IPARD fondovi EU

Koju tabelu si posmatrao sa vikipedije?
I da li otpadaju traktori ispod euro 4?
 
Ispravio sam post, traktori su NonRoad.
Ispravljam sebe, traktori spadaju u NonRoad tako da je:
19 ≤ P < 37 - Stage III A
37 ≤ P < 56 - Stage III B
56 ≤ P <100 - Stage IV
 
Ove stage vezuju samo za godine proizvodnje koliko vidim. Samim tim, ako je neki traktor dobio dozvolu da izadje sa trake recimo 2015, da li to znaci da automatski mora da ispunjava ove standarde?
Koja se tabela koristi za njih, kao bi se utvrdilo koji traktori ispunjavaju koju kategoriju? Jedino pojedinacno za svaki model da se pronadje emisija gasova.
 
Godina proizvodnje nema veze sa Euro normama,kako smo i svedoci da kod nas guraju još sve zapadne fabrike Euro 3 motore u nove traktore...:ppozdrav:
 
Ja sam se isto odaljio od kupovine novog, jer mi se ne svidja sto su motori 4.5 l, 4 cilindra a 135 konja, gde ce to izdrzati.
A pitao moze li se ubaciti 6.0 ili 6.8 l, kaze taj se posle ne racuna u Ipard, john deere sam zvao pre nove godine, sad ne znam dal su nesto promenili oko toga.
 
P9TSHim.png
 
To su ovi iz bosne sa iskustvom u ovim preojektima, što su pre dve nedelje bili kod nas, i kao zadnji rok za prijave zbog velike zaineteresovanosti im je bio do 5 jan. :haha:
 
Adblue uopste nije problematican u odnosu na DPF i EGR... Ne utice negativno na rad motora zato sto je samo katalizator, sav tretman se odvija van motora i motor je podesen za maksimalnu efikasnost. U suprotnosti sa tim sa EGRom se moraju praviti kompromisi u mapi motora.Ako vec moraju neke norme da se ispune onda Adblue (SCR)
 
Nazad
Vrh