Claas

CetojevicM

Član
Učlanjen(a)
7 Sep 2012
Poruka
976
Moje iskustvo je sledece, ako je njiva cista bez korova, masa od kukuruza se zaorava bez problema, jer tarup na traktorkom beracu ili roto sjecka na hederu kombajna sasjeku masu i tu nema sta gusiti
Ukoliko ima travnatih korova ili kupine koja zna biti duga i po par metara onda je gadno, ali opet taj problem treba resavati herbicidima i nedozvoliti da se njiva zakorovi...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
4.907
Što Darko reče, pokisne jednom pa istanjiraš, sačekaš 2_3 dana pa oreš
Pa ja sam tanjirao kukuruzišta pre oranja sa 560 i livac 28 vučenom
Eto samo na točkovima i ispravljena skroz samo da malo ubije masu!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
7.107
I ja sa sličnom kombinacijom.... Oslabljeni 588, Olt tisa 32 diska i obavezno na točkovima tek toliko da malo nabaci zemlju na masu da ne zaguši plug kad naiđe na otkos.

milosica

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2010
Poruka
240
Interesuje me na clasu dominatoru 76 da li treba da se menja pogon butera da radi kukuruz ili može na 550 obrtaja to mi je najmanje

consul

Član
Učlanjen(a)
24 Mar 2014
Poruka
65
ja samo dolazim na forum kada mi treba neka pomoc pa i sad. claas consul mi se tesko mota volan, na ler jedva a na pun gas i ide nekako ali nije kao sto bi trebalo. letos dok sam vro jecam samo je odjednom poceo tesko da se mota. ulja ima heder i vitlo podize kao lud ali upravljanje odpadaju ruke. sta tu moze biti i sta se moze uraditi?

brankovic

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
4.183
Možda je negde upalo nešto pa onemogućava protok ulja. Meni se tako desilo na Zmaju,u razvodnik ispod kabine zaglavilo se pola zrna pšenice. Sve od hidraulike radilo osim volana.

Tonchi

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2015
Poruka
359
Jel ima netko stol za uljanu na C390 hederu? Tražim po oglasnicima, svi su za DF, kažu da ima razlike u kopčanju pa me zanima koje ako netko zna, jel ima netko slike?

Vrh