Jagode-opšta tema

je li neko počeo sa prihranom,kad otprilike ide trifedner,jel se prska ili kap po kap.ima li koristi da sad stavim agril na jagodu,daliće agril ubrzati razvoj biljke
 
Poslednja izmena:
Posto je vreme kiskovito ovih dana, a trebalo bi da poprskam Bakrom, koliko treba da cekam posle kise da poprskam i koliko vremena je dovoljno da preparat krene da radi da ne padne odmah po prksanju kisa i sve mi spere?
 
Ja sam juce pustao prihranu nista posebno jel sam vise proveravao sistem pa reko aj da im pustim i malo prihrane,,a isao sam sa tri dvadesetice...
 
Bojane, u oba slucaja je dovoljno da list bude suv

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
je li neko počeo sa prihranom,kad otprilike ide trifedner,jel se prska ili kap po kap.ima li koristi da sad stavim agril na jagodu,daliće agril ubrzati razvoj biljke
agril ce u svakom slucaju ubrzati rast .Najbolje je da stavis lukove pa preko njih agril , a mozes i onako da samo navuces va jagode,ali ovo prvo je bolje .Prihranu nisam jos pustao jer ne mogu ni uci u njivu od kisa.Samo par dana da se ustabili vrijeme pa krecem.Ja sam prosle godine stavljao agril na lubenicu i razlika je bila drasticna u odnosu gdje nisan stavljao

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima.Hteo bih da posadim 500-600kom joly da napravim nesto kao rasadnik .Pa me interesuje koliko od prilike bih mogao da dobijem zelenih zivica u julu od te kolicine.
Ja u zadnje vrijeme sadim zivice golog korijena u stiropor.Kad zivic tek pusti korijen odsjecem ga i pikiram u kontejnere i u plastenik ,koji zasjenim ,jer budu velike temperature.Kad iznesem u njivu primanje je 100 procentno.Znaci,zivic se ne uzili u zemlju u jagodnjaku, korijeni su dugacki od 3 do 5,6,7 mm.Cak sam sadio i bez korijena ,mozda bude mala zilica i primi se.Ne znam koliko zivica mozes dobiti od tih 500 sadnica mada se tim bavim 30 godina.Druga stvar,nikad nisam sadio jagodu u proljece pa ne znam da li uopste mozes dobiti i jedan u julu mijesecu
 
dc73c092726c87bb257d15b4cb8ddc80.jpg
2ef14b3048da8de66b575626bd659c98.jpg
ace12566c9edc2236f5ddc83bd0c49ce.jpg


Jel su ovi pecati po korenu neka bolest? Biljka je ovako ok, nista se ne susi, sve normalno raste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prosle godine sam pokusao isto tako da pikiram sadnice koje su tek pustile koren,stavljao sam ih u kontenere sa supstratom i peskom,ali nijedna se nije primila ne znam zasto bile su na otvorenom ne u plasteniku.Zato sad planiram da posadim na parceli tih 500kom.da probam ako mogu nesto da izvucem kako bih smanjio troskove jer treba da menjam trenutne koje su u trecoj godini a i prosirio bih malo.cisto da probam. svaki savet i misljenje mi je dobro doslo
 
Prvo sa starterom. Ako je zemlja vlazna, razmuti djubrivo i pusti sistem toliko da izvuce prihranu i da isperes sistem i gotovo

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Jel imas neku sliku sa zastitom za pumpom? Da vidim kako izgleda posto I mene to zanima. Krenula mi mnogo pirevina, pa moram totalom da nistim to.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

А зашто не пробаш са fusilade forte он је селективни за усколиснате корове.
 
Prosle godine sam pokusao isto tako da pikiram sadnice koje su tek pustile koren,stavljao sam ih u kontenere sa supstratom i peskom,ali nijedna se nije primila ne znam zasto bile su na otvorenom ne u plasteniku.Zato sad planiram da posadim na parceli tih 500kom.da probam ako mogu nesto da izvucem kako bih smanjio troskove jer treba da menjam trenutne koje su u trecoj godini a i prosirio bih malo.cisto da probam. svaki savet i misljenje mi je dobro doslo
nisam ja stavljao u plastenik zbog najlona vec da mogu staviti mrezu za zasjenu bez koje ne mozes uraditi to kako treba.....znaci najlon i ne stavljam ,jedino kad su lose vremenske prilike...mreza stiti supstrat od brzog susenja sto je za jagode katastrofalno i od jakog sunca...direktan uticaj sunca te mlade biljke ne mogu izdrzati niti da im supstrat bude suv i jednog trenutka...koji se zivic primio vidjeces sesnaestog dana od pikiranja
 
Jel koristi neko plavo ulje posle ciscenja starog lisca?
izgleda da nije preporucljivo za jagode , a ima visestruka svojastva koja bi bila dobra za jagode....nisam koristio nikad ni cuo da neko koristi, a volio bih da moze...insekticid,akaricid i fungicid....bas bi bilo dobro da moze...mozda neko zna vise
 
Da li neko zna kako na najbolji nacin da se resim krtice ili krtica? Na par mesta imam kanale direktno ispod folije, a cela njiva je puna rupa, ne znam da li je to vise krtica ili je moguce da samo jedna napravi toliki haos.
 
Meni je jedne godine napravila haos u tek posadjenom zasadu. Svaku sadnicu sam morao ponovo da pritisnem jer je ispod prokopala hodnike. Nisam cuo da ih se neko resio na malo vecoj povrsini.
Ima i otvorena tema pa procitaj, mozda nadjes neku ideju...

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh