Claas

Možeš da prskaš gde hoćeš užasno je lepljiv,osnovna namena mu je za prskanje kablova,jes da ih umasti ali neće ni gamad da ih dira.Ja sam koristio Mototip nekih 1000 din je.

Ja sam sve kablove i na vozilima i naponske po pomocnim objektima naprskao i nediraju ih.
 
Kod mene na averu su svi kablovi bili u bužirima i nikad nisam imao problem da miševi izgrizu kablove. Ali udju u kombajn i terijer oseti i onda on iskida što može da dovati. Čak mi je jednom na hederu pokidao crevo od cilindra što gura vitlo napred-nazad. Jednom je pregrizao bužir sa 24 žice, a one u 3-4 boje po 5-6 komada. Morao sam da gledam po broju kablove i da spajam...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
U firmi nikad nismo imali problem sa glodarima u kombajnima
Posle sezone izvadimo Sita i sabirnu i danima hranimo mačke u slamotresima i oko motora
Pipi i Gudi su im bili omiljena hrana a mačaka je bilo kao u priči
U kabini lepak i elektro rasterivač gamadi
Trektori se parkiraju sa otvorenim haubama i skinutim bočnim poklopcima na motoru
A i mi se raspustimo za NG pa do marta samo portir ostane, mačke gladne love iz potrebe a ne iz sporta


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nece biti problema. Meni su misevi progrizli izolaciju na kabini,ona sto je do motora.
A stavio sam onaj Cinkosan i neki crveni otrov u kesicama. I onda sam izvezao kombajn,ukljucivao vrsalicu par puta i par dana drzao kombajn napolju na mrazu i onda kad sam napravio limove,onda sam ga uvezao.
 
Osveživač kabine koji sam letos napravio i mogu reći da pomaže...

IMG_20200918_173403.jpg
 
To sam i ja napravio od obicne zdjele s poklopcem i 80mm ventilatorom pa se unutra metne led. Problem je sto se led brzo otopi ljeti pa bude samo voda u vangli ali opet malo hladi, da li si i ti tako isto uradio.
 
Stavim unutra 6 flaša od 1,5 lit. pa jedno 6,7 sati bude leda u njima. Izolovao sam ovaj frižider dodatno sa stiroporom.
Ali dobra stvar je što ventilator vuče sitnu prašinu unutra i ubacuje je u onu otopljenu vodu.
 
Stavim unutra 6 flaša od 1,5 lit. pa jedno 6,7 sati bude leda u njima. Izolovao sam ovaj frižider dodatno sa stiroporom.
Ali dobra stvar je što ventilator vuče sitnu prašinu unutra i ubacuje je u onu otopljenu vodu.
Tako nešto sam ja hteo da ubacim u Rusa, gledao sam klip na jutjubu kako se pravi...
 
Ja sam kod tog u NS kupovao uvlacne lanceza grlo kombajna. Kod mene su napravili 1200 sati. Sad ih trebam ponovo zamijeniti, kao i lanac ovrsene mase sto ide u bunker..
 
Nazad
Vrh