Mobilni telefoni

Koliko je komplikovano zamemiti displej na savremenim telefonima?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Primer huawei y6 2019. Običan lcd ekran, nije amoled. Zamena je tekla popilično glatko, mada menjao sam sve komplet sa frejmom-okvirom. Čak uz novi displej došlo je i nešto osnovnog alata, pored koga je trebao i izvor toplote industrijski fen koji nisam imao. Poslužio je običan fen za kosu sa uskom mlaznicom. Fenom sam morao zagrejati štampane pločice koje su zalepljene za okvir. Imaju i opcije da se menja samo staklo, ali tu baš treba industrijski fen i preciznost da svw lepo legne i ne uđe prašina između stakla i displeja.

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Pre dve godine sam morao da bacim redmi note 8 pro. Jbg nije otporan na krunjac govno od tel

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Koliko je komplikovano zamemiti displej na savremenim telefonima?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka

Zavisi koji telefon ali u suštini je lako.​

Od alata vam treba sledeće:​
  1. Duvaljka (Fen vrućeg vazduha)
  2. Žica za skidanje displeja
  3. Plastični držač žice
  4. Plastični alat za skidanje lepka
  5. Plastični alat za skidanje konektora
  6. Sprej za skidanje OCA lepka
  7. Štipaljke za LCD displej
  8. Separator za LCD
  9. Lepak, UV lepak ili OCA stiker (Sve zavisi koji je zelefon u pitanju)
 
Poslednja izmena:
Takodje većina od toga može da se imrovizuje od stvari koje nadješ po kući.
Ne znam da li bi običan fen za kosu uspeo dovljno da ugreje lepak?

Upitan je i kvalitet tih zamenskih ekrana. Najbolje naći neki telefon kome je crklo nešto drugo ali pošto u 90% novijih telefona crkne ili pukne baš ekran.. Teško se nadje. :)


Od opreme što sam gore nabrojao jedino je Duvaljka + Lemilica i Separator na ceni, ovo sve ostalo je jeftino.
A za šta treba lemilica? Gore je nisi nabrojao.
 
Takodje većina od toga može da se imrovizuje od stvari koje nadješ po kući.
Ne znam da li bi običan fen za kosu uspeo dovljno da ugreje lepak?

Upitan je i kvalitet tih zamenskih ekrana. Najbolje naći neki telefon kome je crklo nešto drugo ali pošto u 90% novijih telefona crkne ili pukne baš ekran.. Teško se nadje. :)



A za šta treba lemilica? Gore je nisi nabrojao.
Može fen za kosu zagrejati lepak tek toliko da se odvoji štampana pločica od samog frejma. Znam to jer sam ga koristio, samo je potrebno malo suziti mlaznicu da bolje usmerava toplotu. A što se tiče lemilice nisam imao priliku da je koristim na tako sitnim komponentama.

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
To je već za prefesionalnu upotrebu, konkretno lemilica treba kada se čiste kalajne kuglice BGA, pa tek onda ide duvaljka.
Da se nadovežem na moj post

Ovu baznu stanicu imam https://pt.aliexpress.com/item/1005...124c22&afSmartRedirect=n&gatewayAdapt=glo2bra


Sto se tiče štapne lemilice dok nisam imao separator za odvajanje stakla od displeja i skidanje samog lepka sam koristi običnu štapnu lemilicu i nastavak kao skalpel.



Što se tiče SMD lemljenja koristim gore bazne stanice ili https://ja.aliexpress.com/item/1005...p4p_id=202408030919292182367398546981529616_1
 
Da li radite uslužno menjanje ekrana?
Koliko košta? Baš mi pre neki dan pukao ekran na Poco x3pro. Pre par cmeseci sam platio 7000.din u istom servisu mi sad traže 12000.U drugom 9000.
Vidim po oglasima da može i za 5000.
Ne znam da li je pametno slati poštom nekom servisu.
 
Mislim da prijateljica ima poco x3 pro na prodaju,menjali detetu telefon jer poceo da baguje,mogu sa pitam

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Da li radite uslužno menjanje ekrana?
Koliko košta? Baš mi pre neki dan pukao ekran na Poco x3pro. Pre par cmeseci sam platio 7000.din u istom servisu mi sad traže 12000.U drugom 9000.
Vidim po oglasima da može i za 5000.
Ne znam da li je pametno slati poštom nekom servisu.
To je ta cena kvalitetnog originalnog displeja.​

5000 je zamenski deo lošijeg kvaliteta

Popunite formular​


011 / 31 33 314​

011 / 31 92 295​

062 / 82 62 077​

servisnicentar@mesc.rs


 
Telefon kupljen preko operatera sam slao njihovom servisu i vratili mi telefon sa ogrebotinom preko ekrana. Samo na licu mesta pred tobom da zamene.

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh