Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Koliko ti je @Dragojlo litar tog Štilovog ulja, da li si siguran da je to original ? :sta: nadam se da si čuo za one ambalaže na limundu :haha:, od štil ulja ! ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Kupujem je u Stihl trgovini pa ako je tu falsara e onda gjde je original... Sve boce su gore na vrhu zavarene znaci nisu one tz. cepare :haha: :haha: :haha: litarska ima cep ali ispod je zavarena boca....

Cenu sam zaboracvio litra mala od 100ml je cini mi se 2.5-3km
Post je spojen: [time]1300985805[/time]
_________________________________________________
znaci litraska je 20 i kusur maraka
Post je spojen: [time]1301007577[/time]
_________________________________________________
ULJA.jpg
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ako je tako onda ne beri brige :D, video sam pre par nedelja prodaju originalne ambalaže za Stihl ulja, pa sam te zato pitao ! Ja sam kupio Viskol dvotaktol 500 ml oko 1,3 e
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Evo moje masine za prskanje.
"Mio-standard"-Osijek,1985 god.zapremina 100l,dvotaktna masina"Tomos"

i1bkw8.jpg


21b4ysj.jpg


10r8d8n.jpg


9ucksy.jpg
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

pele je napisao(la):
Ja kad prskam ledjnim atomizerom udjem u traktorsku korpu.Drugar vozi a ja stojim u korpi i prskam.Pored mene 2 bureta hemije i kada potrosim iz rezervoara ponovo uvucem atomizerom hemiju i tucem dalje.Za dva sata poprskam 500 kajsija a ne napravim ni jedan korak sa ledjnim atomizerom.E to je resenje za nas koji jos uvek nemamo para za traktorski vuceni atomizer!
Koji atomizer imaš ? :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

atomizer je cifarelli,3.5kw.Tezak je oko 11 kg.U minuti izbacuje od 3.5 do 7 litara tecnosti .Odlican je.Postavio sam slike na temi kod atomizera pa mozes da smeknes.Nije bio jeftin,pre dve godine oko 50.000,00 din!
Post je spojen: [time]1301433360[/time]
_________________________________________________
Slika je na ovoj temi na strani 2.Samo tamo sam se vodio pod imenom Pekapele pa mi se zeznuo kompjuter i morao sam se ponovo registrovati pod drugim lepim imenom! :haha: :haha: :haha:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Lepo kolega nema šta ::namigivanje::, sa tim atomizerom ne čekaš da se u rezervoaru za tečnost napumpa pritisak, jedino me je to malo zbunjivalo :sta:, ili sačekaš 1, 2 minuta pa nastaviš da prskaš ? :ppozdrav:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Nista ne cekam.Ne zavrnem poklopac do kraja tako da mogu u isto vreme prskati desnom rukom a levom spustim rucicu za usisavanje i dok prskam on dopunjuje!Ne treba praviti nikakav pritisak!Jedino sam produzio usisno crevo za 30 cm da mi ne ispada iz bureta kada se okrecem!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pele pa ti možeš da patentiraš novu generaciju leđnih atomizera sa rezervoarom od nekoliko stotina litara :D, ajde kada budeš radio u cvetu napravi neki snimak da mi to vidimo ! ::svaka cast::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Dacu drugaru koji me vozi u korpi da me ,,slikuje" a patent cu ,,prodati" onima koji vuku atomizer peske po vocnjaku par kilometara! :haha: :haha: :haha:Salim se,dugo sam razmisljao sta mi je naj jeftinije i na koji nacin da prskam dok ne kupim traktorski atomizer i mislim da je ova ideja prskanja sasvim ok.Nije lako sa maskom i 25 kg na ledjima pesaciti 5 redova po 600 metara.Malo li je 3km?
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pre par godina smo prepravili jednu motornu prskalicu, koliko se sećam napravili smo postolje, iskoristili motor e sad ne mogu tačno da se setim šta je još ujak prepravio, uglavnom rastvor je bio u raniji, motor je vukao rastvor i terao kroz creva, tako da je se prskanje svelo samo na razvlačenje creva... Mislim da je to sokoćalo još uvek negde u šupi, potražiću i uslikaću.... :cao:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Dukanac je napisao(la):
Pre par godina smo prepravili jednu motornu prskalicu, koliko se sećam napravili smo postolje, iskoristili motor e sad ne mogu tačno da se setim šta je još ujak prepravio, uglavnom rastvor je bio u raniji, motor je vukao rastvor i terao kroz creva, tako da je se prkkanje svelo samo na razvlačenje creva... Mislim da je to sokoćalo još uvek negde u šupi, potražiću i uslikaću.... :cao:
Slikaj to cudo pa da i mi vidimo!Mozda se stvori neka ideja!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pele, traži načina da uzmeš traktorski atomizer i budi gospodin! :ppozdrav:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Valjda cu moci ove godine i to da nabavim!
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Jedno pitanje za sve vlasnike villager atomizera: gde ide ovaj lancic koji sluzi za odvodjenje statickog elektriciteta? Unapred hvala na odgovoru...

xp90t2.jpg
 
Pozdrav svima!
Jedno pitanje za sve vlasnike villager atomizera: gde ide ovaj lancic koji sluzi za odvodjenje statickog elektriciteta? Unapred hvala na odgovoru...


Taj lanac najbolje ostaviti u kesicu gde je i bila upakovana!
Ja sam moj lanac okačio na zid, da hvata prašinu!
Samo mi fali dok prskam i koračam unazad , stanem na njega...i razbijem se sa kompletnim atomizerom na leđima... :haha:
Nema tu statičkog elektriciteta, jer ti je prskalica na leđima, i ti stojiš na zemlji - samim tim elektricitet se odvede u zemlju...itd bla bla bla...
Nego to treba koristiti ako se prskanje izvodi na mestima, gde ima niskih provodnika dalekovoda, po ulicama žice na banderama nisu baš nešto visoko, ljudi po selima sade ispod žica, drvo naraste - a električni vodovi prolaze izmedu grana...naravno većina su neizolovane
E tad bi trebalo koristiti taj lanac...da te ne opali struja dok prskaš!
Verovatnoća je jako mala da te spiči struja, ali su oni ipak dali taj lanac, da u nikakvom slučaju proizvodač nebude kriv, ako dođe do neželjenih situacija!!!
Jednom rečju - na tebi je,,, dali ćeš ga koristiti, ili nećeš...
Pozdrav Joe!
 
Ja kupih danas vilager 14, cena 15200 dinarcica, na tri rate... sutra (ako stignem ) pocinje sklapanje i citanje uputstva.Ako sam se za.ebao, vi ste krivi, vas duzim za lovicu.
 
To ti je atomizer ručne izrade :D , tj prepravljen od motorne kante, rastvoriš tečnost u raniju upališ mahinu i samo razvlačiš creva, ne nosiš teret na leđima a iste poslove obavi...
 
Nazad
Vrh