Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ма једно је поларизација и раздвајање на два табора, али нешто се не сећам да су од нестанка СССР-а, који им је био баук против кога је све било дозвољено, имали такав антагонизам према својим сопственим "фелоу Америкенс"-има, толико да би половина (мање-више) оних који су уз влас', ону другу половину (мање-више) која није, не само сматрала, већ и буквално третирала као смртног непријатеља. Сад, да могу та трвења да задрже у границама 'Мерике, па да се не једим, ал' та поганија има потенцијал за обиман извоз тог њиховог лудила по читавом свету.
 
Не знам како ви, али код Морнара нисам приметио неку малициозност према било коме на овом форуму. Неслагање - да, али да изнапушава неког "ад хоминем" из чиста мира - не.

Још да могу да му саботирам тастатуру, да му покрјам "табс лок" и спојим "." и "ентер"...
 
Drsole. Na koji novac pri kraju zadnjeg posta konkretno mislite ? Novac gradjana Srbije , ali konkretno u kom obliku i koje godine ? Dinari, devize , zlato ili koji konkretno opipljivi oblig je nestao ?
Може се практично рећи све.

https://www.pancevo.city/na-78-obrtaja/kraj-inflacije-kratko-podsecanje-na-januar-1994-godine/
To štampanje novca je svakako bio još jedan način da se opljačka narod. Kao da niko od njih nije znao šta će se desiti kad krenu da štampaju novac bez pokrića u proizvodnji. Ne treba zaboraviti da smo imali prliv bezvrednog papira iz drugih bivših republika.
Штампање новца без покрића је само део акције пљачке коју је спроводила тадашња држава на челу са Милошевићем (у линкованом тексту је при крају подсећање на имена оних који су тада учествовали у томе а сада они воде државу – пљачкају даље; недостаје само Оооно, која је сада као, председница владе).

Мислио сам на девизе које су џаковима одношене из Србије. Пљачку су спроводиле Југоскандик а потом и Дафимент банка. Дуго година сам повремено размишљао (нисам ја гувернер НБС па да се тиме стално бавим), читајући о новцу и манипулацијама новцем, што постоји још од античких времена – од тада датирају зеленаши. Нисам имао јасан одговор зашто неко пљачка новац када га има колико 'оћеш. Има ли неко разумно објашњење зашто? Мислим да је одговор једноставан.

Слоба је истрајао на задатку док га нису уклонили и што рече Кисинџер, Бити амерички непријатељ је опасно, али бити амерички пријатељ је погубно.


Присетимо се када је страдао Исус...оног момента када је „џарнуо“ у новац зеленаша. На тај начин су страдали сви владари који су хтели да утекну од игре зеленаша (нпр. неколико председника САД) или црквени поглавари (Папа Јован Павле I), па и богати и пребогати људи. Наравно, укључујући и Гадафија које смо спомињали на другој теми (исто био „пријатељ“ мафије која га је поставила на престо, а онда га склонили када је имао намеру да осмисли заједничку валуту у Африци и он њима продаје новац и робу)...
 
Pljacka Srbije a i bivse SFRJ je pocela mnogo pre milosevica.
Za vreme milosevica je bila samo najvidljivija ,a pocela je DB-ovskim preduzecima koja su imala "ekskluzivne" poslove po inostranstvu.
 
Propaganda je chudo .

Svasta nesto je moguce u ovoj drzavi samo treba dobro pripremiti teren .

Eto , veceras u 21h ( RTS ) emisija o obaveznom sluzenju vojnog roka i gle cuda ,

jedan od gostiju ambasador Lazanski potegao cak iz Moskve da nam nesto na tu temu saopsti .

Bas me zanima hoce li reci kako je to bespotrebno rasipanje resursa i da jedino profesionalna vojska moze odoleti

izazovima sadasnjice ili ce pak zastupati neku drugu tezu ( blisku vladajucoj kamarili )

Kao i cela moja generacija sluzio sam vojsku god.dana , vojnih vezbi sam imao za jos trecinu tog vremena , ucesce u ratu

par puta i misljenja sam da nas to zveckanje oruzjem vraca u vreme 90-ih kada smo samo dobili po pi'cki .
 
