Motorna prskalica / Atomizer

Ja sam uzeo villager dm 14 i zadovoljan sam. Od dna rezervoara do poklopca ide jedno crevo, ono daje pritisak u rezervoaru, tako da nema price o slobodnom padu, takodje nema price o kvalitetu izmedju stihla i villagera, ali je ovaj drugi mnogo jeftiniji dve godine je u garanciji a zavrsava posao, ja sam izuzetno zadovoljan. Uzimam i njihov trimer...
 
не знам шта да кажем о тим атомизерима јер ми је пре неки да другар прскао са стилом и то нека заштита од монолије али је.га ја баш нешто нисам одушевљен ,јер ми се чини да много више расипа него кад ја то ручном малом прскалицом отаљам,јесте да је три пута брже али и много троши средства тако да кад будем прскао фолијарно прихрану имам да нахраним и траву и корове,,ипак ћу ја пробати да модификујем тракторску прскалицу према мојим захтевима јер кад сагледам свеукупно нисам баш одушевљен, то је моје мишљење.поззз
 
Svako ima svoje mišljenje, ali kolega šta da rade ljudi koji imaju takve voćnjake da im je traktorska prskalica prevelika, a sa ručnom ne bi završili za bar duplo više vremena, ako se sve lepo podesi ne rasipa se tu puno sredstva za zaštitu...
 
Slazem se kolega Matkee, ja imam Stihl SR420, nema tu rasipanja kada se protok lepo podesi prema brzini kretanja i usmeravanja magle ka vocki, to je provac kolega tebi drugar odvrnuo na 6-cu diznu pa prosipao jedino tako, neka je zavrne na 1 ima da ceka sat i ivse da izabaci 13l vode-hemije...

Imam ja ledjnu od inoxa, od 10l jednom je napumpas i izbaci svih 10l nemora da se skida sa ledja da se dopumpava, napumpas 6 bara i izbaci sve, ali kada sam kupio Stihl ajkulu, vjeruj odmorio sam se i od tada bukvalno uzivam dok prskam voce...

Pozdrav
 
Nije tema, ali pošto nema posebna tema za leđne pskalice koje nisu motorne samo da se nadovežem na kolegu @Dragojla, drugar je kupio leđnu villager prskalicu, msm da je platio oko 1600 RSD, kaže da je prezadovoljan, ali kada dođe do prskanja, mene prvo pita da li imam vremena da mu zaštitim voće, čemu paćenje i pumpanje, ako je tu motorni pogon.... :ppozdrav:
 
Koristi li ko leđnu akumulatorsku prskalicu?Hteo sam da kupim neznam samo vredi li čemu. Hvala
 
motorna prskalica stihl je naj naj

motorna prskalica villager je kineski proizvod koji uvozi i prodaje agro market i ovlasteni zastupnik.
kod nas su kupovali prosle godine motornu prskalicu i kosta oko 170eura ali su kukali da kapa te nekakve gumice procurile a tek joj garancija istekla,
dao bih predlog da sebi kupite polovnu stihl jer to je najbolja a ima i dijelova i servisera za stihl svugdje, pored nje imate i solo sa hondinim motorima i holden isto njemacka i dobra prskalica. ::super::
 
Sve to stoji, da je Stihl No.1, ali pogledaj koliko je para deo za Stihl atomizer, pa koliko ćeš čekati deo, ako ne umeš sam koliko će ti naplatiti u servisu zamenu ili popravku, a pitanje na kakvu ćeš stvar naleteti jer su to profesionalni atomizeri i ne kupuje ih svako, ovako kupiš villager za 16 000 RSD i miran si 2 godine, a posle ako se nešto i desi u servis, ima servisa koliko hoćeš po Srbiji... :ppozdrav:
 
kako za sthil tako iza villager su potrebna dobra ledja jer ukupna tezina sa hemijom je od 25 do 27 kg. sto za slabije momke je bas veliki problem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Teretana nije potrebna :haha:, a i ne mora da se puni po 14, napuni se 10 litara i peglaj, mnogo znači 4 litre manje na leđima, pogotovo kada se prskaju niže sadnice.....:ppozdrav:
 
kod mene u Jagodini nov model dm14 13900 u polj. apoteci na tri rate... ja bih voleo i da je od 20 litara, mrzi me stalno da dopunjujem nekad izbacim preko 200 l vode. Ako ke neko resio ovo nekom pumpom ili slicno neka objavi...kada vidim cenu stihla...najezi mi se svaka dlaka...
 
@Matkee
Kupio sam leđnu akumulatorsku prskalicu Villager VBS-18 (8500din),10 sati radi baterija napunjena,a 2 god garancija.Juče sam probao strava stvar.Nije ništa sporija od motorne.
 
Nazad
Vrh