Herbicidi u kukuruzu

coci064

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2013
Poruka
5.220
Peet jesi li unistio onu detelinu u kukuruzu? Sa cim si prskao?

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
8.256
Posle Adenga 0.25 l/kj + Matona 0.45l/kj sa Intermecom 0,13 l/kj + Terbis 0.3 l/kj + Equip 1.34 l/kj.
Drugi tretman radjen 12. Maja a ja sam video parcelu u Subotu 16. Od prvog tretmana osusene deteline je bilo skoro 100% ali u medjuvremenu je krenula valjda druga nekih 30%. Nakon samo par dana dobro se primecuje da je fasovala i ova sto je kasnije nikla. Bice dobro.

Darko Dren

Član
Učlanjen(a)
3 Maj 2011
Poruka
1.864
Imam parcelu, novi zakup, površina 2.7 ha. Polovina parcele je bila lucerka poslednjih desetak godina, a druga polovina sejan kukuruz u monokulturi već 4-5 godina. U tom delu gde je bio kukuruz sirak kreće samo tako.

Parcela je 10.maja radjena sa adengom 0.45 l + dikamba 0.6 l po ha. Juče sam je obišao. Noćas je palo kiše, ne znam koliko će kiša aktivirati adengo.
U svakom slučaju korekcija mi ne gine. A sa čim bih radio, još uvek razmišljam...

DraleTD

Član
Učlanjen(a)
10 Sep 2017
Poruka
1.256
Kod mene u kukuruzu adengo i plamen lupili od ledinu,lepo sva trava pozutela i sad se tako lepo regenerisala milina Bozija,a kukuruz u 7 listu. Ova godina definitivno nije moja jbm ti sve mi naopako krenulo!Sad sam u velikoj muci dali da prskam Monsunom ili da kad sam vec kravu dao da dam i bika za laudis i Eqvip ili ima li neko jeftinije resenje neki savet ili preporuka da mi ublazi ovu muku?

Tomislav n

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2017
Poruka
922
Kod mene je prvo prskanje bilo maton 0,8l/h plus peak 10gr/h,oduvalo je sve korove naravno i samonikli suncokret.Drugi tretman mezotrion 0,25l/h,talisman 1l/h,rimex 40gr/h, okvasivac, na njivama koje nisu ranije prskane (a bilo samoniklog suncokreta) matonom i peak-om je uz mezotrion, rimex i talisman dodato 10gr/h peak-a.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.583
Pomoć prijatelja. Na jednoj njivi mi se provuk'o vijušac.... Tu njivu sam prskao hirošimom ali sam malo malo stavio terbutilazina. Mislio sam biće dosta 0,5lit/ha, i eto, zaeb.... Pitanje. Pošto svakako moram sprašiti ostatak nikosulfurona da li mogu još jednom ići sa terbutilazinom, da li je uopšte dovoljan terbutilazin da ga zaustavi ako ništa drugo i u kojoj količini? Kukuruz je tu oko 6 tog lista. Ili da rizikujem i sipnem maaaaalo dikambe? Ili nešto drugo tj treće. :)

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.583
I da, ostale njive sam prešao sa dikambom i tamo nemam vijušca, tako da je ipak nešto uradila. A jedino ovu nisam. Mislio da nema potrebe.
Mislio sam uzeti peak ali ne vidim u uputstvu da ga skida, a kao da se sećam da je posle peak-a i nikosulfurona njiva bila čista ukoliko nema kerećijeg grožđa.
Heeelp!

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.583
Samo sam na dva mesta flekovao sa dikambom i reko to je to. Njiva čista. I mislio sam, svakako ću dotući sa mezotrion, terbutilazin kombinacijom ono što se posle pojavi međutim nije bilo kiše, smanjio terb. mislio sam da mezotrion nosi sve a da je ovaj tu samo da malo pojača dejstvo, međutim..... zaeb. I što je najveći fazon ni nema puno vijušca. Tek što se neki nađe, ali ne bih da prepustim slučaj špartaču....
Kukuruz je dosta je nejednak, ima i malo većih i manjih jer na toj njivi je bilo dva salaša, lepe tri dolje, a tamo su debelo u 7-mom listu.

Vrh