IPARD fondovi EU

^ Može li neki link da se malo bolje vidi da li smo akreditovani za IPARD ili nismo.
 
Ogromne su gluposti kupiće traktore ko ima para to je to ko nema 20 i kusur evradi keša ili kredit može da se slika,kako će onaj što ima 10ak i manje kj da kupi traktor od 15-20000e?A svi smo Poljoprivrednici...u redu poštujem i ne sumnljam da neće vratiti pare ali glavno pitanje je koliko ljudi je kreditno sposobno da kupi traktor...?
 
Nisam napisao i to da su jutros na jutarnjem programu rekli da nov traktor košta od 10.000 do 100.000 eura. :haha:
 
Da pitanje je za koju mehanizaciju se misli.?
Izgleda da ste u pravu ali ovo je jako nelogično.
Traktor moze naprimer a plug ne moze ako ima manje od 50 ha?
Pa koje su to gluposti?

Hajde da pokusam da ti pojasnim zasto je to tako i zasto je "logicno". Posto je ovo prvi poziv, polazi se od toga da nemas "valjan" traktor. E zato "mala" gazdinstva konkurisu samo za traktore, jer sta ce ti prikljucna masina, ako nemas sa cime da je vuces. Sto se tice ovih malo vecih (preko 50ha) kod njih se vec podrazumeva da imaju neki valjaniji traktor te, su njima prikljucne masine potrebne. To je jedini logican razlog.
 
Ovaj nas IPARD je golo go*no. Ovo sve je namenjeno vecim tajkunima.

Dok kod komisje iz rumunije znam ljude koji su radili 50ha zemlje uzeli su preko APIA (tj.Ipard kod nas) ;

1.Kobajn Claas tucano 430 + kukuruzni adapter 6 r conspeed
2. Claas axion 810 + plug lemken 5 brazde
3. I ostale neke masine

Vrednos tog projekta je bilo kod njih preko 300.000e od toga 200.000e finansire EU fond i ovo ostalo 100.000e poljoprivrednik, kad je prosao na konkurs on je platio samo tih 100.000e a ovo ostalo sve EU, a ne ovde kod nas treba da platis ti celu sumu 100% i posle ti da se pitas da`l ces proci ili ne.
 
Mesas dve stvari. Ipard je predpristupni fond za zemlje kandidate. Rumunija je vec u EU i oni imaju druge fondove.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Bolje pricekati da udjete u eu i onda su fondovi pristupacniji..pisao sam vec,ima za mlade koji rade iskljucivo poljoprivredu i placaju zdravstveno i mirovinsko ,daju 50k eura bespovratno i mozete rabljenu mehanizaciju kupiti..a za sve ostale kojima vrijednost gospodarstva je izmedju 3000 i 8000e(gleda se povrsina zemlje,broj stoke itd) i moze se dobiti 15k eura bespovratno.takodjer moze polovne masine da se kupe tako da ce vam biti lakse..
Bolje pricekati dve tri god pa uzeti lovu nego se zabiti u kredite..
Ps.vjerovatno ce vam i poticaji biti veci nego sada jer je to uskladjeno na razini eu..
Mi npr dobivamo 300-500e po ha u ovisnosti gdje se nalazite(brdovito podrucje,planinsko),sto sijete itd...pa neka bude strpljen spasen;)
 
Bolje pricekati da udjete u eu i onda su fondovi pristupacniji..pisao sam vec,ima za mlade koji rade iskljucivo poljoprivredu i placaju zdravstveno i mirovinsko ,daju 50k eura bespovratno i mozete rabljenu mehanizaciju kupiti..a za sve ostale kojima vrijednost gospodarstva je izmedju 3000 i 8000e(gleda se povrsina zemlje,broj stoke itd) i moze se dobiti 15k eura bespovratno.takodjer moze polovne masine da se kupe tako da ce vam biti lakse..
Bolje pricekati dve tri god pa uzeti lovu nego se zabiti u kredite..
Ps.vjerovatno ce vam i poticaji biti veci nego sada jer je to uskladjeno na razini eu..
Mi npr dobivamo 300-500e po ha u ovisnosti gdje se nalazite(brdovito podrucje,planinsko),sto sijete itd...pa neka bude strpljen spasen;)
Hahaha,ovo je vic?Ili nas zaj....š?:ppozdrav:
 
Sudeci koliko je propalo farmi,opgova sa tim famoznim ipardom,bolje cekati..nemam razloga nekome ne pomoci ako znam iz prve ruke kako je bilo kod nas..a sudeci po svemu i kod vas je copy/paste tih fondova i navlakusa na raznorazne kredite koje pojedinci nebudu mogli vracati jer ce ojacati euro,pa porasti kamata itd...samo apeliram na oprez,svatko ce kako misli da je najbolje za njega.
 
@komer

Poziv na oprez je totalno u redu, i naravno da je tvoj savet dobronameran, ali je ovde glavni problem sto smo mi, po sadasnjem stanju stvari oko deceniju udaljeni od ulaska u EU.

Tako da sada oni koji idu u osnovnu skolu, mogu i trebaju pratiti kako se krece stanje sa bespovratnim sredstvima od IPARD fondova.
 
Mi smo banana od drzave, toliko smo zaostali gledajuci komsije koliko su otisli napred od nas, a pre 20godina je bilo obrnuto.

AKo ovi nasi politicari nastavljuju tako da vode drzavu, mi NIKAD necemo biti clanica EU.
 
Primice nas cim im ponestane radne snage, a to se desava. Njih su primili iz razloga sto nije imao ko da vozi kamione, neguje starije ljude i da radi na bausteli.
 
I sada nasi rade, uglavnom u Slovackoj, izgleda uz precutnu saglasnost nadleznih organa.
Samo sto je nasima satnica oko 2,3 eura a Bugarima i Rumunima duplo vise.
 
Pa valjda ce nas primiti jednog dana, a onda cemo da nadrljamo bice sve kako Merkelova kaze, cene ce otici sve gore po standardnim EU a nase plate su nikakve.
 
Nazad
Vrh