Motorna prskalica / Atomizer

Agromehanika 440 litara kupljen nov 2005god malo radio 2 prskanja godisnje 2ha sljiva,,ako si zainteresovan mogu i slike. pozz

Druze sve je ok,prskao po tvojim uputstvima,kako si rekao tako je i bilo.Atomizer radi super,tek sad vidim koje je mucenje bilo sa lednjim atomizerom!Pozdrav!
 
Da li neko od zna da ima neki servis za Womax motornu prskalicu ledjnu . Naime, W-MRS-10 od 25 litara , veoma slicna izgledom na Vilager , ja sam veoma zadovoljan ali mi je napuklo plasticno kuciste pa bih da ga zamenim ukoliko je moguce . Ima li neke nade ili kontejner ? Naravno probacu danas da zakrpim ali iz iskustva nam da to nije dugog veka .
 
Womax prskalica

Koliko ja znam servis je u Novom Sadu, Braće Ribnikara 55, tel. 021 544 161, 544 155. Ja sam svoju slao preko prodavnice u kojoj sam kupio, jer mi je curila pumpa na semeringu(slao samo pumpu). Vratili su mi navodno popravljenu , istina nisu mi ništa naplatili ali posle dva prskanja opet curio i sada više ne znam šta da radim. Hteo sam da se baš preko ovog foruma obratim za pomoć. Moje mišljenje je najbolje zameniti pumpu ali gde da je nađem. Radi se o prskalici W-MRS 17, crtež 148 na šemi 2 Pogona raspskivača. Inače prskalica je OK.
 
@ratos
Da li postoji neka sansa da mi posaljes u nekom formatu tu semu lakse cu se sporazumeti sa prodavcima ako imam broj ili dela ili pozicije na crtezu .
 
Ma sada sam pokušao da šemu nađem na internetu ali nije uspelo iako sam prošle godine tu istu skinuo sa interneta. Imam odštampanu ali nemam skener jedino da pokušam da je uslikam ali teško, šema je prilično sitna. Mislim da prodavcima, serviserima treba da je jasno jer na toj prskalici postoji samo jedna pumpa koja na sebi ima jedan ulaz i dva izlaza.
 
@ratos

Mala ispravka na ove telefone koje si postavio . Prvi ne postoji , a drugi je pogresan broj ( privatni ) . Wobyhaus je 021/ 472-22-12 , a servis i RD 021/621-69-90 posle 13 h .

Edit :

Zvao sam servis . I naravno zemlja Srbija . Zovi te me za par dana da pogledam u magacinu da li ima neka rashodovana , ako nema onda nista . Porudzbina je misaona imenica .
Rezime : Pre svake kupovine raspitati se o servisoj mrezi i rezervnim delovima .
 
Poslednja izmena:
Hvala Sale, ali nisam siguran mislim da su skoro doneli neki zakon o potrošačima gde ne mogu da se ovako ponašaju, jer i u garanciji stoji da garantuje rezervne delove za 5 godina. Međutim kod nas je sve moguće a posebno kad je u pitanju primena nekog zakona. Dok isteraš nešto na šta imaš pravo, to ti ili zastari ili ti više ne treba.
 
Elem danas pazarim vilger DM-25 jer treba ko za leba. Sad me muci kako da podesim da rasprsivanje ide kako treba, kod mene nema niko ovakvu prskalicu da mi to sredi. jeli se prsce sa vecim gasom ili se gleda da motor radi na pola gasa otprilike? Drugo onaj ventil za regulaciju pritiska, koliko vam je otprilike otvoren gledano u smeru manjeg pritiska? i koliko je vremena potrebno da isprazni 10 l vode kad je sve podeseno kao treba okvirno? Veliki pozdrav....
 
Pozdrav svima!
@vujke89 - sretna ti kupovina prskalice, i nek te dugo služi!
O štelovanju i podešavanju DM-25 neznam ništa, i tu ti nemogu pomoći. Najbolje ti je sipati vode, i sam da ga testiraš u raznim režimima rada, pa tek posle u akciju!Još jednom srećno!

