IPARD fondovi EU

Питање је следеће : за куповину прикључне механизације за примарну обраду земљишта колико је неопходно да се поседује хектара земље? За физичко лице носиоца пољопривредног газдинства . Нејасно ми је шта значи она одредба измене Члан 31. мења се и гласи:„Члан 31.Лице из члана 3. овог правилника које испуњава услове из члана 26. овогправилника остварује право на исплату ИПАРД подстицаја за инвестиције у:1) изградњу и опремање објеката за складиштење осталих усева – ако уРегистру има уписано 2 ha или више ha пољопривредног земљишта подосталим усевима;2) набавку трактора – ако у Регистру има уписано од 2 ha до 50 haпољопривредног земљишта под осталим усевима;3) набавку опреме, машина и механизације за пољопривредну производњуосим комбајна и трактора – ако у Регистру има уписано од 50 ha до 100 haпољопривредног земљишта под осталим усевима.”
 
Preko 50ha za mehanizaciju.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Imam onformaciju koju niti mogu proveriti niti me nešto posebno interesuje da je proveravam.

Ali sam voljan izneti je ovde pa kome treba nek proverava...

"Svi objekti na gazdinstvu moraju biti legalizovani, pa i bakin stari kokošinjac, inače ništa od para. Bez obzira po kom osnovu se konkuriše"

Info je od "druga iz struktura". Koliko je tačan, rekoh da ne znam...
 
Preko 50ha za mehanizaciju.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

::super:: Хвала на одговору,а успео сам да нађем линк где је објашњено шта са куповином механизације за обраду земљишта за мање пољопривреднике.

http://www.agrosmart.net/vesti/ipard-konkurs-mehanizaciju-decembra.html

Значи да се очекује и конкурс за субвенције за куповину механизације преко министарства пољопривреде и ове године.
 
Moguće da će legalizacija biti jedan od uslova(ne bi me čudilo,Srbija je to).Elem jutros na TV-u u jutarnjem programu obaveštenje kako je krenuo ipard.Potrebno je samo da poljoprivrednik kupi traktor za keš i vraća mu se do 70% utrošenih sredstava a o ostalim stvarima i začkoljicama ni reč nisu rekli.Kada to vidi neko ko je totalno neupućen pomisliće svašta i opet sasuti drvlje i kamenje po poljoprivrednicima koji kukaju i bune se a traktori im se bukvalno poklanjaju.
 
Moguće da će legalizacija biti jedan od uslova(ne bi me čudilo,Srbija je to).Elem jutros na TV-u u jutarnjem programu obaveštenje kako je krenuo ipard.Potrebno je samo da poljoprivrednik kupi traktor za keš i vraća mu se do 70% utrošenih sredstava a o ostalim stvarima i začkoljicama ni reč nisu rekli.Kada to vidi neko ko je totalno neupućen pomisliće svašta i opet sasuti drvlje i kamenje po poljoprivrednicima koji kukaju i bune se a traktori im se bukvalno poklanjaju.

Што би рекли код нас туку ко неће да узме :ppozdrav:
 
Preko 50ha za mehanizaciju.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Odakle vam takve informacije da za kupovinu mehanizacije trena min 50 ha?
Citam ovde svasta .Svakakve gluposti.Konkurs nije komplikovan i nema zackoljica.Treba samo konkurisati.
Ima ovde dosta osoba koji su masine vec kupili pre ovoga i nisu nista dobili i zao sto nisu sacekali pa sada ovde prave strasno.
 
Odakle vam takve informacije da za kupovinu mehanizacije trena min 50 ha?
Citam ovde svasta .Svakakve gluposti.Konkurs nije komplikovan i nema zackoljica.Treba samo konkurisati.
Ima ovde dosta osoba koji su masine vec kupili pre ovoga i nisu nista dobili i zao sto nisu sacekali pa sada ovde prave strasno.

Slobopatrolo, ja ne pisem ni svasta, a ni gluposti. Ova informacija je objavljena u "ПРАВИЛНИК о изменама и допунама Правилника о ИПАРД подстицајима за инвестиције у физичку имовину пољопривредних газдинстава" i glasi:

Члан 6.
У члану 10. став 2. мења се и гласи:„Лице из става 1. овог члана остварује правo на одобравање пројекта у сектору осталих усева, за инвестиције у:1) изградњу и опремање објеката за складиштење осталих усева – ако у Регистру има уписано 2 ha или више ha пољопривредног земљишта под осталим усевима;2) набавку трактора – ако у Регистру има уписано од 2 ha до 50 haпољопривредног земљишта под осталим усевима;3) набавку опреме, машина и механизације за пољопривредну производњу осим комбајна и трактора – ако у Регистру има уписано од 50 ha до 100 ha пољопривредног земљишта под осталим усевима.”

Molim lepo!
 
Traktori iz EU fonda - Objavljen još jedan poziv iz IPARD programa za poljoprivrednike --- izvor ekapija.com

Ministarstvo poljoprivrede Srbije objavilo je danas drugi javni poziv za sredstva iz pretpristupnih fondova EU za razvoj sela (IPARD), namenjen kupovini traktora, a poljoprivrednici će zahteve za odobravanje prava na podsticaje moći da podnose do 26. februara.

Prihvatljive investicije i troškovi odnose se na kupovinu novih traktora i troškove za pripremu projekata i tehničke dokumentacije.



Kako podsećaju Novosti, visina podsticaja koji se obezbeđuju iz fondova EU iznosi od 60 do 80% vrednosti ulaganja, u zavisnosti od toga da li je podnosilac mladi poljoprivrednik, da li se poljoprivredno gazdinstvo nalazi u planinskom području i da li se novac koristi i za zaštitu životne sredine.

Iznosi podsticaja iz IPARD-a koje korisnik može da ostvari u proizvodnji i preradi voća, povrća i ostalih useva mogu biti od 5.000 do 700.000 EUR, dok se za proizvodnju i preradu mleka i mesa može računati na povraćaj od 5.000 do milion evra, dodaje beogradski list.

... link

Kao što je član u poruci gore primetio ima dosta "rekla - kazala", trebalo bi se što je moguće više oslanjati na zvaničnu dokumentaciju.
 
Odakle vam takve informacije da za kupovinu mehanizacije trena min 50 ha?
Citam ovde svasta .Svakakve gluposti.Konkurs nije komplikovan i nema zackoljica.Treba samo konkurisati.
Ima ovde dosta osoba koji su masine vec kupili pre ovoga i nisu nista dobili i zao sto nisu sacekali pa sada ovde prave strasno.[/QUOTE


Čitajući pravilnik za IPARD kod POSEBNIH USLOVA ZA OSTALE USEVE ja isto tumačim da za kupovinu pljoprivredne mehanizacije treba da posedujem od 50 do 100 hektara zemlje. Za kupovinu traktora je druga stvar i tu se trži od 2-20 hektara za traktor do 80 kilovata, a za jači do 100kilovata od 20 do 50 hektara. Slobodan Živanović iz ministarstva poljoprivrede to i potvrđuje u linku koji sam postavio http://www.agrosmart.net/vesti/ipard...-decembra.html , a zakupovinu mehanizacije za one koji imaju manje od 50 hektara upućuje na konkurs kod ministarstava poljoprivrede koji se očekuje na proleće ove godine koji bi trebao da bude sličan konkursu od 20.4.2017 .
 
Poslednja izmena:
Slobopatrolo, ja ne pisem ni svasta, a ni gluposti. Ova informacija je objavljena u "ПРАВИЛНИК о изменама и допунама Правилника о ИПАРД подстицајима за инвестиције у физичку имовину пољопривредних газдинстава" i glasi:

Члан 6.
У члану 10. став 2. мења се и гласи:„Лице из става 1. овог члана остварује правo на одобравање пројекта у сектору осталих усева, за инвестиције у:1) изградњу и опремање објеката за складиштење осталих усева – ако у Регистру има уписано 2 ha или више ha пољопривредног земљишта под осталим усевима;2) набавку трактора – ако у Регистру има уписано од 2 ha до 50 haпољопривредног земљишта под осталим усевима;3) набавку опреме, машина и механизације за пољопривредну производњу осим комбајна и трактора – ако у Регистру има уписано од 50 ha до 100 ha пољопривредног земљишта под осталим усевима.”

Molim lepo!

Lepo pise da se ne odnosi na traktore.
Bas cu protumaciti.
 
Ja tebe slobopatrolo ne razumem. Ko spominje traktore? Covek je pitao koliko treba da se ima zemlje u registru da bi se moglo konkurisati za mehanizaciju. Ja sam mu dao odgovor. Sta je i dalje nejasno?

...............
Hajde da se dohvatim konkursa za traktore. Za traktore je izdvojeno oko 550 miliona din. Odnosno oko 4 miliona evra. To znaci da ce biti para za oko 200 traktora. Mislim da je to veoma mali broj i slobodno mogu da izrazim sumnju da ce obican poljoprivrednik moci da dodje do tih sredstava. Uzimajuci u obzir da u Srbiji ima 150 opstina, to znaci 1,5 traktor po opstini. Takodje ne treba zaboraviti da u ovom konkursu ucestvuju i pravna lica!
Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Odakle vam takve informacije da za kupovinu mehanizacije trena min 50 ha?
Citam ovde svasta .Svakakve gluposti.Konkurs nije komplikovan i nema zackoljica.Treba samo konkurisati.
Ima ovde dosta osoba koji su masine vec kupili pre ovoga i nisu nista dobili i zao sto nisu sacekali pa sada ovde prave strasno.

Čitajući pravilnik za IPARD kod POSEBNIH USLOVA ZA OSTALE USEVE ja isto tumačim da za kupovinu pljoprivredne mehanizacije treba da posedujem od 50 do 100 hektara zemlje. Za kupovinu traktora je druga stvar i tu se trži od 2-20 hektara za traktor do 80 kilovata, a za jači do 100kilovata od 20 do 50 hektara. Slobodan Živanović iz ministarstva poljoprivrede to i potvrđuje u linku koji sam postavio http://www.agrosmart.net/vesti/ipard...-decembra.html , a zakupovinu mehanizacije za one koji imaju manje od 50 hektara upućuje na konkurs kod ministarstava poljoprivrede koji se očekuje na proleće ove godine koji bi trebao da bude sličan konkursu od 20.4.2017 .
 
Ne znam samo kako mogu već biti podeljena sredstva po bilo kom osnovu (veze, iliti štogod) kad akreditaciju još nismo dobili, ili se posle Nove nešto "novo" i desilo?
Isto cu I ja "reći", svasta se ovde piše, a neki konkurs pročitali nisu!
 
Da pitanje je za koju mehanizaciju se misli.?
Izgleda da ste u pravu ali ovo je jako nelogično.
Traktor moze naprimer a plug ne moze ako ima manje od 50 ha?
Pa koje su to gluposti?
 
To je drugo, pare su bile iz Pokrajinskog budžeta, znači država radi sa njima šta hoće. Pare od IPARD-a još videli nismo, o tome i pišem ovde, akreditacija još uvek nije odobrena. Mogu se podeliti samo one pare od 25% iz našeg budžeta koje ulaze u IPARD. Što je i najverovatnije da će biti.
 
Nazad
Vrh