Jagode-opšta tema

- - - - - - - - - -

17124760_1451312688234589_273688835_n.jpg
17160458_1451312704901254_1317569816_n.jpg


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.ne...=be1daf32209309e66405c80f5da95a22&oe=58BCE341

- - - - - - - - - -

17124965_1451312744901250_1013620676_n.jpg
17141182_1451312798234578_1027215880_n.jpg
17101375_1451312804901244_1159427966_o.jpg


- - - - - - - -

- - - - - - - - - -

robija od posla haha

- - - - - - - - - -

do prvog jaceg vjetra

- - - - - - - - - -

17015839_1272987116112060_3791693016408002320_o.jpg
 
Pozdrav za sve forumase.

U selu u blizini Kragujevca sam krajem proslog Jula posadio 30 ari Albe. Nov sam u uzgoju jagoda tako da mi je forum dosta puta do sad pomogao raznim informacijama, a vecinu informacija dobijam od zastitara i od prijatelja koji se bavi jagodama vec duze vreme, ali znaci mi da cujem i vasa misljenja.

Od zastitara sam dobio info da posle ciscenja poprskam Mankogal 80, vidim da se po forumu pominje i da se sad prska bakarnim preparatima, Bakarni Oksihlorid 50 Galenikin sam poprskao pre zime.
Cime vi tretirate jagodu posle ciscenja?
Kada krecete sa dohranom i sta joj dajete? Da li koristite program prihrane nekog proizvodjaca posebnog ili imate neki svoj?
 
Poslednja izmena:
Uradi tretman bakarnim preparatom....sto se tice programa prihrane na tebi je da odlucis hoces li ispostovati program prihrane koji svaki proizvodjac preporucuje ili ces reducirati u zavisnosti od finansijskih mogucnosti...

- - - - - - - - - -

Pozdrav za sve forumase.

U selu u blizini Kragujevca sam krajem proslog Jula posadio 30 ari Albe. Nov sam u uzgoju jagoda tako da mi je forum dosta puta do sad pomogao raznim informacijama, a vecinu informacija dobijam od zastitara i od prijatelja koji se bavi jagodama vec duze vreme, ali znaci mi da cujem i vasa misljenja.

Od zastitara sam dobio info da posle ciscenja poprskam Mankogal 80, vidim da se po forumu pominje i da se sad prska bakarnim preparatima, Bakarni Oksihlorid 50 Galenikin sam poprskao pre zime.
Cime vi tretirate jagodu posle ciscenja?
Kada krecete sa dohranom i sta joj dajete? Da li koristite program prihrane nekog proizvodjaca posebnog ili imate neki svoj?
Uradi prvu zastitu bakrom....sto se tice prihrane na tebi je da odlucis hoces li ispostovati program prihrane koji svaki proizvodjac preporucuje ili ces reducirati u zavisnosti od finansijskih mogucnosti
 
Zorane, hvala na odgovoru. Kada ti kreces sa dohranom? I da li osim Bakarnog preparata tretiras u nekom skorijem periodu i jos nekom drugom zastitom?
 
Pozdrav ,interesuje me kad je najbolje slamu izmedju gredica staviti .Do sada to nisam praktikovala ,pa sam ove godine htela pokusati...da li bi time sprecila rast korova i trave,i da li je to dobro resenje...ili je bolje samo oprskati travu sredstvom protiv korova ..hvala
 
Pozdrav ,interesuje me kad je najbolje slamu izmedju gredica staviti .Do sada to nisam praktikovala ,pa sam ove godine htela pokusati...da li bi time sprecila rast korova i trave,i da li je to dobro resenje...ili je bolje samo oprskati travu sredstvom protiv korova ..hvala
Slamu obavezno stavi ako je imas...Nemoj samo rano ,zakasniti ne mozes...Negdje prije povijanja plodova prema dolje
 
Poslednja izmena:
Ne samo zbog korova vec i zbog zemlje kada kisa pada izmedju redova pršti zemlja i prlja jagode slama to sprečava.
 
jeste jagoda na foliji..ja sam mislila da ovih dana slamu stavim..al znaci da je rano jos.
ma ni slucajno..hladi zemlju a i korov ce ti proci kroz njju...unistis travu u medjurednom prostoru i onda stavljas...ja sam prosle godine stavljao desetak dana prije berbe...bitno ti je da zemlja ne prsti na plodove,znaci sto bi sad stavljala...e sad ako ti pustas travu po medjurednom prostoru onda ja mislim da nemas p[otrebe stavljati
 
Ja totalom unistavam travu izmedju gredica..pa sam mislila da li slamu umesto toga mogu uraditi ili trebam prvo oprskati travu pa kad sagori onda da ,kao sto si rekao desetak dana pred berbu stavim slamu..
 
ja totalom unistavam travu izmedju gredica..pa sam mislila da li slamu umesto toga mogu uraditi ili trebam prvo oprskati travu pa kad sagori onda da ,kao sto si rekao desetak dana pred berbu stavim slamu..
ne moze slama zamjeniti total,,,ako bi sad stavila slamu prorasla bi trava, pa bi opet morala ici totalom....ovako kad ne stavis rano trava proraste ali berba bude zavrsena...
 
Nazad
Vrh