Motorna prskalica / Atomizer

Ovo je već pitanje za iskusnije voćare i vinogradare. Najbolje bi bilo da napiše iskustva neko od članova ko je koristio i leđni i traktorski. Za zaštitu do 200 sadnica mislim da je Dm-14 pravi atomizer, sve preko toga po meni iziskuje traktorski vučeni ili nošeni atomizer. :ppozdrav:
 
Ako je tako onda je to dobro prelazno rešenje, jasno mi je onda što niste investurali više para. Koristio sam ga dve godine, a tek posle toga isilikonisao otvor za nadpritisak, tako da mislim da nije to problem. Pokušajte da kontaktirate prodavca ako je u garanciji ili servisera pa njima izložite svoj problem. Čitao sam sve prethodne postove, niko nije imao ovakav problem. :sta:

Izgleda da sam ja prvi :osmeh: Zahvaljujem na misljenju.

---------- Poruka napisana 04-11-11 u 08:26 ---------- Prethodna poruka je 02-11-11 at 21:07 ----------

Samo da spodelim informaciju...

Moguce je da sam (slucajno) locirao problem nedovoljnog nadpritiska u rezervoaru. Kad sam cistio DM-14, na resetki za ventilator bilo je nalepljeno lisce, koje je smanjivalo kolicinu usisanog vazduha. Eto, sta ti znaci biti pocetnik... ima da platis cenu neiskustva :)
 
http://shop.alatzazanat.com/bastenski-alat/timeri-za-travu-i-zivicu-kosacice-duvaci-lisca-i-ostalo/motorna-prskalica-14l-womax-w-mrs-16kako vam se cini ovo :

lici na villiger a jeftinije 50e pazi 100e je samo !!! dzabe ! ( pitam za komsiju za oko 300 vocaka samo )

ili cak ovo : http://shop.alatzazanat.com/bastens...i-ostalo/motorna-prskalica-50l-womax-w-mrs-50

Dodas 60e na cenu viligera i imas "gurani" tj u mom slucaju recimo mogu da ga lagano stavim u prikolicu motokultivatora i ne nosam na ledjima ima crevo 8 metra.

za pravi noseni se para nema ( nema se ni za traktor tek treba da se nabavlja toma vinkovic ) dm 14 radi poso al sa muku ( moju ) . A povrsina se povecava lagano...
 
WOMAX - Ja sam se žestoko razočarao u ovaj atomizer , zato ne kupujte . Sve je bilo u redu dok nije počeo da se kvari . Delove za njih rade tj, servisira ih samo servis u Novom Sadu .Koji nema delova i ne zna kada će i da li će moći da ih nabavi .Verovatno ću ovaj moj morati da " kontejniram", pošto sam probao da zakrpim kućiste plastično ali je veliki pritisak i nema šanse da se popravi .
Po priči drugih ljudi rekao bih da je Willager u servisnoj mrezi mnogo bolji .
 
Ja imam Womax i prezadovoljan sam sa njim oprskao je do sada puno voćnjaka a svoj redovno prskam od nekih 250 stabala, imam ga 3 godine i do sada nisam imao ni jedan kvar , sobzirom da je koštao 11000 dinara , ja sam prezadovoljan.
 
WOMAX - Ja sam se žestoko razočarao u ovaj atomizer , zato ne kupujte . Sve je bilo u redu dok nije počeo da se kvari . Delove za njih rade tj, servisira ih samo servis u Novom Sadu .Koji nema delova i ne zna kada će i da li će moći da ih nabavi .Verovatno ću ovaj moj morati da " kontejniram", pošto sam probao da zakrpim kućiste plastično ali je veliki pritisak i nema šanse da se popravi .
Po priči drugih ljudi rekao bih da je Willager u servisnoj mrezi mnogo bolji .
sve zavisi kako gledas na investiciju .Meni koji u sezoni izduvam s njim 3 do 4000 litara a da se ne pokvari (do sada otisla samo jedna svecica) evo vec treca sezona isplatio je sebe .:osmeh:
 
Slažem se sa tobom da zavisi odakle gledas na investiciju . Da pojasnim moj prethodni post.
Ne kupovati bilo koju mašinu ukoliko se ne raspitaš o nabavci i pristupačnosti rezervnih delova.
@ zis
Lepo je što te služi želim i da te služi još 20 godina . Ali šta bi uradio da je stradala prve sezone ?

Naravno ovo je samo moje mišljenje .Kažu ko ne plati na mostu platiće na ćupriji .
 
