IPARD fondovi EU

I odobravaju nam manje para za sledeci krug.
 
A što da je zaobiđem imam jebena pitana a?Isto odg kao i ovi u Ipard agencijama pa znate nije definisano ku...c palac ajte molim vas pišite konkretno iskreno i kraj priče!Pisaću kako ja mislim ne kako DRUGI misle...
 
Koliko sam upućen niko nije iskoristio 100 % sredsta, svakako bi trebalo iskoristiti ih u što većem procentu. Od ukupnog povraćaja mi učestvujemo 25% sa našim sredstvima. Sufinansiranje(povraćaj) je 60-70% od ukupno prihvatljivih troškova(bez pdv-a) gde se pored investicije prihvata i rad konsultanta za izradu biznis plana(projekta).
 
Kod nas je problem da nema taj Ipard dovoljno para za sve nas(lako izračunati prostom matematikom),a ne da nećemo iskoristiti....I mnogima se ne daju i to jedva sklepane pare koje se u startu daju za kojekakve agencije i projekte(kroz priču sa ljudima)i na kraju sticajem okolnosti bude odbijen...Jel kapirate???:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
To je tacno,mada mene su pre para dana zvali da mi se nude usluge agencije koje nista novaca ne uzimaju unapred dok se ne odobri projekat..Ko voli neka izvoli,moze to da bude jako korisna stvar a lako moze ispasti jako skupa igranka,ali ni dobitak na Loto-u ne mozes dobiti dok ne uplatis tiket,ako imas nameru da nesto dobijes...
 
Na koji nacin Spajki vidis i negativnu stranu odnosno skupu igranku, ako iz starta osim troskova na skupljanje dokumentacije nemas druga ulaganja!
Kad agencija ne uzima ni dinar dok nisi odobren a banka finansira zeljenu mehanizaciju, gde su onda troskovi?
 
Bio sam na predavanju, ako se pitanje odnosilo na mene, ali je predavanje držao čovek iz agencije koja radi dokumentaciju, pa je više ličilo na prezentaciju njegovih usluga, jer je iznosio samo pozitivne stvari, i maksimalno hvalio sve, kao i svaki prodavac, a negativne je maksimalno izbegavao da spomene.
Ako je muljačina bilo u Hrvatskoj,šta mislite šta će biti tek kod nas...
 
Ovde se vidi da je bilo i dosta fizičkih lica, ali su najviše novca uzele firme, i to daleko više.
 
Na koji nacin Spajki vidis i negativnu stranu odnosno skupu igranku, ako iz starta osim troskova na skupljanje dokumentacije nemas druga ulaganja!
Kad agencija ne uzima ni dinar dok nisi odobren a banka finansira zeljenu mehanizaciju, gde su onda troskovi?

Banka daje kredit koji nema veze sa IPARD-om nego sa tvojom zemljom u vlasništvu,tako da ako ti plan krene po zlu ode zemalja a ne traktor jer ga nemožeš otuđiti ako si dobio povraćaj:ppozdrav:
 
U ovom programu sredstvo obezbedjenja kredita ne moze biti isto sredstvo koje je predmet kupovine.Jasnije receno,ne moze ici u zalogu masina koju kupujes,vec se mora kod banke obezbediti na drugi nacin (hipoteka,garancija...)
 
Ako traktor vredi 6o ooo eura , a odnos banke bude 1: 1.5 to je 90 000 vrednosti zemlje čija će vrednost biti umanjena od strane banke ili ti procenitelja za 20-30 %.......pa izvolite ljudi, pušite, pušite...samo pušite
 
Nazad
Vrh