International

Ako se odnosi na mene najozbiljnije mislim.Tu nema plastike i kojekakvih džidža midža već sirovina i mehanika.
 
Ljudi to su gvozdeni traktori i ti će da traju večno.

Baš tako. Što bi Ameri rekli, to su "old school" mašine, stara škola iz vremena kada je sve bilo predimenzionisano. Dovoljno je da pogledaš zapreminu motora kod 1255xl od 5868cm3 i snagu od samo 125KS, danas se iz dosta manjih motora vadi ta snaga. Sama XL kabina vrijedi bogatstvo jer ima veoma dobru izolaciju, po ličnom iskustvu na 856XL i 743XL snižava nivo buke za trećinu ako ne i više. Kada vidim na video gore kako nosi plug obrtač sa 5 brazdi...mislim, treba to podići a vuču da i ne spominjem. Mislim da su 4 brazde za njeg taman na domaćim zemljama, al bi ih vukao s pjesmom.
 
Ovo su izgleda ne poderivi traktori jedno udruzenje kod nas u delu koje je slicno zadruzi im 2 INTERNATIONALA i jednog Hurlimanna .SVe rade radnici kao da su ti gtraktori dobijeeni dzabe i Internationalima nije nista a u Hurlimanna otisla sva desna truba sasula se ko riza ipak kao sto kaze Zonbie to su ne poderivitraktori ja sam naso jedan sa 24000 sati!!!
 
na hurlimanu je mogla otici truba iz raznih razloga,mozda su joj zaboravili sipati ulja
 
na hurlimanu je mogla otici truba iz raznih razloga,mozda su joj zaboravili sipati ulja

Mislite na trubu sa bočnim reduktorima? AKo je falilo ulja morali su se sasuti, stari Hurlimann-i (iz vremena prije udruživanja sa SAME) su izuzetno kvalitetni traktori, baš kao i stari IH. Kao i većina drugih traktora i Hurlimanni imaju zupčanike se pravim zubima u bočnim reduktorima a oni se nešto više griju i skloni su habanju, te ih nedostatak ulja vrlo brzo uništi.Nisam siguran za IH traktore, ali čini mi se da oni imaju planetarne bočne reduktore (kao npr IMT 560). IH traktori su po kvalitetu čelika slični nekadašnjem Volvo, kod starih Volov BM traktora samo motor nekad rikne, mjenjač je nepoderiv (tako tvrde na temi ! :) ).

@mitar

IH traktori sa tamo mnogo sati nisu rijetki, problem su oni koji se vrte na oglasima sa 5-6 hiljada sati, a znaju i ptice na grani da niko ne uzima tako velike traktore da s njima za 25-30 godina napravi takve sate.
 
ihc traktori koriste zf transmisiju proizvedenu u nemackoj:cao:
za volvo neznam jer nisam toliko citao strane forume kao ti
 
jel zombi jesili ti to nekada rastavljao ili si gledao slike?

Na koji traktor misliš? Vidio sam neke rasklopljene IH, doduše manje modele (433 i 685), isto tako i jednog Hurlimanna h470 (gotovo identičan mom h360 al ima 4 cilindra), Rakovice, IMT, Zetore... Slika sam se nagledao i nagledao, naprosto obožavam pregledati kataloge rezervnih dijelova, posebno transmisije, to me uvijek jako zanimalo.
 
Ovaj je mnogo mlad, zato je ovako skup. MOžda su mu i sati pravi, ako jesu onda je pred njim još par decenija dobrog rada, uz održavanje naravno.

i ne samo to vec je u austriji a oni imaju abnormalne cijene, godisnje sam bar pet sest puta u lagerhausu samo u wildonu kod graza. 1255 ima ZF T-3445 mjenjac.
 
Nazad
Vrh