Motorna prskalica / Atomizer

Pozdrav svima!
To ti je atomizer ručne izrade :D , tj prepravljen od motorne kante, rastvoriš tečnost u raniju upališ mahinu i samo razvlačiš creva, ne nosiš teret na leđima a iste poslove obavi...

Vrlo interesantna spravica...
Bacio si me na razmišljanje...
 
Ovaj novi model mi se više sviđa, ima par novina koje su ga učinile boljim, ali i cena mu je malo skočila, msm da je stari model bio par hiljada jeftiniji od novog DM-14
 
kod mene stari model kosta oko 15500do15800din. novi model se ovde jos uvek nije pojavio ali sam saznao da je negde oko 180 eura, dobra je cena pa me zato zanima kakav je posto planiram da ga kupim...
 
Pa koliko sam ja zapazio sa fotografija promenjena je boja stopala, kod mene je bela, a ovde je crna, boja plastike na fillteru vazdura, to je estetski da bi bio malo privlačniji kupcima, dodata su dugmad za gas i paljenje, msm da je to sve, ako neko zna još nešto nema me ispravi... :)
 
Matke, danas sam prskao i ja sa mojim vilagerom 14, pa dok sam uklavirio, sav sam bio mokar od glave do pete.. Nego, sta si silikonirao, ako ti nije tesko da mi objasnis? Pozdrav:ppozdrav:
P.S. Nasao sam gde je to Joe objasnio.
 
Poslednja izmena:
Kolega @Karalic nemoj sa tim da se zezaš ipak su to sve otrovi ::lose::. A silikonisao sam na mom DM 14 isto kao i kolega @joekiki prikazao je to na strani 12, samo sam dugo čekao da se silikon osiši, pogledaj na toj strani lepo je prikazao mesto na koje villager nije obratio pažnju u samoj konstrukciji atomizera ! :ppozdrav:
 
Pozdrav svima!
Matke, danas sam prskao i ja sa mojim vilagerom 14, pa dok sam uklavirio, sav sam bio mokar od glave do pete.. Nego, sta si silikonirao, ako ti nije tesko da mi objasnis? Pozdrav:ppozdrav:
P.S. Nasao sam gde je to Joe objasnio.

@Karalic - ajd nek ti je sa srećom, i nek te dugo služi!
Predpostavljam da si samo prvo probao sa vodom... da vidiš kako radi, pa si zbog toga bio mokar - što i nije strašno!
Nego ja sam imao jednu lepu nezgodu sa DM14 - prskanje kajsije u cvetu!
Kasno pred veče/ bliži se mrak/ frka-panika/ prskalica se negasi/ samo dolivam nemeštenu smešu/ zaboravim veliki čep da navrnem/ stavljam na leđa...nagnem se napred i tečnost saspem direktno za vrat!
Poludeo sam...skinuo se go i skočio u bure vode od 200litara,,,da ste to samo videli...mrak pada a meni samo viri glava iz bureta
Tako da pazite sa čepom i preporučujem da se ugasi prskalica kod dolivanja tečnosti - jer kad se pali obično levu ruku držim na čepu!!!
Da sam ga ugasio...verovatno mi se to nebi desilo!
pozzz joe!
 
Hahahaha :haha:, kada se nisam prevrnuo sa stolice. Pa druže da mi je neko drugi to pričao i da poverujem, ali ti, ra video sam kako si odradio ono silikonisanje,činilo mi se da si pedantan i da paziš na te stvari, ala si mogao da nagrabusiš ! :haha:
 
Ma palo je kupanje i kod mene.... Zaboravio da spojim crevo u rezervoaru za tecnost sa onim delom na dnu rezervoara, pipak onaj... Ali, kao sto rece Joe, bese voda pa mi onda i nije tesko palo...
Nego, ako neko moze da mi kaze sta mu znaci onaj niz brojeva od jedan do cetiri na kraju izduvne cevi kod propelera? Licno nisam ukapirao u cemu je razlika... Ali, stavio sam na keca, prevencije radi, pa sta bude.
 