Bilo bi ono standardno majku ,oca i sve po spisku i proizvodjcu i prodavcu od sudbine se ne moze pobeci
 
hmm po ovome isplati se dati 50e vise za villigera ko kupuje standard atomizer. Mene cudi sto ovaj "gurani" kosta tako malo a isti takav villigerov 4 puta vise.
 
Људи све зависи колико ће човек радити са њим. Ко има доста садница или пак планира да уради и по нешто услужно нека размишља само о штил атомизерима. Пет места иза тих атомизера нико не заузима па тек онда долазе сви кинези. Имам вилиџер већ неколико година, правилна употреба, добра мешавина и нема ништа да фали, то су добри, мали мотори код којих "нема" шта да се поквари.
Не видим зашто би неко за мали број садница куповао вилиџера када је и онај вомаксов сасвим добар избор, а 5000 није мала. Познајем човека који је купио такав атомизер у Воби Хаусу и презадовољан је са њим. Нека крајњи суд буде на купцу, али добро размислите за које вам потребе треба атомизер. :ppozdrav:
 
Jel zna neko gde imaju delovi za Villager DM14 prskalicu, da je u Beogradu naravno, otišao mi dihtung između posude za vodu i plastične kutije sa klapnom?

Vidim po netu neke telefone, ali evo u 5 popodne se niko ne javlja na telefon...

Čudna stvar se desila, sipam ja tečnost kad krenu da curi sa prednje strane gde ventilator uzima vazduh, iza onog dela što ide na leđa..rasturismo, sve ok...vratimo nazad, curi na tom dihtungu, ali to je znači curenje sa spoljnje strane, ne znam šta je moglo da curi pre nego rasturismo i kako to "popravismo"?
 
Kolega servis imate u Beogradu.
kontakt telefon:

Goran Vučić
(063) 668 203
Miloš Janković
(063) 414 833
Duško Mićanović
 
Ma dobio sam nekog od njih, spojio me prodavac, ali kažu "otidite na Batajnički drum", koji broj, kako se zove radnja, ništa...
Evo šta sam ja pronašao pa skupio na jedno mesto, možda nekom zatreba, zvaću ujutru pa vam javim popodne šta sam uradio..

AGROMARKET SERVISNI CENTRI
Beograd Goran Vucic (063) 668 203
Miloš Jankovic (063) 414 833
Duško Micanovic


Zrenjaninski put 98a, 11210 Beograd
Servis za sve na jednom mestu
STIHL, VIKING, VILLAGER, KYMCO.
Nazovite nas na tel. 011/331-70-66


Poslovnica Beograd • Vidikovacki venac 104d • tel: 011/23-222-93, 011/23-222-81 • e-mail: office@alpinastar.rs


SERVIS MARCOOP CO
Kosacice, testere Beograd
Adresa: Zrenjaninski put 85c, Krnjaca
Telefon: 011/2716-939, 3318-545


Sekac
Adresa: Zrenjaninski put 120, Beograd
Opština: Palilula
Grad: Beograd
Tel:
Mob: 064/ 2961 081, 065/ 3311 834


SBG
Servis i prodaja na jednom mestu! STIHL, VIKING, VILLAGER, KYMCO, BOSCH.
Zrenjaninski put 98a, 11210 Beograd, Tel: 011/ 2712 - 112; Mob: 063/ 257 - 922
 
Čudna stvar se desila, sipam ja tečnost kad krenu da curi sa prednje strane gde ventilator uzima vazduh, iza onog dela što ide na leđa..rasturismo, sve ok...vratimo nazad, curi na tom dihtungu, ali to je znači curenje sa spoljnje strane, ne znam šta je moglo da curi pre nego rasturismo i kako to "popravismo"?

Kupi tubu silikona, namaži po celom nalegajućom površinom (ispod/iznad gume) i sve sklopi, i mani da se osuši...
pozzz joe!
 
Ali onda ne može više nikad da se skine? Mada i nema neke potrebe :D

Evo dobio sam ove prve kontakte, Batajnički Drum kod Coca Cole, nemaju samo dihtung, prodalo se ali je cela ta međuploča 350 dinara :D da ne razmišljam, idem da kupim :)
Budžio bih ja možda i silikon, ali je prskalica komšijina a često je zajmim pa osećam grižu savesti a i da se odužim pošteno :) Jedino što ću više vremena i benzina da potrošim do tamo i nazad nego cena ploče, al dobro...

