Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.717
Lokacija
Kobilje (30km od Pozarevca)
Bas kao naslov teme Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu, sta vi mislite o tome koliko je isplativo-rentabilno?
Kiper ili Sanducar?
Ja sam se licno nameracio da kupim fap 16-20 sa povisenim stranicama .
Sta vi mislite o tome?
 
jedan privatnik kod nas ima na belim (kao traktorske samo bele pošto je firma)tablicama fapa sa dizalicom i nekog vojnog kraza,od njega sam čuo da može,kaže atestira se kao radna mašina
 
Rale 83 je napisao(la):
Bas kao naslov teme Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu, sta vi mislite o tome koliko je isplativo-rentabilno?
Kiper ili Sanducar?
Ja sam se licno nameracio da kupim fap 16-20 sa povisenim stranicama .
Sta vi mislite o tome?
Ja imam fap 16 20 sa prikolicom sandučar sa ceradom i zadovoljan sa njim za transport žitarica i svega ostalog iz njive do ptijemnog mesta. Ako kupiš fap-a nećeš pogrešiti. :D ::svaka cast::
 
Vise mi odgovara kiper , ovde retko gde imaju platformu za prevrtanje (citaj praznjenje) kamiona-prikolica.
@Kovacevic Srdjan
Koje su dimenzije sanduka kod tebe
 
Danas gledao 22-23 mercedes motor, raba diferencijal pravljen od 22-28 KATASTROFA
i nasao sam u obrenovcu 19-21 za 4000E neregistrovan vlasnik firma u sistemu PDV
sutra Kraljevo, Cacak fapovi 16-20
 
Mislim da je to dobra stvar da se prevozi zrnasta roba ( a i ostalo ) kamionom a narocito kad su parcele udaljene od otkupnog ili krajneg mesta na kom zavrsavaju.Evo ovde jednog FAP-a nevidi se bas najbolje zbog kombajna ali mislim da je tako nesto dobro za Rale83...... :ppozdrav:
mj4yh4.jpg
 
Evo tog FAP-a na slikama gdje se bolje vidi. Te slike sam napravio kad smo kod mene vršili žito 2007. godine. Inače FAP je od jednog poznanika kojeg on drži kao kap vode na dlanu. Čovjek cijeli život vozi samo FAP-a (pa i dan danas) i ništa drugo. Što je najjače to je jedini kamion koji sam vidio kod mene tjekom žetve nakon što ga kombajn natovari upali i odma kreće bez nabijanja zraka, dok kamioni puno mlađi od njega moraju bar malo odraditi da nabiju zrak. :haha: Na tom FAP-u zaista sve radi kao da je sad izašao iz tvornice.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
To je FAP 13-14,mrcina kao ferga.Svaka cast za odrzavanje FAP-a.
Inace zgodno je imati nekog FAP-a poput 16-20 za prevoz zrnaste robe.
 
Ja soferiram MB 1213 1990 godiste kod mene je vec nekih 12godina, za mene odlican kamion, radi punom parom tokom cele godine, tovarim na njega 10 metara drva, a leti sam tovario i do 9t maline i kupine. A imao sam i MB 813 iz 72 godine, ali sam ga prosle godine prevrnuo, slomio kabinu i iskrivio sasiju pa je otisao na otpad. :ppozdrav:
 
Leba mi bilo je 9 tona maline, al samo ja i bog znamo kako je to voziti :haha: , 20 km putujem po sat pa mozda i vise, al bolje i to nego da pravim po dve ture, aaa to se dogadje 2-3 puta u sezoni maline kad je pun do vrha, inace prosek je 5-6 t... :ppozdrav:
 
kiraj je napisao(la):
Koliko si ga platio ?
Platiosam ga 4000 eura, 3x4 brzine plus rikverc , sper diferencijal , nov nerdjjuci tank-rezervar
akumulatori iz decembra 2009, parabolik gibnjevi .
Od 92 stoji u jednoj supi kod mene u selu , nije hteo da ga proda a kupio i farbu za sredjivanje koju mi isto daao uz kamion.
 
Nazad
Vrh