International

Jel se u VAIT-u mogu naci dijelovi za starije IHC kao 633, 874 i sliucne modele a ako nema VAIT ko ima u HR SrBIJI i BIH:haha:

ovaj ti moze nabaviti sve sto ti treba novo ili rabljeno jedino je pitanje koliko ti je daleko.

http://www.ts-hadrovic.hr/

a ovaj samo novo , ima nesto robe na lageru a ostalo po naruđbi

http://www.jakopic.hr/index.php?page=shop.browse&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=64
 
Pa nioje mi ni blizu ali nije ni preko svijeta isao sam sa rodjakom u zagreb po lamelu za LANDINIJA a prvi je pored zagrebaa gdje se nalazi drzgi pored kog veceg grada?
 
ako ides prema prvome od zagreba starom cestom onda ti je drugi usput prije vrbovca , imas na njegovoj stranici "kako do nas". kod mene dosta ljudi ide u austriju jer su jeftiniji dijelovi a ovaj ih nabavlja u roku od 24 sata

Rudi Üllen
Sicheldorf 1
8490 Bad Radkersburg (AUSTRIJA)
tel. 00 +4334763248

i jako dobro govori neku mjesavinu hrvatskog/slovenskog/srpskog jezika, tako da se moguce dogovoriti sve preko telefona i onda se samo ode po dijelove
 
Poslednja izmena od urednika:
Kakav je traktor Case international 1255XL?

U potrazi sam za traktorom od 120-130ps,pa sam našao jedan 1255,pa ako tko ima kakva saznanja o njima.
 
Kakav je traktor Case international 1255XL?

U potrazi sam za traktorom od 120-130ps,pa sam našao jedan 1255,pa ako tko ima kakva saznanja o njima.

Nemam iskustva s njima, al sam jako mnogo citao o IH traktorima i 1255xl se spominje u jako dobrom svjetlu. Jeste veliki, jeste da hoce i da potroši (ipak je to ogroman motor sa 6 klipova i turbinom), al može i da povuče čudo jedno, pogledaj snimke na youtube, 1255 je jedan od omiljenih traktora koji se preradjuju za tractor pulling. Isto tako, dijelovi za motor nisu drastično skupi, ali hidraulika jeste. Glavna pumpa je izvedena kao tandem-pumpa, tj, dvije zupčaste pumpe na jednom vratilu, i jako je skupa. Problem kod tako velikih IH su i radni sati - jako teško ih je naći ispod 10.000 časova, gdje god piše manje 99% je vraćan sat. Poslaću ti link njemačkog foruma posvećenog isključivo IHI traktorima i tu (posebno ako znas njemački) možeš da saznaš bilo šta o njima direktno od vlasnika (švabe obožavaju International traktore). Svojevremeno sma htio da kupim jedan 856Xl a potom 743Xl te sam čitao dosta te sam od švaba naučio neke stvari. Naime, originalna spojnica im je tako kvalitetna da zna da izdrži i do 10.000 sati (lamela je od sinterovane keramike i skupa je kao suho zlato) svih poslova sem rada sa utovarivačem, to im jako škod - zbog toga obarti pažnju na to šta je traktor radio. Drugo, oni "vole" da rade na visokim obrtajima i nemaju snage "na leru" jer imaju dosta kratak hod klipa pa zbog toga malo više troše (to važi posebno za motore sa 6 klipova) al takav traktor se i ne uzima za neke sitne poslove i male priključke. Hidraulika im je jako osjetljiva na prljavštinu u ulju te se na to mora obratiti pažnja, redovna zamjena filtera je obavezna. Hidraulika im je inače fantastična, kod 856xl i 743xl koje sam probao hidraulik je precizan za nepovjerovati i ima veoma visoku nosivost. 1255xl ima mokre kočnice (diskovi u ulju) i one važe za nešto složenije za održavanje, diskovi su dosta skupi. Turbina je kao i svaka druga osjetljiva na ulje pa se ono mora nešto češće mijenjati, te naravno izbjegavati turiranje dok je motor hladan i uvijek ga ostaviti da se malo ohladi i smiri nakon teškog rada - nova turbina sa opremom košta oko 3500 eura (vidio sam na netu) pa se s tim nije igrati. Prednja vuča im je ZF koliko znam, pumpa visokog pritiska je Bosch kao i hidraulika, za mjenjač nisam siguran ali mislim da je i on ZF. Mjenjač je naravno sinhronizovan. Činjenica je da su IH traktori nešto skuplji za održavanje ali mogu jaaako dugo da rade, na forumu o kojem sam govorio ima par ljudi sa raznim IH (npr 1455xl i 856xl) sa preko 20.000 sati. Sve što sam napisao nije iz mog iskustva (sem za one koje sam vozio) već sam te stvari čuo na forum romanum, evo link

http://334647.forumromanum.com/member/forum/forum.php?USER=user_334647
 
Može nekad i jeftinije da se prodje sa delovima... remont turbine je kod nas oko 150 evra, a isto toliko košta i zamena (nitovanje) sinter pločica na lameli.
 
Može nekad i jeftinije da se prodje sa delovima... remont turbine je kod nas oko 150 evra, a isto toliko košta i zamena (nitovanje) sinter pločica na lameli.

Naravno, ja sam naveo cijenu novog originalnog dijela, al ko bi to kupovao kada se gotovo sve moze remontovati? 1255xl je veoma dobar traktor sa odličnom kabinom (XL) i ako nadje dobar primjerak, služiće ga godinama uz dobro održavanje.
 
Ovo je stvarno mrcina od traktora, gledao sam ga u oranju .Zorancile ga poznaje bolje.
 
Pa oni ga cene oko 13000,mada da mu se evrici pokazu,mozda bi bilo i manje.

Zavisno od godista, sati i očuvanosti, nekih 10k bi bilo primjereno. Mislim da bi za njeg bio optimalan neki plug sa 4 brazde, mada ovaj video govori o tome kakva mu ja hidraulika nazad...



Sad sam nasao snimke ovog čuda, za njeg nisam nikad prije ni čuo, CASE IH 1586?

 
ovaj drugi je amer,mislim da njih uopce nema u evropi (tog ali i ostalih usa modela) vec samo ovih iz njemacke, engleske i francuske.
 
Nazad
Vrh