Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

stigao mi je juce dm 25,danas sam prskao voce i zadovoljan sam sa njim,inace se sporemam da prskam vinograd posle rezidbe........
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

vranac je napisao(la):
stigao mi je juce dm 25,danas sam prskao voce i zadovoljan sam sa njim,inace se sporemam da prskam vinograd posle rezidbe........
Sa kojim si nastavkom prskao?Ja sam u dilemi da li sa jednom diznom ili ovaj sa tri dizne da koristim s tim sto bih zatvorio jednu ili dve rupe.
Inace probao sam je sa vodom i radi odlicno(dm-25)
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

ajde da ovdje pitam pošto ne bih znao gdje da postavim pitanje

koja prskalica bi mogla da pršće kreč (vapno) da se okreče voćke , može li to koji leđni atomizer da uradi jer vjerujem da bi taj kreč mogao lako da ošteti pumpu ako je u pitanju pumpa kao na DM25 :sta:
ustvari koji tip pumpe bi najbolje podnio kreč
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

voce sam prskao sa oni duzim nastavkom,prvo sam probao sa tri dizne ali se ispostavilo da dosta trosi i rasipa zastitu,onda sam ostavio samo jednu i mogu ti reci da sam zadovoljan i ucinkom i potrosnjom.Sa tri dizne bi moglo da se prska kada vocke ili vinograd dobiju lisce,mada bi i onda bilo dovoljno dve dizne
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

@savoris druže siguran sam da to možeš sa atomizerima tipa villager DM 14, samo dobro razmuti kreč, atomizeri imaju plastičnu rešetku, na otvoru gde se sipa tečnost, tako da ne možeš začepiti dizne ili nešto slično jer sve što ne može da prođe ostaje na njoj.... :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

hm :sta: da znam sigurno da DM14 može raditi sa krečom bez ikakvih posledica sutra bih ga otišao i kupio
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pa nisam probao druže, ali moja pretpostavka je da može jer može i praškaste materije da razbacuje, zar tebi treba neki savet, sta god uhvatiš od ruke ide ti :D, možda je neko pokušao sa DM 14 ? :sta:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Aha pa gledao sam tvoju rubriku, sve i svašta si napravio, za kreč nzm, ali nisam čuo da je neko nezadovoljan sa Villager DM 14, ovaj novi model mi se čini kao još bolji, ako imaš oko 45 000 pogledaj neki Stihl i reši sebi problem, a ako nemaš villager i nema da te bole glava, što kažu ! :ppozdrav:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

vranac je napisao(la):
voce sam prskao sa oni duzim nastavkom,prvo sam probao sa tri dizne ali se ispostavilo da dosta trosi i rasipa zastitu,onda sam ostavio samo jednu i mogu ti reci da sam zadovoljan i ucinkom i potrosnjom.Sa tri dizne bi moglo da se prska kada vocke ili vinograd dobiju lisce,mada bi i onda bilo dovoljno dve dizne
Kako si zatvorio dizne?
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Kada sam kupovao villager gledao sam te prskalice u woby hausu na ulasku u novi sad, mislim da su to slične mašine, ali bi se uvek pre odlučio za villager, u istom su cenovnom rangu bile onda, a mislim i sada !
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pozdrav svima!
Danas sam obavio zimsko prskanje sa DM 14!
Da kažem...lepo vibrira po leđima, i desna ruka mi dobro nabildovana(upala mišića mi negine)...treba to i nositi na leđima, i mlatiti po voću...nije baš lako, al se lako naviknuti...bar mislim! ::namigivanje::
Silikonirao sam otvor za nadpritisak...i ispod gume, i iznad gume, sve sklopio...i u akciju














Evo i video...nije nešto extra, al može da posluži...

http://www.youtube.com/user/joekikinda?feature=mhum#p/u/6/s1Np_9vIZrw

http://www.youtube.com/user/joekikinda?feature=mhum#p/u/7/7UNfMBqj0TE

Pozdrav Joe!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Danas sam prskao sa bakrom kruske i sljive novom masino dm 25 sa nastavkom sa jednom diznom(podseca na atomizer) i odusevljen sam sa njom.Za neki dan prskam kajsije i visnje protiv monilije.Jedva cekam....
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

@joekiki jako lepo prikazano, svaka čast za trud.... :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

kod 5 % mjesavine koliko to ispane ulja na 5 litara goriva da se stavi u ml ? matematicki 250ml a u prodaji ima bocica od 100 ml ulja i pise da je za 5 % mjesavinu na 5 litara goriva doziranje i to me zbunjuje ?
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

A zašto druže praviš mešavinu na 5 litara, mali je potrošač DM 14, uzmi 1 litar bezolovnog i 3 ml dvotaktol ulja i ne brini, dobro izmešaj i ne beri brige, i tako opet, samo pazi nemoj da sipaš dok je atomizer vreo jer može svašta da bude i ulje tokom vremena padne na dno pa malo guši atomizer dok ga ne proguta ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ja koristim Stihl ulje i ide 1:50, ili it 100ml ulja na 5l bezolovnog.... gotovu mesavinu po pravilu potorsiti najdalje za 3 meseca...
 
Nazad
Vrh