International

Evo svi mjenjača koji su se koristili u 1255XL

ou30xi.jpg


55fehg.jpg


Evo i bočnih reduktora, bio sam u pravu, radi se o planetarnom reduktoru:

2z6xkcg.jpg
 
Jedno pitanje kako taj CASE 1255 xl može biti 1998 godište kada se tada nije proizvodio?

I meni je to bilo čudno kada sam maloprije u CASE IH online katalogu vidio da tog godista nema, ima samo od '81-'85. i od 85. do 1994. godine. Gdje se 1255Xl inače pravio, jel u Njemačkoj ili Francuskoj? Ne mogu da nadjem onu stranicu gdje su modeli nabrojani po državama, ev tražim sat vremena.
 
To nećeš nikad da nadješ, a ako i nadješ, ima papreno da platiš. Napravi sebi teg kao što sam i ja na Hurlimanu, to je najjeftinija i najpraktičnija solucija.

2n6vp95.jpg


To ti je moja preporuka, ako te zanima, daću ti link na kojem možeš pogledati cijeli proces izrade u slikama.
 
Možda će biti pametnije da i ja sam napravim,kao što ste i vi napravili Zombie_66.To je od betona?
 
najjjednostavnije i najjeftinije, litra betona ti ima oko 2,5 kg (dm3 odnosno 1m3 betona ima 2,5 tona).
 
Evo konačno sam rešio problem tegova.Slučajno sam našao orginalne IHC tegove od jednog još starijeg IHC 1246-ce.Čoveku stoji traktor već godinama i od njega sam nabavio tegove,koje paše i na moj IHC 955.
 
Pokvario mi se menjac na mom 1246 trebalo bi mi malo polovnih delova.Ako neko zna gde se moze nabaviti bio bih veoma sretan da mi se javi.:osmeh:
 
Teško je naći dijelove za njih, ja sam gledao po netu ali nema nigdje. Gledam sad ovo ulje po zupčanicima, jel ovo ono baš jako prljavo ili se meni čini? Kako se kvar uopšte desio?
 
A jesi li gledo bili se mozda mogli praviti ovi zubcanici,kod nas ima firma u Tesnju koja izradjuje zubcanike,znam da je jedan covjek imo problem sa menjacem na Carraru i pravio je zubcanike i osovine
 
Nazad
Vrh