Mobilni telefoni

Sestri je crkla baterija na telefonu, a telefon je već bagovao (tač), mator je oko 5 godina i ja sam je savetovao da uzme nov jer zamenske baterije nisu ni blizu originala. Ona je gledala nešto na brzinu na netu i pita me vredili dodati razliku u novcu za bolju varijantu od ova dva telefona?

https://eplaneta.rs/xiaomi-redmi-no...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

https://eplaneta.rs/xiaomi-redmi-no...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

Ili ako imate neku drugu preporuku u ovom nivou cena (oko 20.000 din)?
 
Po meni vrijedi doplatiti za vecu memoriju i RAM, mada ja ne bih uzeo nikakav xiaomi, to je kinez koji je pun bagova, ubise raklame i mislim da je njesra. Odprilike za ovu lovu je SM -A24-5, istina ruzniji je od saomija, ali je softver stabilniji. Imas za nesto vece pare Honor magic 6 lite, za zensko prelijep telefon, solidna baterija, ekran i cvrstoca, istina kinez , ali je daleko od xiaomija.
 
Sestri je crkla baterija na telefonu, a telefon je već bagovao (tač), mator je oko 5 godina i ja sam je savetovao da uzme nov jer zamenske baterije nisu ni blizu originala. Ona je gledala nešto na brzinu na netu i pita me vredili dodati razliku u novcu za bolju varijantu od ova dva telefona?

https://eplaneta.rs/xiaomi-redmi-no...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

https://eplaneta.rs/xiaomi-redmi-no...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

Ili ako imate neku drugu preporuku u ovom nivou cena (oko 20.000 din)?
Ja sam juče ćaletu uzeo Galaxy A15. Mislim da je verzija sa 4GB RAMa. Radi sasvim pristojno za taj cenovni rang (20k). Ekran je super. Jedino mi se nesvidja što se nečuje baš najbolje, a ćale nije baš jak na sluhu...
Baterija drži super evo od juče je potrošio 10% a verujem da ga je čačkao.

Nisam hteo da se bakćem sa kinezimi koje bih možda dobio nešto jače na papiru za iste opare. Ipak sa Samsungom se nikad nisam pokajao dok sa mnogim drugim proizvodjačima jesam. Ima kod telefon mnogo bitnijih stvari od tih brojki koje čitamo u specifikaciji, a koje ćaletu uopšte nisu mnogo ni bitne i koje ne moraju da uvek da odražavaju realno stanje.
 
Ми-9 глобал , 5 година било у априлу како га користим. Не подржава више апдејт али не багује. Батерија 20-24 сата још држи. Редми није баш за избегавање за свакодневну употребу, ко није захтеван.
 
Ala se nalupa za xiaomi za medalju!
Nosio sam xiaomi brend 7-8 god svaki bez greske radio bagovanja itd, baterije odlicne, deca i zena i dan danas koriste, ispadaju im , zilion igrica instalirali i ne zali se niko.

Ja sam presao na mate 50 pro jer je xiaomi sa tim kvalitetom kamere bio dosta skuplji .

Pre ovog huawei sam nosio poco f3, mate je je 4 puta skuplji, razliku u radu ne vidim.
Jedino je kamera bolja na mate, nista vise.

Neka nosi ko sta hoce, ukusi su razliciti, ali odnos cene kvaliteta i performansi xiaomi je objasnio!

Po meni vrijedi doplatiti za vecu memoriju i RAM, mada ja ne bih uzeo nikakav xiaomi, to je kinez koji je pun bagova, ubise raklame i mislim da je njesra. Odprilike za ovu lovu je SM -A24-5, istina ruzniji je od saomija, ali je softver stabilniji. Imas za nesto vece pare Honor magic 6 lite, za zensko prelijep telefon, solidna baterija, ekran i cvrstoca, istina kinez , ali je daleko od xiaomija.

Sent from my Mate 50 Pro
 
Huawei su najboji i najkvalitetniji telefoni, iako svi rade pos'o..
Ja se mislim da uzmem xiaomi 13/14 ultra radi jednoinčne kamere, ali je preskup u evropi, a u kini nije potpuno global rom.
Mada izgleda ću ipak ići opet na huawei pura..
 
Sestri je crkla baterija na telefonu, a telefon je već bagovao (tač), mator je oko 5 godina i ja sam je savetovao da uzme nov jer zamenske baterije nisu ni blizu originala. Ona je gledala nešto na brzinu na netu i pita me vredili dodati razliku u novcu za bolju varijantu od ova dva telefona?

https://eplaneta.rs/xiaomi-redmi-no...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

https://eplaneta.rs/xiaomi-redmi-no...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

Ili ako imate neku drugu preporuku u ovom nivou cena (oko 20.000 din)?
Моја топла препорука да узме баш тај модел XIAOMI Редми Ноте 13 8/256ГБ, црна СКУ: MZB0FYZEU

Нема потребе да узима бољи за просечног корисника и за тај ценовни ранг је телефон ::super::.

Данас ћу вам представити још повољнији Редми Ноте 13, који се истиче пространим 120 Хз АМОЛЕД заслоном, троструком 108 МП камером, јаком батеријом и богатом меморијском конфигурацијом.

ДИЗАЈН И ЕРГОНОМИЈА​

Редми Ноте 13​


Дизајн Редми Ноте 13 је сасвим логично веома сличан остатку Редми Ноте 13 серије. Фура равне ивице и потпуно равне предње и задње стране и још тањи оквир екрана.
redmi-note-13-recenzija3.jpg
Иако је у потпуности направљен од пластике, Редми Ноте 13 оставља веома добар утисак у руци, квалитетом израде и отпоран је на прскање према ИП54 сертификату.
redmi-note-13-recenzija9.jpg
redmi-note-13-recenzija10.jpg

Све нас одушевљавају стерео звучници, један на дну уређаја, а други изнад екрана, а свакако ће бити и оних којима ће добродошли стари добри 3,5 мм прикључак за слушалице и ИР лампа универзалног даљинског.

У хибридном слоту на дну уређаја, Редми Ноте 13 прихвата или две нано СИМ картице или нано СИМ и мицроСД. Реално, са 256 ГБ меморије података, неће вам требати ни картице за проширење.
redmi-note-13-recenzija8.jpg

На задњој страни, три сочива и блиц се издвајају од ментозелене позадине овде, која се добро претвара да је стаклена, али је у ствари исто толико пластична.

Међутим, Вибро мотор не пружа исти врхунски хаптички одговор као Редми Ноте 13 Про+, али није ни превише гласан.

Натпис 108 МП обећава " величину ", а шта може да уради можете сазнати у наставку.
redmi-note-13-recenzija17.jpg
Продајно паковање је и овде поштено, па се уз телефон испоручују силиконски поклопац и пуњач од 33W.


ЕКРАН Редми Ноте 13

АМОЛЕД екран дијагонале 6,67 инча у ФХД+ резолуцији са брзином освежавања од 120 Хз је несумњиво једна од најјачих предности овог телефона.
redmi-note-13-recenzija12.jpg

Ксиаоми је овде направио још тањи оквир, посебно са доње стране, тако да сада изгледа још боље.

Боје су изражене, а читљивост под углом је веома добра. На папиру, осветљеност иде до 1000 нита, али у стварности је сасвим солидно читљива чак и на отвореном.

Када у подешавањима подесите брзину освежавања на максимално 120 Хз, добићете глатке анимације и скроловање кроз садржај, нешто што нисмо могли да очекујемо у овом ценовном сегменту, баш као и читач отиска прста испод екрана.
redmi-note-13-recenzija14.jpg

Заштићен је Горилла Гласс 3 стаклом, али и претходно нанешеним филмом.

Његов минус, као и модел Про+, је ограничен АлваисОН дисплеј, који се гаси након 10 секунди.


КАМЕРЕ Редми Ноте 13


Ксиаоми је заменио камеру од 50 МП свог претходника са примарном камером од 108 МП, коју су јасно истакли на полеђини телефона. Такође има ултрашироку од 8 МП и макро камеру од 2 МП.
redmi-note-13-recenzija4.jpg

Подразумевано, примарна камера компресује пикселе 9у1 и снима фотографије од 12 МП. Можете снимати у пуних 108 МП, али не видим неку посебну корист.

Фотографије снимљене током дана су пријатно изненађење. Боје су изражене, али не претерано, са доста детаља, а динамички опсег је солидан. Када снимате објекте у покрету из непосредне близине, фокус може поћи наопако.

