Massey Ferguson

Možeš pitati kolegu kiraja malo više o menjaču,ovde je postavljao slike da je radio oko menjača.Mi ovde u okolini imamo dobrog majstora za MF.Taj menjač 16+16 trebalo bi da se bolje pokazao od ovog 32+32 mada po meni to ništa ne znači.Osnovno pitanje je kako se održava traktor.
Kada sam pomenut da odgovorim .Koliko sam video ,(ne razumem se mnogo) menjač kao i svaki drugi .Ovaj tip menjača i diferencijala ide u neke Reno -Clas traktore .
To su Gima menja.
 
Imam i ja 3060 sa prednjom vučom.
Mjenjač 16x16,nakon 30 godina prvi puta se prednji diferencijal rastavlja.
Radim 50ak ha sa njime,25 košenja,15 malčiranja i 11 ratarenja,a prijevoza roto bala da ne pričam.
Ulje mijenjam svakih 100 sati u motoru.
Na satu ima 10800h,vjerujem da ima više.
Motor nije dovoljno jak da sahrani getribu,kao što je to slučaj kod jačih modela(iako nema pravila).
Treba koristiti odgovarajuće ulje i filter za hidrauliku/getribu i samim time izbjegavaš "bolesti" koje te serije imaju.
Javljaju se obično el.problemi koji su povezani sa lošom masom,neispravnim alternatorom ili akumulatorom,te instalacijom(stare žice,potrgane žice,itd..)
Često odgađanje popravka sitnih problema dovodi do većih(skupljih) problema.
Edit: dolaskom hladnijeg vremena propadaju kvačilo i kočnice...pa ih treba odzračiti,pumpati ili kombinacija svega toga(to mi je najiritantnije)
 
Poslednja izmena:
Mislim da samo Ares modeli imaju taj Gima zadnji kraj od Massey-a.Znaci Renault-Class Ares ,tih modela ima od 80 do 200 ks,tako nesto ...
 
Desio mi se jos jedan peh sa MF
Izgubio sam kvacilo, do pre neki dan sve normalno juce ujutru barica ulja ispod njega, pred sastav je procurelo.
Odprilike cilindar kvacila ili semering?
 
Desio mi se jos jedan peh sa MF
Izgubio sam kvacilo, do pre neki dan sve normalno juce ujutru barica ulja ispod njega, pred sastav je procurelo.
Odprilike cilindar kvacila ili semering?
Skineš poklopac odozdo ,pa zaviriš.Da li ima jedan cilindar ili kao kod mene,dva?

 
Desio mi se jos jedan peh sa MF
Izgubio sam kvacilo, do pre neki dan sve normalno juce ujutru barica ulja ispod njega, pred sastav je procurelo.
Odprilike cilindar kvacila ili semering?
Kod mene se to desava kad je hladno.Dva puta sam remontovao cilindar kvacila,kod mene je jedan,i opet isto
Zna da se desi par puta za redom i onda dva tri meseca nista
Par puta upali ugasi da se nalihta i teraj

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
20201215_095731.jpg
 
Mene je zezalo kvcilo pa sam mjenjao ove dvije gumice na cilindru u kvacilu.
Pustalo preko noci ..
 
Stigli amortizeri za zadnje staklo na 3060.Cena 5000din za 2 kom.Putovalo 10 dana brzom poštom. :osmeh:

d9bf56bd349af702966b8998a58bb764.jpg
f00548f11fb7b987e566b931a2091ff9.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@kiraj ili netko drugi,ima tko kakav prijedlog zasto ostajem bez kočnice ako traktor stoji 2 dana bez paljenja?što da gledam,cilindre sam stavio nove i "držale" su kočnice doslovno par tjedana...
 
Nazad
Vrh