International

otiđi ovdje http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=custuid&custid=s8251094 u polje password upiši discovery pa login, na sljedećoj stranici klikni na "Small Engine Repair Reference Center" , nakon toga na "Tractors" pa izaberi "CASE/INTERNATIONAL" i u padajućem meniju pronađi 1394 i u novom padajućem meniju imaš stavke

BRAKES
CAB
CLUTCH
CONDENSED SERVICE DATA
COOLING SYSTEM
DIESEL FUEL SYSTEM
ELECTRICAL SYSTEM
ENGINE
FINAL DRIVE
FRONT AXLE (TWO WHEEL DRIVE)
FRONT-WHEEL DRIVE AXLE
HYDRAULIC SYSTEM
INDEX
MAIN DRIVE GEARS & DIFFERENTIAL
MANUAL STEERING GEAR
PLATFORM & FENDERS
POWER SHIFT TRANSMISSION
POWER STEERING
POWER TAKE-OFF
SYNCHROMESH TRANSMISSION
TURBOCHARGER

i tu izaberi što te zanima i nakon klika mišem će ti skinuti pdf fajl sa servisnim uputstvom.
 
Ljudi jel moze pomoc?Imam ponudu od drugara iz Austrije,Case internacional 844xl 95 godiste da kupim njegov licno traktor sta mislite o njima,kakvi su sa delovima?Ako neko ima iskustva neka napise,mane neke?hvala
 
Pročitaj cijelu ovu temu, dosta se o raznim IHC traktorima pisalo. Traktor kao traktor je odličan, vrlo udoban i zgodan za rad, okretan, bez i veoma snažan. Imao sam zadovoljstvo da vozim i 844XL i 856Xl i imam samo riječi hvale. Imaju veoma izdržljive motore, transmisija je ZF kao i prednji most. Taj model je pravljen u Evropi (Neus u Njemačkoj) ali to godište bi trebalo da je radjeno u Dončesteru u Engleskoj (nisam siguran oko toga, provjeri obavezno!). Dijelovi mogu da se nabave ali su skupi kao i za većinu zapadnih traktora. Motor nije skup za održavanje (čak ni za generalku) ali mjenjač jeste. Pažnju treba obratiti na to šta je traktor radio - ako je radio sa prednjim utovarivačem sasvim je moguće da može biti problema sa spojnicom (lamela, korpa) pošto ih taj posao strašno haba i to je najčešći problem kod tih Internationala. Spojnica im se sastoji od sinterovanih pločica te je prilično skupa kao nova ali može da se obnavlja kao i obične lamele no i to je skupo. Kočnice su im potopljene u ulju i jako su dugotrajne ali su skupe za remont. Prednji most ima automatsku blokadu i opet tu treba obratiti pažnju ako je traktor radio sa prednjim utovarivačem.
 
potrebna mi je pomoc ,traktor case international 1394 kada smo vadili desni bocni reduktor zaboravimo da ukljucimo sper i ispadne nam solja sprera
dsc01461.jpg

dsc01464.jpg

dsc01473.jpg
imali neki moguc prilaz rukom do nje ?
 
Skini zadnji reduktor gde izlazi kardan i koliko se secam mislim da mozes da je dohvatis i namestis,treba sve da je slicno kao na 1690.Ja sam skidao ceo menjac pa sam rastavljaoo i napred i nazad.Skini katalog pa pogledaj...........
 
kada si skidao zadnji reduktor gde su u krug srafovi jel izlazi reduktor komplet ili trewba da se jos nesto rastavi?
 
posle 4 dana razmisljajuci kako da namestim solju spera na kejsa a pritom da ne rasturam nista ,nasao sam na netu u nekom prospektu david browna kako je fabrika namestala solju spera sa nekim kljucem ,uzeo i kopirao kljuc a posle primenuo u radu i uspeo da namestim
dsc01477.jpg
 
Šta mislite koliko vredi international 955, bez prednje vuče, 80. godiste. Dobro stanje.
 
Ja mislim da su tog Kejsa probali neki ljudi kod Ace kada sam ja bio pre mesec i po dana. Ako je to taj kao sto mislim da jeste, masina bas lepo radi za svoje godine.
 
Nazad
Vrh