IPARD fondovi EU

Jel zna neko otprilike za koliko traktora ce odvojiti povracaj? Ili koja je svota novca u pitanju za traktore?
 
Drugaru je gazdinstvo na zenu koja je u stalnom radnom odnosu, pa ga zanima da li moze da prodje posto ni pio ne placa na nju samo je registrovano gazdinstvo?????
 
Neznam kako kod vas, ali ovi što su večeras bili traže 10% od investicije ako je manja od 45000€ :sta:
Sad po starom dobrom običaju, od nove godine poskupljuje to što se subvencioniše, pa konsultanti, pa takse pa još nešto, i na kraju će traktor preko Iparda izaći skuplje nego pre.
Navodno u Hrvatskoj skoro sve što je bilo od Iparda pokupio jedan "gazda".
 
Neznam kako kod vas, ali ovi što su večeras bili traže 10% od investicije ako je manja od 45000€ :sta:
Sad po starom dobrom običaju, od nove godine poskupljuje to što se subvencioniše, pa konsultanti, pa takse pa još nešto, i na kraju će traktor preko Iparda izaći skuplje nego pre.
Navodno u Hrvatskoj skoro sve što je bilo od Iparda pokupio jedan "gazda".

Mislis na Agrokor?
 
@tesla

Pretpostavio sam da će doći neki derikožani, a neće ni piva ponuditi, pa nije vredelo gubiti vreme.
 
Prvi krug je krenuo 25-og ovog meseca, sa zakašnjenjem i on je samo za priključnu mehanizaciju, a drugi krug kreće već 5 januara i on je samo za traktore.
Napravili su takvu kombinaciju da što više ljudi odustane, jer se malima ne isplati raditi dokumentaciju posebno za jedno a posebno za drugo, puls što je minimum povraćaj od 10000€, tako da se već u startu vidi kome se namešta igra, a tako će biti i do kraja, veliki će pokupiti sve a za male nema ni mrvice!!!
 
Da li ste bili na tom informisanju u vezi ipard-a?Glupost je raditi posebno zahteve kada ce u junu biti konkurs koji ce obuhvatiti i opremu i mehanizaciju i traktore.I nije minimum povracaja 10000 eur.Ne znam da li se prvo informisete ili samo pisete kako nista nij dobro_Onom ko zeli da investira mislim da vredi da se potrudi i pokusa da dobije 50% ili vise povracaja(zavisno od uslova)Mislite li da ce Pokrajina i ministarstvo ponovo imati konkurse i uslove kao prosle godine obzirom da se novac odobren iz Ipard-a mora utrositi? čisto sumnjam..
 
Jel samo jednom imaš pravo da konkurišeš sad nebitno da li za priključak ili traktor?
 
Kako mislis mora utrositi?
Valjda imamo rok da ga potrosimo do kraja 2018. Ovako ispadne da cemo jos platiti penale ako ne potrosimo.
 
Imamo propisano koliko svake godine moramo potrositi.S tim da imamo jos moramo da utrosimo pare od 2015.i 2016. koje su nam odobrene a nismo imali osposobljeno ministarstvo i kadar (akreditaciju) da se to sprovede.
 
Samo za preradu mesa i mleka.Nista drugo se ne dotice prerade.Da ne misle neki da pametujem,bio sam sa jos nekoliko clanova foruma u NS na prezentaciji,lepo je zena iz Uprave sve objasnila.
 
Znaci li to da mi prosto moramo potrositi te milione, a u suprotnom cemo biti kaznjeni na neki nacin. Sta se desava ako ne iskoristimo sredstva u punom kapacitetu, kao sto verovatno ni necemo?
Koja je kazna, sankcija ?
 
Nazad
Vrh