IPARD fondovi EU

Za godinu, najviše dve, ce biti mnogo bolja situacija u poljoprivredi jer će se onda videti pravi efekti predpistupnih fondova.
 
U Poljskoj sam bio 2007.godine kada je i kod njih bio u toku ovaj program.Isto su morali izfinansirati celu investiciju,nakon toga bi dobijali povracaj.Ovo sto se nama servira je isti model kao u Poljskoj sto je bio.
 
Ako moze jedna informacija za nas koji ovaj fond vide kao jedini nacin da dodju do neke "mahindre",da li ja kao nosilac gazdinstva koji hocu da se prijavim na konkurs moram biti i vlasnik nekretnina na imanju i zemljista?nisam ovo mogao da skontam iz pravilnika.
 
Znaci vise srece za mene sledeci put.mozda bih mogao srediti da budem vlasnik nekretnine na kojoj sam prijavljen,ali ne mogu biti nosilac gazdinstva ako nisam na istoj adresi gde je samo gazdinstvo.
 
Ala ga zakomplikovaše
Treba da si mlađi od 40 godina da bi imao veći povraćaj, a opet moraš biti "gazda" u kući :haha:, neznam samo iz koje je bajke ovaj što piše ova pravila.
Ajde realno, šta mislite, koliko ima šanse da neko od nas sitnih smrtnika ugrabi jedan od tih 200-tinak traktora, pored ovih "zadruga", koje imaju po svim tačkama debelu prednost na bodovanju ?
 
Ovo je za bogate i koji glasaju za eu i tačka,mi smrtnici se možemo jedino nadati pozivu države.
I ne razmišljam o pokušaju za ovo njesra.
 
200 traktora mogu podmiriti jednu opštinu a gde su ostale opštine u svih 29 upravnih okruga u Srbiji.
 
Ovo je po mom misljenju vise marketinski trik za vlast (bez obzira koja je, a sad se ovoj zalomilo) nego sto je to neka realna pomoc. To su samo puna usta svega i svacega, a u sustini to je jedno veliko nista. Pomoc je kad ti neko da nesto, ili ti pomogne da pregrmis kad je tesko, kad je susa, kad sve ulozis, a dobijes malo. Ovo mi nekako deluje kao cist marketing i nista vise.
 
Ipak,ko ne pokuša ne može ni očekivati da će nešto dobiti zar ne?Isto kao i loto:više šanse ima za dobitak ko uplati tiket nego onaj koji ga nije uplatio.Da mi trenutno treba traktor u tom rasponu snage sigurno bih konkurisao.
 
I na Pokrajnskom su vise njih probali a samo odabrani prosli.
Ako bi agencije poslale prilozenu dokumentaciju aplikanata direktno u EU na razmatranje bila bi druga prica, pa imali bi i mi obicni gradjani, odnosno poljoprivrednici neke sanse. Cim dokumentacija ide u ministarstvu a potom dalje znamo gde karika puca. Opet ce njihovi najblizi proci.

- - - - - - - - - -

Pokusalo bi nas dosta mladih,ali po uslovu vlasnistva nekretnine vecina nas otpada u startu.
Postoji drugi uslov da imas zakup na 10 ili vise godina.
 
Nisam video da negde piše da moraš biti vlasnik nekretnine na kojoj si prijavljen, već treba da im dostavis popis pokretne i nepokretne imovine. Možda i grešim.
 
Nazad
Vrh