Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Nije od Negotina, od Brze palanke. Ali ima posla za njih I redovno placaju, ali su cene male.
Mozes preko mene ako imas kamion.
Batalio sam ja na vreme to,dok su jos bili zlatni dani.Sad je to mutna mala barica, pare su na velikim gradilistima,ali tu su tenderski uslovi nedostizni.Pa Strabag oduvek slabo placa, pogotovo za usluge, ali bar placaju redovno i nece da propadnu kao Niskogradnja pa umesto para da nude ivicnjake 😁

Poslednji put kad sam prolazio radili i kod Negotina,preusmeravali na manastir, ali znam da niksd duze od Negotina do Kladova nisam putovao, 9 semafora i neka njihova nelogicna ukopavanja 😁
 
hej,nisu soferi lopovi!!Ti bi da isplatis tvojih 20.000e za 6 meseci,to nemoze!Za tu kintu kupis jedva 1,5 hektara u Bačkoj a za to treba 15 godina da isplatis!Šta bi ti?Takve pare nismo zarađivila ni na "Šentilju" 90ih!
 
Tek je poceo da spava,ima vremena da shavti da se zajebao 😁 Manjevicu nista licno naravno, ali svi beze od toga, a ti si usao.
 
Na rumuniju je dobra para tu sam zadovoljan.
A na Strabag nema nista, lose.
Na 100km daju 662 dinara po toni. A ne mozes uvek da izadjes is kamenoloma, gume se kidaju....
 
Za usluge moras da se lomis, drugacije nema zarade.Bilo je dok je bilo drzavno, jos ako placaju kroz naftu.I to se ravnjaju prema njihovim kamionima, a u drzavnim ni jedan nije bio ispod 30l 😁
 
Ma na strabag u Rgotinu ne mozes da izadjes.
Ja uspem nekako jel podizem prvu osovinu, ali preko 32t vec i meni problem.
Kidaju se gume, budem li nastavio pokidacu difencijal. Scania iovako ima slab diferncijal.
Druge guraju ultom, pa lome kade pozadi.
 
Tako ti je to, nemoj da zalis kamion ako hoces zaradu, pogotovo kad vuces kamen, retko koji iskop je sladak.Veliki igraci su uzeli ova gradilista za AP i tu se sad vrte pare, a ova manja gradilista su uglavnom da kamion ne stoji.Za kipere je posao mrtav od kad svako stovariste ima svoj kamion,pesak se odavno ne isplati, sem ovima sa malim kamionima koji se zavlace po malim gradilistima, ali za to ti opet treba razradjen posao.Mada na trasi se sad svasta vidi pa i muzejski primerci, skoro sam video i jednog Magirusa njuskasa kako vuce kamen 😁
 
Sta mi savetujete za gume?
One za otezane uslove ili klasika.
Najvise se radi Rumunija, ali je problem taj izlazak is kamenoloma.
 
Sta mi savetujete za gume?
One za otezane uslove ili klasika.
Najvise se radi Rumunija, ali je problem taj izlazak is kamenoloma.
Kineske za otezane uslove na pogon. Nova guma 200e i ako je unistis manje boli nego da si unistio neki Michelinku ili Bridgestonku :LOL:.
Za napred mozes i kinesku, kamu ili neku renomiranu gumu. Savu Avant 4 zaobidji. Uzani kanali na gazecem sloju, zaglevi se kamen (dovoljno dok izadjes iz kamenoloma) i unisti platno. Meni tako 2 stradale za 7 dana...
 
Sa Mirage nemam iskustva. Triangle na jednom kamionu posle 12.000km se ne poznaju tragovi trosenja, a na drugom (upravljacka za otezane uslove) se upolovacila posle 20.000km jer je trap los. Malo sam googlao i triangle se solidno pokazao. Ni Aufine nije los.
 
Naisao sam na ovaj clanak. Kako imam C i E, planiram da ovaj namet platim da bi mi upisali Cod95
Kako komentarisete i da li je neko vec radio to sertifikovanje ili kako vec,
Ja sam radio u B.Palanci 7200din Cekam da me pozovu da podignem karticu.
 
Nazad
Vrh