IPARD fondovi EU

Meni iskreno traktor ni ne treba, ali i da mi treba verovatno bih se odlucio za polovan, ali onaj koji ja hocu. Ovako ispadne da je nemoguce konkurisati za onaj traktor koj hoces vec koji ti oni "preporuce". Uopste cifra od 200 traktora je zaista mizerna i to je daleko od neke realne. Samo u mom selu bi moglo da ode najmanje 100 komada da se malo zanovi mehanizacija.
Onaj kome treba dobro treba da iskalkulise da li mu se ovo isplati.
 
Konkurises upravo za taj koji hoces. Od 3 ponude razlicitih projizvodjaca, slicne karakteristike oni nude najeftiniju varijantu, tako da taj traktor koji zelis treba biti najeftiniji.
Da ce se isplatiti, isplatice se i te kako, jeftinije kupovine u slucaju realizacije je nemoguce ostvariti, ali problem je taj sto jako malo traktora su na raspolaganju a mnogo velikih igraca su u igri.
 
Bog te covece dali povrat na vocarsko-vinogradarske i povrtarske, pa dali na mlade(mogao traktor da se kupi), pa dala pokrajina preko 100 povrata i samo nam nesto ne valja i neko kriv.
 
Pa nije da ne valja kad se nesto realizuje ali zajebano je i to kad znas da si odbijen zbog neobjasnjivih razloga a sve si 100% uredan u dokumentaciji dok ovaj drugi prolazi ko od sale jer je imao debelu vezu.
Ne mozes mi reci da nije tako.
 
Razlika je ta, da kod deda Mraza uz pesmicu prolazis ali ovima mozes i recitovati i pevati i nece paliti. Kako god, deda Mraz ne prima nista u svoju vrecu vec daje iz nje dok za ove ne bih rekao da ne primaju:osmeh:
 
I na Pokrajnskom su vise njih probali a samo odabrani prosli.
Ako bi agencije poslale prilozenu dokumentaciju aplikanata direktno u EU na razmatranje bila bi druga prica, pa imali bi i mi obicni gradjani, odnosno poljoprivrednici neke sanse. Cim dokumentacija ide u ministarstvu a potom dalje znamo gde karika puca. Opet ce njihovi najblizi proci.

.
Nisam za raspravu samo ću ponoviti gospodinu da av i njegova ministarstva rade tačno ono što eu administracija traži od njega i oni su sa njim zadovoljniji nego sa bilo kojim njegovim predhodnikom koji su takođe bili eu fanatici.
 
Savo i da i ne. EU ne utice da li ce on dati Risticevicu traktor ili nece, takve stvari lokalnog karatera oni ce namestati. Mada poznajem nekoliko koji su dobili legalno, jer sam siguran da nisu imali nikog da im sredi i nisu igraci koji su u fazonu DAJ SAMO MENI. Vec su konkurisali i prosli, isto tako znam neke koji su javno se hvalili ko im je veza i ko im je sredio povrat:bravo:
 
Ja govorim da je od eu reforma poljoprivrede odn. ko će se njom baviti,a ne ovako da skoro svaki stanovnik Srbije ima manje ili više poljo zemljišta u svom posedu,znači to oće da iskristališu,a isto tako ove koji imaju životinje ,npr ovi što tove 100 kom tovljenika u turnusu,zdravo ima da gradi da bude bar 500,pa će se širiti polako ,i ovi sa kravama farma krava 40 kom + ostale kategorije ,toga nema više ,ima da bude 200-300 kom +ostale kategorije,a sve to mogu samo oni koji imaju para za ulaganje,a onaj sa 2 kj jutra sigurno nije a bome ni oni sa 50 kj.
 
Kod nas kao i obično ima svačega, a ponajviše muljanja.
Za IPARD se traži previše uslova, a oni sa druge strane ne garantuju ništa, i raspodela sredstava im je naklonjena mnogo više na velike tajfune, zadruge i firme, a ne na obične poljoprivrednike.
 
Nisam za raspravu samo ću ponoviti gospodinu da av i njegova ministarstva rade tačno ono što eu administracija traži od njega i oni su sa njim zadovoljniji nego sa bilo kojim njegovim predhodnikom koji su takođe bili eu fanatici.
Nisam ni ja za raspravu, pogotovu sa tobom. Ali izgleda da nisi shvatio sta sam napisao!
Pazljivo procitaj jos jednom, a odgovor izmedju redova imas u Bojanovom postu.
 
Ma kakvo vocarstvo i povrtarstvo polovina ako ne i vise traktora je kupljeno za cisto ratarstvo sta mislis kolko ljudi se bavi vocarstvom i povrtarstvom od tih sto su kupili traktore za tu namenu po meni najvise 20% a ostalo znas i sam
Radi se o tome ko je hteo mogao je da konkurise, sad tek vidim koliko se vise traze opravdanja, nego nacini.
 
Mi ovde ko u vicu kad Cigani maštaju o piti"a ja bi je ovako pojeo"Čovek (dir.za plaćanja u minpolj)je lepo rekao imamo pravo da raspišemo konkurs 6 meseci pre dobijanja akreditacije.2013 g.uprava za plaćnja u Šapcu je bila bliže nego ovi sad dobijanju akreditacije(tada su i opredeljena ova sredtva i ističe im rok za realizaciju ove godine)zašto sad tako lako izrečeno dobićemo ima veću težinu od gomile izrečenih za dve godine biće...Ne zaboravite da konkurišemo na isto mesto(BG) ko i do sad ,a tamo može da prođe i ono što nemože ni pas sa maslom:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh