Motorna prskalica / Atomizer

Urban

Da li možeš da postaviš neku sliku Dm25 -tice . Naime , imam Womax 25 lit. i puklo mi je kućište plastično za koga mislim da je isto kao kod DM25 . ako je isto onda mogu traziti u servisima od DM -a , ali mi je potrebna slika tvog kućista tj . kad je nosiš na ledjima sa leve strane ima jedan plastični točkić kojim može dase reguliše pritisak ,njegova osovina ulazi u plasticno kućište koje je meni puklo i ne može da se zakrpi a novo ne mogu da nadjem .
Ako ti nije problem bio bi ti puno zahvalan .
 
Prosle nedelje DM 14 imao vatreno krstenje. Prska odlicno. Nego, kako ste vi vlasnici Villager-a resili prskanje visokih grana? ja gubim mlaz jer je crevo za dovod po principu prirodnog pada.

koliko puta treba da ponovimo da to crijevo NIJE po principu prirodnog pada nego da u tanku ima i potpritisak a ujedno i da na vrhu topa gdje ulazi tečnost u veliku cijev ima i efekat venturijeve cijevi
 
Bravo kolega @savoris o tome smo baš raspravljali, ali nzm zašto ljude mrzi da malo prelistaju postove, došli smo do zaključka da otvor ispod poklopca treba isilikonisati, da cev topa treba isilikonisati i da posle toga nema zime...
p.s. Još nešto u uputstvu piše da kada se atomizer napuni tečnosti, treba da radi 1~2 minuta bez oterećenja da bi se nabio pritisak u rezervoar, rastavite malo vaš DM-14 pa da vidite da je kolega @savoris 100 % upravu... :ppozdrav:
 
Čitajući po Netu i postovima na ovom forumu u većoj sam nedoumici nego pre.
Za vinograd na špaliru (15-ak ari, 550 čokota), mali voćnjak (40-tak stabala šljiva/jabuka/breskvi) šta kupiti, DM 14 ili DM 25, ili VBS 18 ?
Ja sam nekako naj za DM 25, pomagajte jer imate više iskustva sa motornim prskalicama...
 
ija sam bio u istoj dilemi , uzeo DM14 i zadovoljan sam
prije bih uzeo onu prskalicu na baterije nego DM25
 
Malo sam majstorisao oko mog atomizera DM 25 i pronašao taloga oko 8 mm, verovatno od lošeg ulja i vode u benzinu, sada mnogo lepše radi....Evo i slika, nzm koliko će se videti, ali se nadam da ću nekome pomoći...

c5nxk.jpg


zt7sqr.jpg
 
Malo sam majstorisao oko mog atomizera DM 25

Pozdrav svima!

Eeee moj @Matke, od silnog rada si zaboravio koju prskalicu imaš...:haha:

Slike uvet dobro dođu, a i vidi se lepo...
Auuu, dobro se nataložilo ako reče 8mm,,,znači valjalo bi to pred svaku sezonu malo produvati i očistiti, da znamo u buduće...:osmeh:
pozzz joe!
 
Da merio sam tako što sam zaronio čačkalicu u to i izmerio šublerom. Upravo tako pre svake sezone deteljno čišćenje ! :osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Kupljen je atomizer pa ce i prskanje od sad biti mnogo kvalitetnije
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma jok,obican noseni villager dm14 150e. Ja sam prezadovoljan kako radi. Skup je sthil oko 500e,a u planu je za koju god vuceni za Tomu V.tako da ce biti dobar ovaj dotle
 
Pozdrav svima!
@bogi023 - hehe dobro si me nasmejao...ma kolega @Sale je pita, dal je atomizer nošeni ili vučeni sa strane traktora!
A ustvari DM14 jeste nošeni, ali je "leđni atomizer"...
Nek ti je sa srećom, i nek te dugo služi...
pozzz joe!
 
Conferans pretpostavljam da se radi o ovoj pumpi
67nwua.jpg


ova pumpa jedino ima u katalogu u dodatnoj opremi, mozes li reci gdje se ona tacno montira jeli na ulazu u rezervoar ili izlazu, u planu sam i to nabaviti i mozda onu zastitnu mrezu-resetku od usisavanja...