---------- Poruka napisana 18-11-11 u 10:18 ---------- Prethodna poruka je 17-11-11 at 09:26 ----------

Kolega servis imate u Beogradu.
kontakt telefon:

Goran Vučić
(063) 668 203
Miloš Janković
(063) 414 833
Duško Mićanović

Evo iskustva...
Na 668-203 se niko ne javlja danima.

Na 414833 se javio čovek, reče mi da rade do 15h, ja se uputim videvši da stižem knap, ipak sam na drugom kraju grada.

Kaže to ti je na Batajničkom drumu, kod Coca Cole, broj 356.
Ja dođem u 14:50h kod Coca Cole, vidim broj neki mali, manje od 200, ali parna strana sa te strane, zovem čoveka da mi objasni, on se javi sa "halo", ja pitam "komšija gde vam je radnja ne vidim", on spusti slušalicu...Nastavim ja dalje pravo, kontam imam broj, 356, zovem-zvoni do kraja, zovem-zvoni do kraja, i tako 5 puta, u 15:00, nije dostupan!!! Sramota!!!
Pritom vozeći dođem do broja 320 i odjednom posle toga kreće broj 280 pa ne da raste nego da opada:haha: I tako uđem u Batajnicu...vidim da sam se džabe vozio, okrenem se nazad i polako, barem da nađem radnju...nisam uspeo.
Zovem komšiju jednog, kaže video je on znak Vilager jednom, ali uvučeno kao u nekom dvorištu, sa LEVE strane ka Batajnici...pa to su neparni brojevi??

Koja neozbiljnost, ne verujem. Ispada da sam ja bio prekoputa radnje kad mi je spustio slušalicu i nije se više javljao da bi u 15:00 ugasio mobilni. Jutros u 7:55 sam dobo SMS da je dostupan.

Da mi nije muka, ne bih nikad više otišao tamo a Vilager sad sigurno ne bih nikad kupio. Ionako ova DM-14 jedva baca 3 metra u vis.

---------- Poruka napisana 21-11-11 u 17:20 ---------- Prethodna poruka je 18-11-11 at 10:18 ----------

Saga se nastavlja :D

Prvo radnju je jako teško naći, mala nevidljiva u dvorištu, znaka nema na putu nego na samoj radnji.
Kad se ide iz grada ka Batajnici, veze nema ni sa Coca Colom ni ničim, to je još 5 km ka Batajnici, sa leve strane, prvo ide velika zgrada Agacija piše, pa još stotinak metara Domel, e tu ti skreni na parking pa gledaj inače prolete..

Drugo, kad sam stigao, kaže e al ne prodajemo mi komplet taj panel sa dihtungom već posebno. Prvo mi je bio rekao panel sa sve dihtungom 350 dinara. Onda mi kaže panel je 450 dinara a dihtung 280. OK pomislih, daj dihtung samo - to bi bilo 314 dinara :haha:

Treće, taj dihtunh uopšte ne liči na ovaj moj, moj je kao traka krivudava koja se utiskuje u kanalić, ovaj je kao pljojka koja se navlači preko spoljnje ivice panela, kao sa joekiki-jevih slika. Cenim da će da paše, nema šta.
 
pozdrav za sve kolege iz Kragujevca,posedujem 120 stabala voca,zelim da znam dal je za mene bolje atomizer ili prskalica motorna(ako mozete da mi razjasnitete stvari posto mi je otac prepustio )i kakve su vilager aku prskalice ,hvala na buducim savetima
 
Bolje pročitaj celu temu...DM14 nije idealno rešenje...i pre nego što pitaš još nešto, pročitaj celu temu, sve je već rečeno, zato ti kažem a ne da zvučim kao da bih da te ukorim :osmeh: :ppozdrav:
 
Ma jok,obican noseni villager dm14 150e. Ja sam prezadovoljan kako radi. Skup je sthil oko 500e,a u planu je za koju god vuceni za Tomu V.tako da ce biti dobar ovaj dotle
IJa sam pre dve godine kupio za kajsik ledjni atomizer,CIFARELLI",bio je negde oko 500 eur i super radi.Neko vozi traktor a ja udjem u tratkorsku korpu,stavi bure sa hemijom i za dva sata hektar poprskan.Bitno je da atomizer ima i pumpu koja uvlaci hemiju da nemoras svaki cas skidati sa ledja.Tako je bilo do proleca dok nisam kupio tv32 i prepravio agromehanikin noseni atomizer od 450 l u vuceni.Sada je prskanje pesma i ledja ne bole!:osmeh:
 
Nazad
Vrh