Ноћу, пошто нема ОИС стабилизације, препоручује се мирна рука и ноћни режим, у којем ће бити извучено максимално светло и детаљи, а резултати су више него пристојни, што се може приписати компресији пиксела и светлу Ф/ отвор бленде 1,75.

Овај примарни сензор се такође користи за солидно зумирање сечењем без видљивог губитка квалитета до 3к.

Ултра-широки од 8 мегапиксела је поново на исти начин слабији од примарног током дана, а још више ноћу, али је и даље у стању да прави ОК фотографије.

Од макро камере од 2 МП можете очекивати пристојне фотографије за објављивање на друштвеним мрежама.

Чип драјвера је ограничио видео на максималних 1080п при 30 фпс. Током дана је ОК, бар док се не крећете, иначе због недостатка стабилизације је прилично гласно, али опет за овај лов је очекивано.

На предњој страни је солидна камера од 16 МП која снима добре портретне фотографије и ФХД видео.


АНДРОИД 13, МИУИ 14

redmi-note-13-recenzija1.jpg
Као и остатак серије Редми Ноте 13, овај модел и даље има Андроид 13 као своју софтверску основу, који Ксиаоми прекрива МИУИ интерфејсом у верзији 14.0.3. ХиперОС је планиран са накнадним ажурирањима, а обећавају се три године надоградње Андроид ОС-а.

Као и обично, МИУИ нуди прегршт опција за прилагођавање изгледа, а на почетку долази са неким унапред инсталираним апликацијама које можете лако да деинсталирате.

Пошто смо МИУИ представили безброј пута, немам шта посебно да додам. Углавном ради лепо и глатко, а неке од Ксиаоми-ових апликација као што су Гаме Центер за играче и ФМ радио и универзална апликација за даљинско управљање Ми Ремоте ће добро доћи.


Редми Ноте 13 ПЕРФОРМАНСЕ, ПОВЕЗИВАЊЕ, БАТЕРИЈА

Редми Ноте 13 покреће исти Снапдрагон 685 осмојезгарни 6нм чип који је покретао свог претходника. Волео бих да видим мало модернији чип, посебно за оне који планирају да користе овај уређај дуже време, али реално, ништа му не недостаје.
redmi-note-13-recenzija13.jpg
Тим пре што је овде упарен са 8 ГБ РАМ-а и 256 ГБ простора за складиштење података. Гарантује веома добре перформансе у свакодневној употреби уређаја са само неколико штуцања, а вртиће игре попут Аспхалт 9 и ПУБГ.
Screenshot_2024-02-15-12-58-20-800_com.antutu.ABenchMark.jpg

Немам неких посебних замерки на перформансе овде.

Читач отиска прста се сада налази испод екрана, а не са стране као раније. Налази се мало ниже н што бих желео, а иначе ради углавном брзо и поуздано.

5Г мреже нису подржане. Ово је опет ограничење његовог погонског чипа, али не би требало да смета већини људи. Квалитет телефонских позива је пристојан, а има и НФЦ за бесконтактно плаћање.

Батерија од 5000 мАх ће трајати два дана за оне који не играју игрице глатко. Пуни се пуњачем од 33В укљученим у пакету за око сат и по. Бежично пуњење, очекивано, није подржано.

Редми Ноте 13 ОЦЕНА​


Да закључимо, Редми Ноте 13 нуди нека лепа изненађења.
redmi-note-13-recenzija11.jpg

Има прелеп и простран АМОЛЕД екран са брзином освежавања од 120 Хз и још тањим оквиром. Има веома добру камеру од 108 МП на задњој страни, одличну аутономију, богату конфигурацију меморије и солидне перформансе. Додатне предности су стерео звучници, 3,5 мм аудио прикључак, подршка за меморијске картице и богато продајно паковање.

У колони минус видим да не снима 4К видео, одсуство 5Г подршке и старију верзију Андроида. Дакле, ништа драматично.

Слике са камере ће вам бити послате у Приватној Преписци чим будем био слободан.

Да се разумемо не промовишем и не фаворизујем Xиаоми али пошто је већ постављено питање за тај бренд што да не кажем целу рецензију пашто се у слободно време бавим рецензирањем уређаја.
 
