Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.536
Ljudi, sipao danas u actrosa nekih 15-16t kukuruza.
Kazu pojedinci nosi on to, bez problema.
Ali malo teze pumpa jastuke, da ga nisam malo preterao?
Kad sam vozio suncokret, sa 13t, dize jastuke na leru, za 3 minuta....
Dajte nekih savet.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
14.073
Naisao sam na ovaj clanak. Kako imam C i E, planiram da ovaj namet platim da bi mi upisali Cod95
Kako komentarisete i da li je neko vec radio to sertifikovanje ili kako vec,

Paracinac83

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2012
Poruka
818
Ovo sad prvi put vidim. Svraticu i ja sutra do AMS, kako nam poljoprivreda napreduje, bolje nek se ima :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

T110

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.373
Nece ti upisati KOD95, vec ces dobiti CPC sertifikat koji ti vazi samo kao vozacu neke domace tj Srpske firme u zemlji i inostranstvu.

T110

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.373
Pa ako imas kategoriju sto da ne,iskoristi steceno pravo, kasnije ce samo poskupeti.Ali prvih 5 godina je bez obuke tj po stecenom pravu, nakon 5 godina za obnovu mora u skolicu da se ide.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
14.073
Kad bude moralo u skolicu firme ce to same placati jer ako hoce sofera nek plate. U sustini jos jedan namet birokrata realnom sektoru.

T110

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.373
Pa firme vec placaju, kao sto placaju i ADR, to nije problem problem ce da bude prolaznost na tim ispitima.

Evo PZP Kragujevac 30% voznog parka nema vozace, dakle kamioni stoje.GSP,LASTA,ARIVA vec odavno placaju obuku samo ako hoces da vozis i imas zagarantovan posao.Ali samo neko ko nije seo u kamion ili autobus prihvata to da vozi za 60 hiljada.

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
831
И ја имам све сем Д. Повремено возим за своје потребе. Да ли ће ми ово требати или важи само за професионалце?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

obradmiki

Član
Učlanjen(a)
26 Maj 2018
Poruka
662
Na sajtu AMSS pise da sertifikat nema rok vazenja ,znaci sada kada ga dobijes vazi trajno. Ja sam pre dve nedelje bio u AMSS i podneo zahtev ,jos se nisu javili. Sa svojih 39 godina i skoro 19 godina iskustva u voznji kamiona sad mi samo fali to ,jer bez toga ne umem da vozim. Ma lopine samo pare da uzmu

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
831
Кад су једног пензионисаног професионалног возача зауставила саобраћајна полиција и тражила возачку каже немам. Па где вам је господине? Па узели сте ми је .....и гомила псовки. Али господине не можете да возите, а он ће "да ли вози возачка или ја?" Иначе матори је партизан личанин много зајебан био у младости, возио спортског фиата скоро до смрти. Чак робијао због покушаја убиства. А један деда у селу 1929 годиште и даље вози. Ове године је показао возачка му продужена на још годину дана!!! Вређање интелигенције.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
14.073
Pa firme vec placaju, kao sto placaju i ADR, to nije problem problem ce da bude prolaznost na tim ispitima.

Evo PZP Kragujevac 30% voznog parka nema vozace, dakle kamioni stoje.GSP,LASTA,ARIVA vec odavno placaju obuku samo ako hoces da vozis i imas zagarantovan posao.Ali samo neko ko nije seo u kamion ili autobus prihvata to da vozi za 60 hiljada.
Kad dignu platu nace vozaca. Autobus ne bi vozio ni za 100k.

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.536
Treba i to vozaci da spuste loptu na zemlju.
Kradu gorivo, uzimaju vise para nego sto daju na carini, voze kao sumanuti da odradili sto vise tura.
Trenutno vozim sam jedan kamion, a drugi stoji do daljnjeg, bas zato sto nema postenih.

Vrh