Nego, ako neko moze da mi kaze sta mu znaci onaj niz brojeva od jedan do cetiri na kraju izduvne cevi kod propelera? Licno nisam ukapirao u cemu je razlika... Ali, stavio sam na keca, prevencije radi, pa sta bude.

To ti je za regulisanje protoka tečnosti, tj koliku fljoku da raspršiva!Nisam merio, ali recimo na br.4 potroši za 10min, a na br.1 za 20min jedan rezervoar
Ja koristim 3-4 za voće, 1-2 za lozu!
 
Joe, ja sam izuzetno zadovoljan kako bije... Samo tuce! Joe, smo jos jedno pitanje, posto vidim da si je ti potpuno savladao, sto bi rekli, ovladao tehnikom...
Koja je funkcija rucke na levoj strani, metalna, sa podestima od jedan do deset? Kod mene je na keca, ali nemam pojma cemu sluzi...Da nije mozda za krec, ili tako nesto vec?
 
Poydrav svima!
Joe, ja sam izuzetno zadovoljan kako bije... Samo tuce! Joe, smo jos jedno pitanje, posto vidim da si je ti potpuno savladao, sto bi rekli, ovladao tehnikom...
Koja je funkcija rucke na levoj strani, metalna, sa podestima od jedan do deset? Kod mene je na keca, ali nemam pojma cemu sluzi...Da nije mozda za krec, ili tako nesto vec?

Da da...potpuno sam savladao tehniku, čak i sipanje tečnosti za vrat...:haha:
Ta ručica sa leve strane, služi za doziranje praškastih materijala...znači kad bi stavio ovaj dodatni uložak(vidi sliku) što si dobio u kompletu...
Pomeranjem te ručice, otvaraš klapnu koja naleže na taj uložak! Znači kad bi sipao veštačko đubrivo u posudu, sa tim dodatnim uloškom...možeš je razbacivati!




Inače ta ručica nesluži ničemu, ako koristiš samo za prskanje...meni samo zapinje za oprtače kad stavljam na leđa, tako da ću ih ja skinuti kad budem imao malo lufta u prskanju!
Već bi ih skinuo, ima 4 vijka spolja - ali i ima dva vijka, koja idu sa unutrašnje strane...tako da moram rastaviti celo kućište duvaljke, da bi ih odvrnuo!



A ako nemisliš razbacivati praškaste(zrnaste) materije...onda jednostavno možeš koristiti uložak, kao držač za olovke...:haha:



Pozdrav Joe!
 
Poslednja izmena:
image017xk.jpg



image018yb.jpg


image019hf.jpg



stigao atomizer a sa njime i ulje
plaćen 180e , probao sam sa vodom na zid koji je visok 5 metara , baca do vrha , na gornjem dijelu je manji intenzitet bačene tečnosti ali ipak diže
image017xk.jpg
image017xk.jpg
image017xk.jpg
 
Hehehe Savo druže ipak si se odlučio za kupovinu, neka je sa srećom i neka te dugo služi ! :ppozdrav:

p.s. u atomizer cepam novosadsko viskol ulje :osmeh:
 
Joe, hvala na pojasnjenju...Ma kakvo crno vestacko djubrivo, i ovako mi je teska kao tuc, a tecnost ode za par minuta , pa jovo nanovo sipaj...
Savo kako to kosta 180 evrica , kad je u Srbiji skoro 160 evrica? I to na tri cekijane... Na tri meseca.
Matke, jesi li zadovoljan kako te sluzi atomizer??
 
Neznam koje je tezine kada se napuni ali ja kad sipam u moj atomizer ,,cifareli" ,27 kila na ledjima .Postacu kao nekada Petar Celik!:)
 
Nazad
Vrh