Motorna prskalica / Atomizer

I ja sam bio jako zagrejan za Cifarelli.Ako ne sledece onda tamo 2013-te cu i ja uzeti noseni pa prepraviti za Tomu,a dotle ce Villager biti sasvim dovoljan posto nema puno prskanja kod lesnika. U pravu si za pumpu malo smara svaki put da skidas,punis....Ako te ne bude mrzelo slikni atomizer koji si prepravio
Pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
Drustvo posto bih htjeo kupiti ledjni atomizer a radi se o povrsini od 12 ari malina i par stabala vocki mislim da bi mi ovaj DM 14 odgovarao pa bih htjeo cuti i Vase misljenje.Po svemu sto sam procitao u prethodnim postovima dosao sam do zakljucka da bi mi on sasvim odgovarao ili grijesim.
 
Za maline odgovara, za visoke voćke nije dobro rešenje, ali ako ih imaš samo par, onda ti sasvim odgovara jer jeftiniju nećeš naći :D
 
Kolega oktopod zašto mislite da villager DM 14 nije dobro rešenje za visoke voćke ? Ovde se nikako ne možemo složiti, dan bez vetra i sve voćne vrste osim oraha starih preko 20 godina i kajsije u 15 godini nikada orezane sam uspeo da zaštitim, kajsija je okvirno oko 7m visine, a oraj je viši. :sta:
 
Matkee, bez ljutnje, ali da ti ne radiš za Vilager? ???

Znači svi ovde iz iskustva imaju to mišljenje, samo ti nemaš...ja znam jer je koristim, za stabla preko 5 metara visine ne vredi ničemu. Ja se tako sa mojim kajsijama od 5 metara živ namučim, moram iz daljine da prskam, pod uglom od 45 stepeni da bi oprskao vrh, trešnje stare nema šanse ni da oprskam preko pola, dovijam se nešto kao spustim cevku da krene tečnost, pa manem naglo u vis da pljune, pa spustim pa naglo manem na gore i tako se smaram po 5 minuta po drvetu...

A sve to zato što tečnost ide prirodnim padom. Što je manje tečnosti u boci, to je mogući ugao podizanja cevke sve manji.

To je sve činjenično stanje​ i uopšte nije podložno raspravi. Tako je kako je.
 
na žalost, upravo tako funkcioniše...manje crevo dovodi tečnost slobodnim padom do vrha cevke, a u tu cevku dolazi vazduh koji upumpava ventilator. Znači kroz debelu cev uopšte ne ide tečnost, ona se u nju ubacuje na samom vrhu.

Tako da ako taj vrh podignete iznad nivoa tečnosti u rezervoaru, tečnost prestaje da izlazi.

Na slici sam to slikovito demonstrirao, malo sam linije ukoso stavio jer je i sama slika ukoso..gornja crta je kad je rezervoar pun, donja kad je prazan, što manje tečnosti, manji i ugao pod kojim može da se digne cevka...realno to nije ni 45 stepeni.
Možda sam pritisak tj vakuum vazduha koji izbija malo i povlači tečnost, sama cevka ima krivinu na gore na svom kraju, ali to nije neka vajda. Govorim iz iskustva u radu sa ovom prskalicom, ne iz teorije.

 
Koliko sam ja shvatio,a nisam se nesto upustao u tu problematiku posto nemam potrebe da prskam jako visoko osim jedne tresnje kod kuce,a inace prskam lesnike u 6-oj godini.
Kad prskam lesnike klapna za vazduh je na podeoku 4-5,a sa tim nisam uspeo da poprskam tresnju pa sam klapnu otvorio do kraja i uspeo sam sa prskanjem cele tresnje no nije islo bas naj sjajnije,ali je bilo mnogo bolje. Nisam siguran i nisam probao ali ona cev sto je u rezervoaru za otrove dolazi iz turbine i ta cev bi trebala da stvara pritisak u samom rezervoaru. Ne vidim drugu svrhu te cevi,a jednostavno se skine poklopac rezervoara i ukljuci se prskalica pa ce se videti sta se desava.
 
Pa jeste, to služi malo da pogura stvar, ali opet nije to to...video si i sam eto...da kažeš do 5-6 metara visine radi posao, pošto se većina voća tako orezuje onda eto može da završi posao, ali za stare trešnje, kajsije, ništa uradio nisam, i sam mlaz bude redak kad podignem pod malo većim uglom...
 
jel zna neko cene sthilovki u srbiji i modele,kako su se pokazali itd..? bio bih zahvalan

---------- Poruka napisana u 20:43 ---------- Prethodna poruka je at 20:43 ----------

i u beogradu gde ih mogu naci..po najpovoljnijoj ceni..

---------- Poruka napisana u 20:44 ---------- Prethodna poruka je at 20:43 ----------

Hvala unapred
 
HVALA OKTOPOD.znam iso sam na sajt al sam iscesljo da ima vise modela pa me interesuju karakteristike i neka manja cena ipak 55000 je mnogo.a vilager vidim preporucujete samo DM25,al dal bi mi zavrsavao poso za stabla 5-6m visine...?:kisa: al cena od oko 18000 je primamljiva...al kvalitet je ovamo na ceni....nznm
 
А користи ли неко мембранске пумпе за мотокултиватор? Идеја ми је да ставим буре са хемијом у приколицу и купим одговарајући штап са дизном/ама и то би било то. Знам да има то као готов производ ал' што би плаћано њихово буре на точковима кад не мора.
 
A ja sam mislio ovako :D eto ti ideje, ostaje da kupiš motor...

Evo moje masine za prskanje.
"Mio-standard"-Osijek,1985 god.zapremina 100l,dvotaktna masina"Tomos"

i1bkw8.jpg


21b4ysj.jpg


10r8d8n.jpg


9ucksy.jpg
 
А користи ли неко мембранске пумпе за мотокултиватор? Идеја ми је да ставим буре са хемијом у приколицу и купим одговарајући штап са дизном/ама и то би било то. Знам да има то као готов производ ал' што би плаћано њихово буре на точковима кад не мора.

i mene zanima ovo, znam da agromehanika kranj ima tj imala je nesto slicno za 506 a mozda i morava, bure na tockovima i super.

I mene zanima a mozda je cak to pitanje za celu posebnu temi i mislim da bi vise odgovora dobili , da li moze da se stavi bure u prikolicu i sve to uradi sto kaze covek sa odgovarajucim crevom i rasprasivacem a da se koristi motor od kultivatora po mogucnosti a ne da se kupuje dodatan motor??? sta bi trebalo da se doda ili napravi ?
 
sta bi trebalo da se doda ili napravi ?
Морава Пожаревац и даље прави те прскалице (М165-506 ако те занима за 506) али то су прскалице које иза бурета-приколице имају гране које можеш поставити хоризонтално (за ратарство, кромпир, јагоде...) или вертикално (за воћарство) али све то кошта а довољно је ставити на кардански извод мембранску (0-25 бара) или клипну пумпу, једно црево у буре, на друго распрскивач и "вози Мишко" (а и прскај). На слици је управо то: ИМТ 507Д с' тим што је разведено на два црева па прскају двојица.
 
Dakle treba mi samo membranska ili klipna punpa ? creva ima raspaskivac , burici isto. Mada ta morava je super jer ima vertikalno dve cevi sa prskalicama.
kolko moze da kostaju te pumpe ?
 
Nazad
Vrh