uzeti DM25 - koji ima svoju pumpu sa regulacijom za željeni pritisak, i sa lakoćom može vršiti zaštitu do 10metra!
A prskanje pod uglom od 90 stepeni...po meni nema nikakvog smisla, da ti pada sve nazad na glavu...

pozzz joe!
 
Ma nisam mislio bukvalno pod 90, ali razumeš, mislio sam visoko u vis :)

A reci mi ta dm25, pošto je to prskalica a ne atomizer, koliko širok mlaz tj maglu pravi? Planiram da kupim nešto na proleće da ne zajmim više od komšije pa mi je dm25 primamljiv po ceni...da posluži par godina ako uspe dok ne kupim traktorsku veliku sa ventilatorom a i crevom..
 
Ma, jesi ti u pravu , i da nemožeš visoko prskati sa njim...al tako režeš drvo, koliko možeš prskati!
A ovaj DM25 ide u vis kao od šale, ali mlaz zavisi od štelovanja dizne...može šire - al niže, ili uže- al višlje, ajd da kažem do visine 10metra sa topom, pokriva 1-1,5metra!
Ima na dnu topa jedan rukohvat, i sa njegovim okretanjem šteluješ širinu mlaza...



pozzz joe!
 
О удобности леђних атомизера сте већ коментарисали али шта је са безбедности?
1. Маске видим углавном користите.
2. Бука од 97 децибела напада нервни систем а сви приказани по деклерацији су преко 100. Користите ли антифоне?
3. Вибрације у трајању од 15 минута могу да се подведу под масажу али преко тога су опасне по здравље. Ево како је Штил то покушао да ублажи:

 
Kolega je potvrdio još samo nešto što sam rekao. Da vilidžer nema nadpritisak siguran sam da ne bi mogli sa njim da zaštitimo ni sadnice koje su visoke 5m. Zavrtanje poklopca, silikonisanje otvora za natpritisak i jako važno, nzm da li ste čitali uputstvo za rad, ali u njemu stoji da atomizer MORA da radi od 1,5 do 2 minuta bez opterećenja, da bih za to vreme napravoi homogenu smesu u rezervoaru i da bih stvorio dovoljan pritisak.




Nastavak prebačen u: http://poljoinfo.com/showthread.php?4309-Chat-u-voćarstvu
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam stigao ranije da postavim slike mog prepravljenog agromehanikinog atomizera pa evo sad za bogija 023.I ja sam kopirao ,,Becarinu pustu" i njegovu postavljenu sliku.Ovo je za Tomu Vinkovica super i radi ko safhauzen sat!
img20111211094327.jpg
[/IMG]

img20111211094350.jpg
[/IMG]

img20111211094357.jpg
[/IMG]
 
@Pele
Super odradjeno svaka cast i hvala na slikama.
Sta mislis jel bi mogao da tera Tomica PE18 ovako nesto? Koliko sam video po forumima smer kardana moze da se odradi posto je na PE18 suprotan smer.
 
Ako se nevaram za agromehanikin atomizer treba minimalno 23 ks tako da nisam siguran da on to moze ali mozda neko bolje zna ko ga ima i ko je probao.Ako hoces imam u komsiluku predstavnistvo Agromehanike pa mogu da pitam za minimalnu potrebnu ks za rad sa ovim atomizerom.
 
Pozdrav svima!
Ima moj komšija ovu moravinu prskalicu.
E sad, neznam baš nešto puno o njima, ali mogu reći nekoliko reči.
Kupili su ga kao malo korišten(dugo je stajao oko 10god), i kad su hteli da probaju kod kuće, nit prska, nit gura, a piša pumpa na sve strane. Motor i rezervoar sve ok!
Kad su otvorili pumpu, sve neke gumice, membrane ispucale i pokidane...kupili sve to novo, sklopili i od onda (5god) nikakvih problema nisu imali sa njime.
Ja kad gledam sa strane, mogu reći da lepo prska, lepo se šteluje i mlaz , baca visoko...ama baš fino odrađuje posao.
Nego vidim da uvek dvoje rade, kolega gura i šteluje nešto oko pumpe i obrtaja motora, a otac samo prska...e sad ja nisam probao gurati, al vidim da on relativno lako gura jer im je zatravljen red između redova(a i ima ga 110-120kg, visina 185cm, a slobodno vreme provodi u teretanu),,, al neznam kako bi išlo kod tebe, kad obrađuješ zemlju i između redova...
Uglavnom nije loša...
DM14 nemože da mu prismrdi, što se tiče visine prskanja, jer ovaj ko od šale baci 10metra ako se tako našteluje na izduvnu diznu.

Jedan drugi ortak ima isto moravu, i on sve nabaci na prikolicu kultivatora...jedan tera, a drugi prska

Ovaj leđni, zvani "strauss"...bem li ga, prvi put čujem...a izgleda da je to slično kao ova naša šklj klasa

A ovaj DM 14 - polovni novi...:haha::haha: dobro me nasmejao...cena je povoljna

pozzz joe!
 
Леђни атомизер поставлјен на колица, интересантна стварћица. :osmeh: Подсећа на пуномат.
 
gde mogu naruciti DIZNE koje otprilike za bocno prskanje rasprsuju mlaz do 0,5-0,7metara sa udaljenosti od 0,5m. Pravim neku improvizovanu prskalicu od vojnog bureta koju bi nosio Univerzal 445, ali u Uzicu nemogu nigde da nadjem Dizne (ni metalne ni plasticne).

Unapred hvala na svakoj informaciji...........

---------- Poruka napisana u 15:47 ---------- Prethodna poruka je at 15:46 ----------

Planiram da sa time prskam Maline..........
 
Bio sam pre desetak dana u Segedinu pa sam slučajno naleteo na ovaj ručni atomizer,isti je ka i Vilagerov.
A cena ,prosudite sami.
100 eura=30000 ft imate i povraćaj AFE ako imate volje čekati na granici 27%

Na prvoj slici se vidi u gornjem uglu znak da je AFA precrtana ,ja ne znam da li su cene bez AFE ili šta je u pitanju ali ako može neki član foruma koji se služi mađarskim jezikom da nam prevede.
Bez obzira cena je oko 65 eura

 
a servis ? a delovi ili kupujes za jednokratnu upotrebu ? sta ako je razlicita od svega sto dolazi kod nas a kod kineza je to cest slucaj
 
Nazad
Vrh