Zna li neko dali ova pumpa moze da se nakalemi na Villager DM-14.

Zadnjih dana sam se dosta namucio dok sam okupao oko 700 breskve. Izgleda da natpritisak od ventilatora (kod DM-14) nije dovoljan da kvalitetno rasprasi/potera rastvor od praskastih preparata, koji se brzo talozi na dnu rezervoara (dok cekam da nabije pritisak).

Probao sam i sa rastvorom koji je prenocio, ali isti problem - DM-14 nema snage da potera praskasti talog na dnu rezervoara. Desilo mi se na "jednu pumpu" da potrosim ceo rezervoar gorivo.

Zakljucak: Ili dopunska pumpa (kao ova kod Stihl-a) ili da ubuduce probam da koristim izkljucivo tecne preparate.

Dali je neko od vlasnika DM-14 imao slicne muke.

P.S. Silikonisanje sam napravio, probao sam i sa drugim uljem... nista nije pomoglo... oblaka nigde nema
 
pocetnik-mk колега нисам сигуран да је ДМ-14 предвиђен за заштиту 700 бресака, требало би да размишљате или о некој озбиљнијој машини или о неком тракторском атомизеру. Колико дуго мислите да ће ДМ-14 издржати тај темпо рада.

Проблем прашкастог талога решавате на један прост начин, у флашу или балон са широким чепом сипате потребну количину отрова, добро "измућкате" и потом сипате на пластично сито на атомизеру, исперете са још воде и решили сте проблем.

Имам ДМ-14, облак како кажете сам увек добијао, чак и када сам прскао кајсије старе 15~16 година висине око 5~6 метара, то је вероватно неки други проблем. Да ли сачекате да се створи притисак у резервоару 1, 2 минута пре почетка рада ?
 
pocetnik-mk колега нисам сигуран да је ДМ-14 предвиђен за заштиту 700 бресака, требало би да размишљате или о некој озбиљнијој машини или о неком тракторском атомизеру. Колико дуго мислите да ће ДМ-14 издржати тај темпо рада.

Sasvim ste u pravu kolega Matkee. DM-14 mi je prelazno resenje dok skupim 1400 EUR-a za traktorski atomizer. Dnevno sam max. trosio po 10 rezervoara/pumpe. DM-14 je sasvim nov. Tek sam poceo da ga koristim. Prskao sam 4 dana i potrosio ukupno oko 400 litara rastvora. Pazio sam da ne preopteretim i njega i sebe.

http://poljoinfo.com/member.php?9874-pocetnik-mkПроблем прашкастог талога решавате на један прост начин, у флашу или балон са широким чепом сипате потребну количину отрова, добро "измућкате" и потом сипате на пластично сито на атомизеру, исперете са још воде и решили сте проблем.

Sve sam ovo primenio... mora da ima jos nesto sto ne stima... ili silikonisanje nije potpuno uspelo....
 
Ako je tako onda je to dobro prelazno rešenje, jasno mi je onda što niste investurali više para. Koristio sam ga dve godine, a tek posle toga isilikonisao otvor za nadpritisak, tako da mislim da nije to problem. Pokušajte da kontaktirate prodavca ako je u garanciji ili servisera pa njima izložite svoj problem. Čitao sam sve prethodne postove, niko nije imao ovakav problem. :sta:
 
Doziranje i koncetracija za grbnog atomizera

Bilo bi dobro da prokomentiramo nacin doziranja i koncetracije za grbni/motorni atomizer. Kad sam pregledavao temu stekao sam utisak da ima razlicitih pristupa ovom pitanju.

Ja sam pocetnik u ovu oblast pa sam morao dosta da se iznacitam i kometara i misljenja strucnjaka. Izmedju ostalog, dosao sam i do ovih tekstova koji su me zbunili, ali sam primenio njihova misljenja.

http://www.vinogradarstvo.hr/index.php?s=974

http://bilikum.hr/index.php?option=...ncentracija&catid=37:vinogradarstvo&Itemid=84

Znaci, po njima, nema ustede hemije... samo vode... doziranje je isto i za grbni i za traktorski atomizer, samo se koncetracija kod grbnog povecava jer se utrosak vode smanjuje po jedinici povrsini.
 
Nazad
Vrh