Poslednja izmena:
Ala se nalupa za xiaomi za medalju!
Nosio sam xiaomi brend 7-8 god svaki bez greske radio bagovanja itd, baterije odlicne, deca i zena i dan danas koriste, ispadaju im , zilion igrica instalirali i ne zali se niko.

Ja sam presao na mate 50 pro jer je xiaomi sa tim kvalitetom kamere bio dosta skuplji .

Pre ovog huawei sam nosio poco f3, mate je je 4 puta skuplji, razliku u radu ne vidim.
Jedino je kamera bolja na mate, nista vise.

Neka nosi ko sta hoce, ukusi su razliciti, ali odnos cene kvaliteta i performansi xiaomi je objasnio!



Sent from my Mate 50 Pro
Mislim da ti lupas samo tako, ali ok. Moje iskustvo je suprotno tvome , i sta sad? Uostalom kada je xiaomi toliko dobar, zasto si prelazio na Huawei? Na kraju to je neko moje misljenje, ne mora da bude tacno i mjerodavno,ali je moje, covjek je pitao za misljenja o tel. i da li vrijedi jaca memorija, ja sam dao svoje misljenje i to je to.
 
Ja imao i imam u kuci i dalje 5 xiaomija i rade top , a ti pricas na pamet...

Jel znas citati ,napisao sam sto sam presao na huawei.
Trebala mi je top kamera huawei je to nudio za 1000eur xiaomi ultra serija u tom rangu je dosta skuplja.

Samsunga nikad nisam hteo kupiti jer je u istom cenovnom rangu losiji od xiaomija.

Da placam brend ne pada mi na pamet,nisam iskompleksiran.





Sent from my Mate 50 Pro
 
Poslednja izmena:
Drugaru se sasuo na dzondiru diferencijal na 1500rh ,ima lose iskustvo i to kupio novog i peh. Jel to znaci da je sve i jedan dzondir krs?

Mob nikad nisam kupovao najlosiji od xiaomija .Uvek sam uglavnom uzimao najjaci model te godine sto izbace, ali kad su krenule ultra serije, preterali su sa cenom, nije mi se davalo toliko para pa sam presao na poco, u pola cene performanse iste kao na ultra modelima, samo kamere losije.

I sve i jedan je radio kao sat, bez greske.
Deca mi imaju redmi note 9(svako svoj njih troje) ,imaju jedno 100 igrica, virusa ko zna cega, eno ih 3 god bez greske, baterije guraju ceo dan i dan danas.







Sent from my Mate 50 Pro
 
Mogu da potvrdim da nisam imao problema sa xiaomijem.Imao sam xiaomi 9 redmi note 9 jedno 3g. i nikad problem.Ispadao mi je i puklo je staklo na jednoj kameri.Zamenio sam ga pre godinu dana sa xiaomi 12 redmi note i takođe nikakvih problema.Stari redmi note 9 sam dao ženi zato što joj je crkao njen telefon i nije htela da kupuje novi.Ona prezadovoljna.
 
Ja i supruga takođe Xiaomi redmi note 8 pro od kad je izašao na naše tržište,nikad problema.Moj rootovan,svašta nešto, nema reklama,padao x puta,pun aplikacija...
Sin posle mnogo modela samsunga prešao na Xiaomi ,mislim da je 13 pro nešto,kaže nikad bolji fon nije imao a klinci to baš njakaju do besvesti...
 
Poco, ima cerka, cesto baguje, sin ima neki pro, problemi sa ekranom, ozbiljnih, ja sam imao neki sad vec ne znam model istina pao je iz dzepa, pritom nije udario na ekran i kaput, plus sto je udavio sa reklamama. Tako da sam odprilike zavrsio sa kitajcom. Da mala cera je imala neki 8 ili 9 sav se ogulio nazad, jer je fabricki presvucen nekim sranjem.
 
Poco nije isto koji je, ne mozes porediti serije, gedaj uvek telefone u istom cenovnom rangu sa ostalima.
Ja jos imam moj stari note 4x iz 2017 , baterija i dan danas izgura ceo dan(ceo od aluminiuma)
Najmladji ga njakao do pre pola god pa sam ga prebacio na redmi note 9.



Sent from my Mate 50 Pro
 
Cena je 430e... Adapter mu 120w napuni ga za pola sata... Video izbacuje u 4k rezoluciji

Послато са 23090RA98G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh