Ivermektin kao lek protiv korone

Није баш за упоређивање те две епидемије. Против вариоле је постијала вакцина. И десила се локално.
I procenat smrtnosti je bio 40% a od korone je 0,87% ako je verovati statistici.
 
Pa hajde sve ostalo sto si napisao ali pizdousti.... pa naravno da je kriv za sve...
Konkretno ja ne odvracam nikog ni od sta ali smatram da ono sto nam se nudi nije resenje.... u sve sumnjam a kako i ne bih ona pizd...usta pic...na se seta naokolo bez maske medj masom ljudi a prica kako cemo svi pomreti... da je tako zavukao bi se u misju rupu i ne bi izlazio odatle kao ni ovi njegovi razbojnici.... Da se neko igra ljudskim zivotima - igra se a sta je i kako je vreme ce pokazati
Dobro nije resenje, ali sta je resenje? Samo pisu ne valja ovo ne valja ono. Predlozite resenje bilo iz iskustva neke druge zemlje il smislite nesto novo. Ovako jedni pisu da bolesti nema drugi da vakcina ne valja. Ne vidi se svetlo na kraju tunela.
 
Jedna stvar je zajednička i za protivnike i za pristalice vakcina i karantina, a to je da kad ih strefi virus da će potražiti pomoć zdravstvenog sistema, ama baš svako bez razlike, i niko neće sedeti kući i prepustiti se hoće li ili neće preteći kao što je to bilo u epidemijama u prošlosti. A zdravstveni sistem je već u kolapsu, i ne može izdržati tempo prirodnog širenja epidemije, već se taj tempo MORA usporiti. Nikom nije prijatan karantin, ali ako ne postoji drugo rešenje mora se istrpiti.
 
Зато што корона вирус и сви вируси уопштено, не 'ебу силу и раде по простом и неумољивом алгоритму - ширење нон-стоп, без пауза и задршки. Са таквим неуморним вирусом не можеш да се избориш поштовањем људских права и осећања, убеђењима и мерама борбе са њим другачијим од оних који су у историји давали резултате - спречавање могућности преноса (просто - карантин) и масовна имунизација одмах и свих.

Све то траје мање времена и пролази са мање жртава него ово мрцварење где нам у држави само од короне сваког дана оде Богу на истину пун аутобус људи (питање за људе из Српске - колико људи нам је дневно гинуло у данима рата када није било неких офанзива и крупнијих пичкарања?).
To se nije ni znalo . Krile su se informacije a i nije bilo medija dostupnih . Mozda po opstini sedmicno 1 , manje opstine .
 
Odgovori "struke" na pitanja "teoretičara zavere":
🦇 Ako oboli sa prvom dozom vakcine:
"PRIMIO SAMO JEDNU DOZU!"
🦇Ako oboli sa dve doze vakcine:
"PA, NISU PROŠLE NI DVE NEDELJE!"
🦇Ako su prošle dve nedelje a vakcinisani oboli:
"PA, VAKCINA JE DA NE OBOLI TEŠKO!"
🦇Ako oboli teško:
"PA, VAKCINISAO SE DA NE UMRE!"
🦇Ako umre:
"E, PA NE ŠTITI BAŠ 100%!"
🦇Ako se vakcinisem, mogu li prestati da nosim masku?
Vlada: "NE"
🦇Ako se vakcinisem, hoću li biti otporan na Covid?
Vlada: "Možda. Ne znamo tačno, ali verovatno ne".
🦇Ako se vakcinisem, neću barem biti infektivan za druge?
Vlada: "NE. Vakcina ne zaustavlja infektivni prenos".
🦇Ako se vakcinisem, koliko će imunitet trajati?
Vlada: "To još niko ne zna. Sve Covid “vakcine” su još u eksperimentalnoj fazi".
🦇Ako se vakcinisem, prestaju li mere socijalnog distanciranja?
Vlada: "NE"
🦇Ako se moji roditelji, baka i deda i ja vakcinisemo, možemo li se opet zagrliti?
Vlada: "NE"
🦇Pa koja je onda korist od vakcinisanja?
Vlada: "Nadamo se da vas virus neće ubiti".
🦇Jeste li sigurni da od vakcine neću imati trajne i teške posledice ili da me slučajno neće ubiti?
Vlada: "NE"
🦇Ako me, statistički gledano, virus neće ubiti (stopa preživljavanja 99,8%), zašto bi trebalo da se vakcinisem?
Vlada: "Da zaštitimo druge".
🦇Dakle, ako se vakcinisem, mogu sa 100% sigurnošću zaštititi druge ljude sa kojima dolazim u kontakt?
Vlada: "NE"
🦇Ako dobijem ozbiljne neželjene reakcije ili dugotrajne posledice nakon vakcinisanja, (a koje su još uvijek nepoznate) ili slučajno umrem od vakcinisanja, hoću li ja (ili moja porodica) dobiti odštetu od proizvođača vakcine ili Vlade?
Vlada: "NE – Vlada i proizvođači vakcina nemaju nikakvu odgovornost u vezi sa ovom eksperimentalnom vakcinom".
🕳️🕳️🕳️🕳️🕳️🕳️🕳️🕳️🕳️🕳️
Da rezimiramo, Covid19 "vakcina":
✔️NE pruža imunitet.
✔️NE štiti od virusa.
✔️NE sprečava umiranje od njega.
✔️NE jemči da ga nećete dobiti nakon vakcinisanja.
✔️NE zaustavlja njegovo prenošenje na druge.
✔️NE eliminiše ograničavanje putovanja.
✔️NE eliminiše zatvaranje poslovnih delatnosti.
✔️NE eliminiše Lockdown.
✔️NE otklanja meru nošenja maski.

Шта није јасно?
Ja bi dodao nesto , ne poznajem citavu planetu , poznajem malo ljudi , od tih malo neki su na respiratoru koji se nisu cjepili jer ne veruju u vakcinu a jos bi trebalo da rade dugo do penzije , a neki koji su jos dugo trebali da cekaju na red za jednosmjerno putovanje otputovali jer nisu bili cjepljeni , ne poznajem nikog koji je cijepljen a da je zaglavio ozbiljnije od kovida u bolnici. I sada gdje je ta tvoja teorija.
 
Видели смо размишљање да се вирус не може зауставити поштовањем људских права и тако то...Па да треба карантин и вакцина...

Али како то зауставља вирус? Шта је са вирусом који је ван, свуда около...

Наравно, нова медицина поништава сва досадашња разумна достигнућа и каже да вирус „живи“ само негде у носу (па су потребни „комарници“ да га ту задрже). Микроорганизми имају своју стратегију опстанка у неповољним условима (вирус није микроорганизам него „хемикалија“) и има их стварно много, без обзира на покушај искорењивања неких.

Када би се смањила пропаганда, видели би како пандемија посустаје (то смо видели када су били избори и слично)...али онда то не би била Пландемија (нема зараде и новог светског поретка).

Тачно је да многи невакцинисани заврше на респиратору јер их тамо стрпају и...(неодговарајућим медицинским поступком, угрозе има живот...да не кажем нешто „јасније“...протумачите сами). Не може нека замисао успети у потпуности без жртава...видели смо то 2009 - године. Имате снимак оне докторке која, практично, каже да лоше проћи свако ко се њима супротставља...



ПС

Иначе ја јесам за мере ограничавања кретања и то потпуне! Не као неко ко мисли да ће тако зауставити вирус (јер је то једна обична глупост), него зато што ноћу неће пролазити манијаци који скину ауспух са возила и слични лудаци...
 
Juče se čuo sa kolegom iz bivše firme,dobio je
koronu po drugi put.Za sada od simptoma ništa naročito,malo grlo ga boli i curi mu nos.Šta je trebalo da radi?Jel da se vakciniše odmah posle preležane korone?
 
Ако могу да дам тачну информацију мислим да може да користи у болници на Мишелуку значи Нови Сад болница за корону НЕ лежи ниједан оболели који је прележао раније корону то подвлачим да људи знају да се стиче ипак неки имунитет Ово није рекла казала него речи угледног доктора који ради и тамо надам се даје неком лакше после овога
 
Микроорганизми имају своју стратегију опстанка у неповољним условима (вирус није микроорганизам него „хемикалија“) и има их стварно много, без обзира на покушај искорењивања неких.
Ето тај полиомијелитис, који је такође вироза, је лепо сузбијен вакцинцијом деце, па хепатитис је под контролом, мале богиње такође, велике богиње искорењене. Сви они су нежива "хемикалија" - вирус и сви они имају стратегију опстанка, па је човечанство имало довољно одлучности да их сузбије/искорени и мерама од вакцинације до прања руку. Некако ми то нису покушаји, већ успешно обављени задаци.

Ал' данас су сви тако еманциповани и информисани да би онај шпански грип од пре једног века, и поред модерне медицине, данас побио више људи него тада.

И понављам - 'ебе се вирусу на наша људска права, њихово остваривање или ускраћивање, да ли га ми познајемо довољно или не...

Уствари, дај овако: "дрсоле", имамо већ пар недеља да свакодневно шаљемо Светом Петру аутобус људи којима ова вироза буде карта за тај аутобус, а и неколико хиљада инфицираних који свакојако преболе ту вирозу, неко са краткотрајнијим, неко са дуготрајнијим последицама, неко без икаквих видљивих последица, па и да им тај период боловања компликује живот, од посла до банално исхране, купања или спавања. Да ли ћемо да се сложимо да имамо дневно неколико десетина умрлих и неколико хиљада инфицираних од тог неког корона вируса?

Имаш ли ти неки предлог којим мерама спречити да тај вирус код нас свакодневно убије тих неколико десетина људи и инфицира хиљаде и на неко време их "избаци из строја"? Ја заиста некако не успевам да региструјем неки алтернативни начин да се неутралишу последице које помињем, а да не видим у њему неки крупан недостатак.
 
Ljudi
Nacisti su jos u WWII imali plan da se vakcinise samo germansko stanovnistvo, ostali nisu bili planirani za vakcine.
 
Ко 'оће, има код Чеха пестицид који је сличан немачком "Циклону Б", па може да купи и врати им (разуме се - Немцима) мило за драго.
 
@Зорге
Потпуно разумем ситуацију и пишем на основу својих схватања која нису у оном смислу - ето, ја тако мислим, него у научном али правом научном а не овом религијско научном (где су докази: наука тако каже, при том нова наука тихо и подмукло одбацује све до сада постигнуто).

Да не мислиш да олако износим неки свој суд (расуђивање), рећи ћу ти да се бавим врстом најтеже болести код пчела (не правим поређење са болестима људи него у смислу опасности и „жилавости“ изазивача болести) од када пчеларим...значи, прилично дуго. Болест је Америчка куга легла, а узрочник је бактерија Bacillaceus – Paenibacillus larvae.

Опака „живуљка“ која је по свим научним доказима неуништива. Законски се спроводи спаљивање оболелих пчелињих друштава (нема процедуре лечења). Споре остају да живе у околини неколико деценија! И шта мислиш, колико је по мом мишљењу опасна иако је велики баук...па сматрам да није опасна. Сматрам јер сам покушавао да заразим пчеле, селио више оболелих друштава уз моје кошнице (и више пута), на истом возилу и никада нисам имао неки проблем. Други пчелари страхују и мислим да је то што не свој посао раде по неким обрасцима, односно шаблонима и не познају добро механизме одбране...и то је то! Да те на давим више са пчеларством...Навео сам најопакију болест ради поређења. Тада је било мало теже проучавати многе ствари, али је то олакшано појавом интернета (где заобилазим „море“ преписаних текстова...они су заблуда).

Ето, тај полиомијелитис који си навео...не изазива га никакав вирус...у ствари јесте вирус у смислу превода речи: вирус=отров. Појавом отрова у пољопривреди и свему другом (али пољопривреда је кључна јер једемо те производе), појавио се и полиомијелитис. То је и откривено на основу налаза на фармама па је врло стручан човек то нашао у млеку и у много хране која се користи (уз пут, ненормални „амери“ запрашивали и децу по школама цревима за заливање...и све што су могли..."докле црево до'вати").

Значи, јесте болест ако ВЕРУЈЕШ да је болест коју изазива некакав „вирус“ (а изазива је прави вирус тј. отров и није болест него ТРОВАЊЕ организма). Тако верујеш и да је „шпанска грозница“ вирусно обољење. Писао сам већ раније о томе, па да поновим моје схватање: у ратним условима, нарочито када се користе БОЈНИ ОТРОВИ у огромним количинама, болест је неминовност (само што се тровање и огромни ратни злочини прикривају ЛАЖИМА о болести коју изазива – микроорганизам...тако се пере савест оних који су побили силне људе).

Људска права сам навео јер си баш ти то узео као неку препреку коју треба прескочити да би уништили вирус. Ако се мисли на оно што је у ствари основ живота, а не отров (отров је изравни превод речи латинске речи virus)...па то не можеш уништити никако...дође и у комети и у метеориту и прође кроз атмосферу, трпећи велике температуре и напрезања. Како мислиш да се уништи? Једино нуклеарним бомбама...