Nego hteo sam reći par reči o DM-25
Naime, stariji modeli su se isporučivali bez topa(dobiješ samo štap sa 3 dizne)! Znam dva lika, koji su kupili DM 25 pre 2 godine,,, i nisu sa njim dobili top! Jer to zaista nije bilo u kompletu, ili je neko izvadio...nezna se:sta:
Treba uzimati zapakovanu prskalicu, a ne kojekakve odpakovane, što stoje u radnjama...
Top ima na kraju crni rukohvat za okretanje, koja šteluje raspršivanje mlaza kao i domet. Baca mnogo više u vis nego DM-14, jako moćno radi! Dok štap sa 3 dizne, predviđen za niže prskanje, i po zemlji...





Dakle pazite se, kad kupujete DM-25, da vas ne prevare!!!
pozzz joe!
 
juce i danas sam isprobavao prskalicu i doteravao pritisak i mislim da sam postigao neki pomak :).
do sad sam potrosio oko 60 l vode sto na prkanje baste i neke sitnice dok se motorce malo ne razradi da bi mogao da radi duze vremena...i tek kad sam pomislio da je sve ok, i prilikom sledeceg punjenja vidim da ima ulja na plastici. Kad malo bolje pogledam vidim da ulje dolazi sa klipa koji gura vodu. Pokusao sam slikati fonom tako da slike nisu bas najbolje ali sam se uplasio, sta je bre ovo... sad ne znam sta da radim, jeli ovo noramlno ili cu morati da je vracam i da jurim prodavca sa pajserom....

image01307214468.jpg
 
Imam takvu i nemam tih problema a da li si siguran da je to baš ulje, ali u svakom slučaju odmah se obrati servisu, platio si pošteno poklonio im poverenje pa nek ti ako ništa drugo,objasne o čemu se radi
 
100 % siguran. Veruj i meni je bilo cudno, da bas za tako kratko vreme izbije ulje na semerinze. Neverujam da sam ja necim mogao ovo da izazovem jer nije radila ceo dan pa da je od rada niti je radila pod velikim opterecenjem, maximalno je radila 20 min. Moguce je da su sipali previse u mehanizanm klipa pa je ovaj pri radu morao da izbaci visak negde... smesna stvarje sto je sa obadve strane klipa pokazalo.
moracu je u ponedeljak odneti u prodavnicu gde sam je uzeo pa neka se oni jeb sa njom kako znaju.... samo da mi ne bude kao kolegi sa womax atomizerom ono tipa "sta nas briga".
 
bravo za prskalicu...
posle nekoliko dana zvanja servisa po nasoj Srbiji i non stop zuzeca telefona danas uspem da dobijem servis u KG, gde mi kazu da je u mehanizmu klipa bilo previse ulja i da je posle malo duzeg rada ule postalo redje [zagrejalo se] i da je moralo da izbaci negde, da to nije nista opasno i da ne brinem... Hm sta reci...
 
Možda su i u pravu, zbog viška ulja...ali nije to sigurno!
Ti si ih nazvao, a oni te bukvalno lepim rečima skinuli s k...a! Što obično i tako bude! Tako da ti ja predlažem, da ti prskalicu nastavi da koristiš maksimalno, i ako bude problema u roku od 6meseci, ti vrati u prodavnicu gde si je i kupio! Jer su oni zaduženi(po novom zakonu o zaštiti potrošača) da motaju servise za garanciju, a ne kupac! Posle 6 meseci, to bude tvoja briga...gde ćeš, i kako ćeš


živ bio...
pozzz joe!
 
Poslednja izmena od urednika:
Prosle nedelje DM 14 imao vatreno krstenje. Prska odlicno. Nego, kako ste vi vlasnici Villager-a resili prskanje visokih grana? ja gubim mlaz jer je crevo za dovod po principu prirodnog pada.
 
Visoke grane prskam sa "topom" koji sam dobio uz dm- 25 ali nisam baš zadovoljan ne mogu lepo mlaz da namestim više baca u jednu stranu pa to ume malo da nervira
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh