IPARD fondovi EU

Danas u NS bio na 10 min , rekli su da u prvom konkursu će biti love za odprilike 200 traktora ,ali da će moći i narednom periodu za neki 6-7 meseci ponovo se konkurisati ....puna sala , veliko interesovanje !
 
Postovane kolege, voleo bih da me neko nauci koji traktor kupiti (gledati). Znaci pod uslovom da sve ispunjavam i vezu imam i skolu itd., a hteo bih neki od 50-ak ks. Mislio sam nesto Mahindra Solis Tafe a i onaj Lovol kineski je ko lutka, cenom oko 15,16,17000e sto mi odgovara pravo ali posto oni ne mogu ja stvarno nisam pametan sta bih gledao. Ja sam na 1100MNV pa bih imao povracaj do 70% znaci oni oko 10-12000 ja oko 5-6000 i extra, nov traktor duplak itd. ali oces... Ako neko ima pametan predlog hvala a i ako nema ferga i ja cemo se druziti jos dugo u ime boga.
 
Postovane kolege, voleo bih da me neko nauci koji traktor kupiti (gledati). Znaci pod uslovom da sve ispunjavam i vezu imam i skolu itd., a hteo bih neki od 50-ak ks. Mislio sam nesto Mahindra Solis Tafe a i onaj Lovol kineski je ko lutka, cenom oko 15,16,17000e sto mi odgovara pravo ali posto oni ne mogu ja stvarno nisam pametan sta bih gledao. Ja sam na 1100MNV pa bih imao povracaj do 70% znaci oni oko 10-12000 ja oko 5-6000 i extra, nov traktor duplak itd. ali oces... Ako neko ima pametan predlog hvala a i ako nema ferga i ja cemo se druziti jos dugo u ime boga.

Hunter ta veza je mogla da ti prvo kaže da ne možeš nikako da nabavljaš kineski i indijski traktor ni pod kakvim uslovima, što se tiče samog IPARDA. Veza ima uticaja ali u ovom programu i ne toliko, jer i da ti odobre projekat kontrola može da ti obori zahtev ,retko ali će se dešavati, jer sve se mora dokumentovati. Postavlja se pitanje koliko iskustva imaju ti ljudi koji rade kontrolu ali smatrajte da oni imaju status službenog lica. Najrelevatnije je prvo pročitati zapisnik staviti primedbu ukoliko postoji, imati i nekog sa strane koji bi možda mogao da prisustvuje kontoli, porodični prijatelj advokat itd, mada oni neće dozvoliti da taj neko stavi primedbu na zapisnik niti da prisustvuje kontroli. Ukoliko Vam nešto nije jasno nemojte ni potpisivati zapisnik i to je bolje nego potpisati. Na kraju i platite konsultatnata i to je bolje nego da izgubite sav novac, znanje se plaća, koliko para toliko i muzike.
 
Bavim se samostalno 30 godina poljoprivredom, u porodici 50. Ali odustajem od IPARD-a. Pored svih prepreka koje treba savladati i potrošiti gomilu para i mnogo vremena i živaca, postoji za mene prepreka koja se zove REFERENTNA CENA TRAKTORA. To znači da i kada sve zadovoljimo i sve nam odobre, mi neznamo koliko će nam vratiti para dok pare ne legnu na račun. Zato čto je RCT tajna. Može se desiti da ja kupom traktor za 80.000e+PDV, a oni kažu RCT je 40.000e. Što znači da mi vraćaju 40,000e x 0,6=24.000e, to znači da mene košta traktor 56.000e+PDV. Što znači da povraćaj nije 60 nego 30% !!!
 
O nekim bitnim stvarima ovde niko nepise.... da je ovaj IPARD jedna velika reklama za sadasnje kvazi nazovi politicare... od svi clanica (mislim na ove 14) koji su zadnj usli u EU recimo Poljska je mogla od ponudjenih sredtva da povuce nekih 72%, a grci ako sam dobro zapamtio svega 45% od ponudjenih para. Mi cemo pre biti bize grcima sa nasim mogucnostima i pameti, dakle zelje i snova ima jako puno ali realnost ce da bude sasvim drugaciji.
Zato ima toliko novopecenih agencija da profitiraju na nasa neznanja ...otom potom , a politicari vec naveliko nas lazu kako ce nam biti lepse i bolje. :haha:
 
Bavim se samostalno 30 godina poljoprivredom, u porodici 50. Ali odustajem od IPARD-a. Pored svih prepreka koje treba savladati i potrošiti gomilu para i mnogo vremena i živaca, postoji za mene prepreka koja se zove REFERENTNA CENA TRAKTORA. To znači da i kada sve zadovoljimo i sve nam odobre, mi neznamo koliko će nam vratiti para dok pare ne legnu na račun. Zato čto je RCT tajna. Može se desiti da ja kupom traktor za 80.000e+PDV, a oni kažu RCT je 40.000e. Što znači da mi vraćaju 40,000e x 0,6=24.000e, to znači da mene košta traktor 56.000e+PDV. Što znači da povraćaj nije 60 nego 30% !!!
Dobro,prvi konkurs za traktore izlazi 24.01.2018 a drugi krug za traktore i ostalo u junu pa do tada ces videti kako su prosli ovi iz prvog kruga...Inace ce trebati roditi mečku sa sve mečićima da bi se ispunili svi uslovi koji se traze ali,nista nije nemoguce.Posle pauze si se izgubio u masi i nisam te vise video u sali..
 
Ako mogu ja pitati nešta,dali su vam možda rekli gde se obučavaju ti što se nude da rade konkursnu dokumentaciju,pa nismo ni mi glupi za take stvari,a koliko sam primetio svi vi koji ste bili na kojekakvim okupljanjima u vezi iparda samo ste pisali o parama i šta će biti predmet konkursa ,jel vam niko nije pričao o potrebnoj dokumentaciji,o obukama kako to treba pravilno ispuniti i sl.?
 
Pricali su nam i oko dokumentacije. Zbog zareza su ljudi padali. Nema dopune dokumentacije kao na nacionalom, vec ako ne popunis dobro nema povracaja. Ljudi su padali u susednim drzavama zbog gluposti. Tako da ni malo ne cudi podatak kako nijedna drzava iz okruzenja nije iskoristila maksimalno. Takodje se desavalo da ko je dobio resenje za povracaj ako nije ispostovao proceduru od resenja pa kupovine, otpremnica itd itd opet ne dobije povracaj. Tebi resenje znaci da si prosao ALI moras do kraja sve po njihovim pravilima.
 
Koliko do sada vidim lakše će mi biti da se popnem na mount everest nego li ostvarim povraćaj i dobijem te pare.
 
Dobro,prvi konkurs za traktore izlazi 24.01.2018 a drugi krug za traktore i ostalo u junu pa do tada ces videti kako su prosli ovi iz prvog kruga...Inace ce trebati roditi mečku sa sve mečićima da bi se ispunili svi uslovi koji se traze ali,nista nije nemoguce.Posle pauze si se izgubio u masi i nisam te vise video u sali..
Kada su ispričali o referentnoj ceni traktora postavio sam pitanje i shvatio da nema razloga da gubim vreme sedeći u Master Centru. Jednostavno oni nas ZAJEBAVAJI, ka oni su pametni i pošteni a mi kao nepošteni i glupi i zato referentna cena traktora mora biti tajna. Hajde da trgujemo pošteno za nečije nešto (nije bitno šta) a cena koju ću da platim je tana, a prodavac treba da odluči dali hoće ili neće za tu cenu da mi proda
 
Koliko vidim jos cemo se mi drzati Srbije i srpski fondova. :osmeh: Jeste da im treba godinu dana da obrade predmet i jos toliko da ga isplate,ali barem ne odbijaju zbog zareza i ne traze dlake u jajetu. :osmeh:
 
Ne znam o kakvoj referentnoj ceni traktora pričaju to je po meni glupost, da referentne cene traktora možda i može da posluže da se ne bi naduvavale pofakture. Dešavalo se da žena registruje firmu kupi IMT 539 standardni za 1.000.000 dinara a potom isti taj traktor proda mužu za 2.000. 000 dinara medjutim to je jedan u sto ili dvesta ljudi koji će uraditi. Razlika za isti tip traktora ali u zavisnosti od toga koja je dodatna oprema može se kretati i do 100. 000 dinara za npr IMT 539 imao je servo volan i još nešto ne sećam se. U svakom slučaju vi dobijete rešenje o investiciji, iznos povraćaja nakon realizovane investicije i to je to ne svidja mi se rešenje ne želim da kupim traktor obavestim upravu o odustajanju i to je to. Čista stvar..
 
Ne znam o kakvoj referentnoj ceni traktora pričaju to je po meni glupost, da referentne cene traktora možda i može da posluže da se ne bi naduvavale pofakture. Dešavalo se da žena registruje firmu kupi IMT 539 standardni za 1.000.000 dinara a potom isti taj traktor proda mužu za 2.000. 000 dinara medjutim to je jedan u sto ili dvesta ljudi koji će uraditi. Razlika za isti tip traktora ali u zavisnosti od toga koja je dodatna oprema može se kretati i do 100. 000 dinara za npr IMT 539 imao je servo volan i još nešto ne sećam se. U svakom slučaju vi dobijete rešenje o investiciji, iznos povraćaja nakon realizovane investicije i to je to ne svidja mi se rešenje ne želim da kupim traktor obavestim upravu o odustajanju i to je to. Čista stvar..
Neće da bude ! Saznaćeš tek kada ti vrate pare, pa digitronom preračunaš kolika je bila referentna cena. A tada nema odustajanja !
 
Neće da bude ! Saznaćeš tek kada ti vrate pare, pa digitronom preračunaš kolika je bila referentna cena. A tada nema odustajanja !

Ja nisam ljubitelj politike Ministarstva poljoprivrede, ali to o cemu pises kolega nema nigde, barem ja nisam cuo. Iznos ti on naznači na rešenju o odobravanju, kupim traktor po toj ceni očekujem povrat u iznosu navedenom u rešenju o odobravanju investicije ne želi da vrati žalba na rešenje pa tužba. Nisu to male pare da bi se neko zezao stim. Drugo šta ovi iz evrope su glupi nemaju eksternu reviziju za kontrolu pa će dozvoljavati da naši jedno odobravaju, drugo prikazuju, treće isplućuju i četvrto da koriste te pare za druge stvari. Toliko darežljivi a ni glupi nisu.
 
Nazad
Vrh