Claas

Ja radim sa sečkom suncokret. I sa Maseyom i sa Zmajem. Mnoogo se lepse iztanjira i nema problema sa glodarima tu gde bi bio otkos štapova i glava od suncokreta. Kontra noževi skroz spušteni i gasss.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Kod nas dosta njih radi suncokret sa seckom klasicnom,dok kukuruz rade ali sa adaptiranom seckom i drugim nozevima.
Nama je isto bio problem otkos od 6 redi adaptera.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Posle Zmaja,Claas sa Capello adapterom nozevi na valjcima i roto secka ispod valjka uradi fantazija pri brzini od 7,5-8 km/h i prinosu do 8t/kj. Vogel Noot M950 ore bez gusenja i prethodnog tanjiranja.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda ne deluje, a mozda na ovoj polarceli nisam ni vozio toliko, ova parcela je radjena na pocetku, pa dok se nisam uhodao. Vise puta sam merio preko aplikacija na telefonu. Sto se tice adaptera uzet je u paketu sa kombajnom, cena im je oko 4500-5000 bar sam tako video po oglasima.
@Matic Ne radi mi njegov sat.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Capello 846 skracen na 4 reda(844) pogon preko lanaca. Aplikacija je Speed Tracker.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja na kukuruznoj varijanti imam lančanike i ne mogu raditi sa sječkom jer sječka ima pogon sa varijatora a on je skinut.
Dominator 96.
 
Kad je adapter dobar on svu masu provuce kroz njega, a u kombajn ulaze samo klipovi. Ono sto izlazi iz kombajna su ljustika i cuka. Ja imam kukuruzne spitore pa i ono sto prodje preko sita bude razbacano. Secka bi samo seckala cuke u vecini slucajeva i ljustiku. Sve je ove godine zaorano bez problema, bez predhodne operacije.
 
Kad je adapter dobar on svu masu provuce kroz njega, a u kombajn ulaze samo klipovi. Ono sto izlazi iz kombajna su ljustika i cuka. Ja imam kukuruzne spitore pa i ono sto prodje preko sita bude razbacano. Secka bi samo seckala cuke u vecini slucajeva i ljustiku. Sve je ove godine zaorano bez problema, bez predhodne operacije.
Ovo je sve u redu ali problem su hibridi kojima pukne stablo i bude ti pun heder lisca i vrhova metlica.
I onda to u komadu kako je uslo tako i ispadne napolje.


Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Ja sam samo rekao da sam video na snimcima na YT da kombajni tako rade sa seckama. Samo sam pitao da li masina od mog druga to moze ili ne, da li je to problem za kombajn. A sto je Matic pitao za placanje to se svakako podrazumeva. Pa ja njemu placam skuplje setvu psenice jer tada koristi secku. Slamam mi ne treba jer sve zaoravam. Ali ako to ne moze onda ce morati da radi zmaj-ev tarup pa u krug. Neka isecka pa ce biti lakse zaoravanje. Hvala svima na odgovorima.
 
Luka lako bi ja da imam veliku tanjiracu. Ali kad imas malu i mali traktor onda je to muka. Msl moze ali moram bar 2x da predjem. Uzduz i popreko.
 
Posle žetve sačekati malo da se slegne i slepi sa zemljom masa. Onda istanjirati jednom sa tom malom tanjiračom od 20 diskova. Opet sačekati malo, i onda oranje. Bez obzira što je mali 755 plug, kad se dobro ušteluje i ako plug nije kriv ima lepo da se poore. A to što će malo negde da viri kukuruzovina, šta to smeta... Pravimo filozofiju bezveze.
 
Nazad
Vrh