ПС

Имаш ли објашњење како опаки N1H1 није начинио штету какву су муфљузи најављивали (наравно лажима, а сада су исправили грешке). Шта је било са тим вирусима? Самоубили се? Јавиће се велике богиње без проблема – само нека ударе на сва звона и појави се (мутирано, наравно).
 
Poslednja izmena:
Чек' бре, тераш ме да гуглам - како полиомијелитис или дечија парализа, није узрокована вирусом? Ево гледам шта пише - "...полиовирус је врста ентеровируса из породице пиконавируса... Вирион полиовируса састоји се од геномне РНК и протеинског капсида илити омотача... Тако ја лаички представљам себи било који вирус - нека опичена РНК у удобном омотачу "ћути, пуши, пролазнике гледа".... па ти га завуче.

И није питање мог веровања шта је узроковало "шпанску грозницу" - просто свуда пише да је узрок "вирус инфлуенце А Х1Н1", да је од ње душу испустило 40-50 милиона људи, да је њоме било инфицирано око 500 милиона људи, што тада беше нешто мање 1/3 од укупне светске популације. А да га пиииииип ако је током три године ('18-'19-'20), колико пише да је та пандемија трајала, толико људи умрло по читавом свету због последица рата у Европи, мало по Блиском Истоку и северу Африке, па да л' због тога што су се неку годину директно тровали или остадоше гладни, голи и боси после тог рата и то не само на поменутом подручју. Ето, око 120-130 'иљада Индијаца је ратовало у Европи и да су сви у СДО добијали бојне отрове који су их лагано убијали, све до једног, то је још увек само мали део Индијаца који је умро у Индији од "шпанске грознице" (16-17 милиона).

Поента коју хоћу да напишем - по мом расуђивању (на основу онога што сам читао о Великом рату), више ми је него климава твоја тврдња да су бојни отрови узроковали толику смртност годину-две после завршетка рата, поготово ако подаци о жртвама "шпанске грознице" кажу да је неутрална (у смислу, пичкарајте се ви сами - ми немамо ништа са тим) Шпанија имала чак нешто више жртава од Немачке и Француске појединачно (око 250 хиљада људи у све три земље), које су међусобно "частиле" једне друге иперитом, фозгеном, хлорином и чиме све не.

Него, дај пусти то. Дај ми твој конкретан рецепт како да се избегне свакодневно инфицирање више хиљада и смрт више десетина људи код нас. Ал' немој форе типа "Happy thoughts, happy thoughts..." и "Беж'те ви сиви облаци!". И сам капираш да то не решава овај проблем кога сам ти навео.
 
Nesto da i ja naskrabam pa odo u kafanu . U pocetku korone smijao sam se mom starom , inace covjek 70i kolko godina , samo osnovna skola , nikad na internet zavirio . Rece on tada , ma nemoguce ,nije tacno sto kaze da se prenosi sa covjeka na covjeka sako disnjem i dodirom , dzaba maske i izolacija . Rece , to je u vazduhu i prirodi nemozes se sakriti . Ja mu tvrdio da nema pojma , a on me pita , sjecam se , jel to zivo bice ? Pa reko , nije bas ... Pa eto , vidis onda to lebdi , i pada po zemlji .
Sad mi se sve vise cini da je u pravu bio . Pa nisu se ljudi u srednjem vijeku ili za Spanske groznice toliko kretali .
 
Mislim ako sami nesto ne preduzmemo. Ne vakcinises se, ne postujes preporuke tipa maska, izbegavanje skupova i sl. i zavrsis sa cevkom u grlu? Sami smo sebi krivi zbog svoje neupucenosti ili jos gore tvrdoglavosti. Svako ima svoj izbor, ali neka ne ubedjuje druge. Brzo smo zaboravili Italijanske i Spanske masovne grobnice za umrle, u Rumuniji zatvorene skole i vrtici, razmislja se o ponovnom uvodjenju policijskog casa. Slicna situacija u Nemackoj i Britaniji. Australija gotovo hermeticki zatvorena. Niko na svetu nema pouzdanu terapiju, ali ima pametnih koji znaju da je vakcina prevara. Mozda je, ali onda kazite sta je pametno ili da cekamo da nas kosi jednog po jednog. Zamera se da je kupljeno previse pa da treba da se potrose. Mozda, ali da nisu nabavljene bilo bi zasto nisu. Lazu nas za druge stvari iz zivota pa im nista ne verujemo? I to je tacno. Sludjen narod.
Ко каже да је таква ситуација у Немачкој?Јеси био па видео лично или?
 
Nazad
Vrh