Присетимо се када је страдао Исус...оног момента када је „џарнуо“ у новац зеленаша. На тај начин су страдали сви владари који су хтели да утекну од игре зеленаша (нпр. неколико председника САД) или црквени поглавари (Папа Јован Павле I), па и богати и пребогати људи. Наравно, укључујући и Гадафија које смо спомињали на другој теми (исто био „пријатељ“ мафије која га је поставила на престо, а онда га склонили када је имао намеру да осмисли заједничку валуту у Африци и он њима продаје новац и робу)...
Izgleda da je samo Francuski Filip Lepi uspeo da se izvuče na ne baš tako lep način. :)
 
misljenja sam da nas to zveckanje oruzjem vraca u vreme 90-ih kada smo samo dobili po pi'cki .
Па да укинемо војску и недвосмислено покажемо свима да смо мирољубиви?

Само шта ако на семинару ловаца у нпр. Мађарској, екипа повуче мало више "палинке", па у том делиријум тременсу реши да узме сачмарице и освоји... како кажу они из 64 чега већ - "јужне крајеве"? Зауставили би се тек негде код Пазове. :)

Оно к'о што народ каже - "Ја да се питам...": ја да се питам, да се уведе војни рок и обуче регрути, осим осталог, герилској борби и техникама, а јер како је показала историја, ако нагрне нека већа сила, нама се држава буквално распадне и тек нас партизанштина спасава.

А мени ни даље није јасно зашто ови дивани нису у "Чету"...
 
.......... шта ако на семинару ловаца у нпр. Мађарској, екипа повуче мало више "палинке", па у том делиријум тременсу реши да узме сачмарице и освоји... како кажу они из 64 чега већ - "јужне крајеве"? Зауставили би се тек негде код Пазове. :)
Na to sam i mislio kad sam rekao da je propaganda chudo .

Eto , dobar deo sveta ( a tu su i sve nase najblize komsije ) nista drugo pre-podne ne razmislja nego kako ce

napakostiti nebeskom narodu a posle-podne sprovode u delo te svoje zlocinacke namere .

Kako god , eventualne ratne aktivnosti ne mozemo upraznjavati protiv Dzibutija ( jbga , daleko su ) pa se vatati

za gusu mozemo samo sa omrazenim komsijama koji su ( avaj ) vec postali deo NATO-alijanse koja bi

se u takvom razvoju dogadjaja verovatno stavila na stranu svoje clanice .

Ili bi nas Ruje stavile pod svoju zastitu kao mnogo puta do sada ?
 
Nepostoji ko sa sigurnoscu zna sta ce biti. Da postoji kupio bi 1mil tona i za 2-3 okretanja robe zaradio dovoljno za 5 narednih generacija.
To si u pravu ja sam samo napisao da je tako prenio trgovac meni jer ako smo ove godine bili slicni sa cijenom svega, sada u hrvatskoj za soju nude i 10 posto nizu cijenu nego kod vas
 
Jel imate neke druge troskove u poljoprivredi spram nas npr ovde u Srbiji ?.Jel su vam porezi na zemljiste veci,i tako nesto slicno.Jel pare od subvencija mozete trositi na sta hocete ili se kontrolise nekako ?.
 
Jel imate neke druge troskove u poljoprivredi spram nas npr ovde u Srbiji ?.Jel su vam porezi na zemljiste veci,i tako nesto slicno.Jel pare od subvencija mozete trositi na sta hocete ili se kontrolise nekako ?.
A imamo porez na dohodak od 20% za manja gospodarstva a 12 il 13 za vece sto se vode kao firme, neznam kako kod vas ide to
Porez na kupnju zemljista je 3% od kupoprodajne cijene
Poticaj mozes potrosit na sta hoces, kontrolira se samo da li je zaista to to sta si prijavio za poticaj
Od nagodinu uvode nesta novo vezano za sjetvu vlastitog sjemena pa cemo vidit kako ce bit s time stvar, dok se soja vec godinama mora kupovat da se podmiri 80kg po ha
Neznam sad ostalo kako je kod vas, imamo subv plavi dizel
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh