Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A dalmatinci,istrani,zagorci,slavonci.....oni su Hrvati ??
Srbijanci su Srbi iz centralnog dela Srbije

Teritorijalna , etnicka pripadnost i drzavljanstvo su razlicite stvari.
Recimo kad se pojavis u Engleskoj sa pasosem republike Srbije, Engleski carinik ili policajac ocekuje da kad te pita sta si, ocekuje da mu i kao Srbin, Madjar, Slovak, Rumun itd. kazes Srbin , jer te pita za drzavljanstvo a ne etnicku ili teritorijalnu pripadnost koja je interna i njih ne zanima.

A isto vazi za Srbe koji su uzeli Hrvatski, Madjarski ili bilo koji drugi dokumentt i idu u Englesku , kod odgovora ja sam Srbin a nosi Madjarski pasos ide onda 10 minuta provjere , jer si dao krivi odgovor:)
 
Ti si smešan kao crtani film,jeste mađar će reći da je Srbin,ni jedna nacionalnost u Vojvodini neće reći da je Srbin,e za ove što žive u Srbiji ne znam kako će reči jer ne živim tamo i ne znam,ali tebe potpuno razumem jer u hr đe svaki ređi da je hrvat pa posle će reći štaje po nacion. pripadnosti,i mađari u hr uče školu na hr jeziku(mada to ne postoji sve je to srpski jezik sa izopačenim rečima),a kod nas je drukčije jer je jebeni ćopavi i jebeni komunizam dao nekome previše nekih takoreći prava,pa se sad ne zna ko pije a ko plaća,Vojvodina nije ništa drugo nego jedno veliko bure baruta i samo se čeka kad će pući.
 
Zanimljivo Cika Lazo da sam i ja cuo za bas takvo objasnjenje, a ne verujem da sam poznavao kumovog dedu. Izgleda da se rasirila ta njegova teorija ili je on samo pozajmio od nekog.
 
Ti mozes samo da sanjas daleku Ameriku. Ti si talenat da oblacis pidzamu na kojoj su daugmad na ledja i prosetas do bliznjeg Kovina a tamo ces sigurno jos naci nebeskih igracina!
Ono sto ti je drug rekao a veoma je bitno NIKAD ALI NIKADA NE SMES DA SE STIDIS SVOG POREKLA I SVOJE PROSLOSTI I NE SMES DA ZABORAVIS GDE SI PONIKAO STA SI JEO I STA SI BIO. Dosta puta u postovima kao da te je sramota i da bi zeleo da se ogradis od ovih napacenih drzava na Balkanu i drzava koje su vekovima prolazile razne golgote i da sa omalovazavanjem govoris o istim a u isto vreme da uzdizes vekovne pljackase i kolonizatore .Ja sam tu da te uvek podsetim iz kog blata si se uzdigao i da te vratim u proslost a siromastvo mnoge ljude boli iako ne znam zbog cega a ti bi i da si ostao u Americi bio samo RUMUN U AMERICI ALI AMERIKANAC NIKAD. A pre nego sto bi otisao u ambasadi bi bio samo broj kao u logoru. Ali SUDBINA JE TAKO HTELA DA NE ODES IZ RODNOG SELA ti si se vratio u rodnu grudu ZAVATILA TE NOSTALGIJA a mene su vratili sa trulog zapada nisam se aklimatizovo i sada cemo obojica DA SMRDIMO I PRDIMO a sto kaze ona narodna SEDI DI SI JER ZA BOLJE NISI. Nego jel ti jos vazi viza jel nije istekla...... :haha:
 
Nisam ni mislio da je to on izmislio, nego sam ja cuo od njega. Mozda se nisam lepo izrazio. A sto kazes mozda je deda i silazio dole do Medvedju da " siri" teoriju medju babama. :haha:
 
Lepo mesto, nema šta. Mislio da ću videti Radoslave i tvoju kuću ali nisam uspeo. Gledao da li ima u nekom dvorištu Pume i Pronarke , da po njima prepoznam kuću ali slaba vajda. Da nisu u NS kod majstora na popravci? ;)
Kad je ovo snimano, Puma je bila u Titanu, hahaha, nije ni kupljena. Hvala Bogu čika Aco, sve je ispravno i čeka kao zapeta puška za početak nove sezone , za mene 34 ...
 
Mislim da je krleza to prvi rekao, da je to isti narod, kao komad kravlje balege koje je tocak istorije prerezao na dva dela
 
E stvarno si dobar Radoslave. Ova godine će, kažu indijanci, biti sušna, pa pripazi da ti se opet ne omakne da poseješ kukuruz na 15 cm (nemoj ti sejati, nađi nekog da seje, plati nemoj žaliti, biće jeftinije). ;)
 
Брате мили, ала су Чемериканци застранили! Проверавам пошту и налети ми међу првим новостима вест да је она расна, јака црнка из "Мандалорца" добила отказ из серије. 'Ај реко' да видим зашто и отворим линк -


Не било вам тешко, прочитајте јер тако јасно показује у шта се претвара друштво у Америци. Моја прва реакција није била да исмејем то што може да се назове политичком коректношћу, што бих свакако учинио, али ово што сам прочитао је најгори могући тоталитаризам и прво што сам се запитао је шта треба да учинимо да се држимо што даље од такве Америке и како да се изборимо ако нам седну за врат. Ђаво је одн'о шалу!
 
Drsole. Na koji novac pri kraju zadnjeg posta konkretno mislite ? Novac gradjana Srbije , ali konkretno u kom obliku i koje godine ? Dinari, devize , zlato ili koji konkretno opipljivi oblig je nestao ?
 
Platio bih ja, samo da ima ko da radi...
Sad jos i moze da se nadje po neko, a videcemo za 20-30 godina kad svi odu u stanove pod kiriju i zaposle se za 35 hiljada.. Jer sad je postalo normalno da se zivi za parce 'leba i salamu podrigusu, niko nema neki motiv da napreduje, da stvori nesto. Ko skupi za kecap taj je sigurno napredovao u nekog menadzera, uspeo u zivotu. :udri:
 
Брате мили, ала су Чемериканци застранили! Проверавам пошту и налети ми међу првим новостима вест да је она расна, јака црнка из "Мандалорца" добила отказ из серије. 'Ај реко' да видим зашто и отворим линк -


Не било вам тешко, прочитајте јер тако јасно показује у шта се претвара друштво у Америци. Моја прва реакција није била да исмејем то што може да се назове политичком коректношћу, што бих свакако учинио, али ово што сам прочитао је најгори могући тоталитаризам и прво што сам се запитао је шта треба да учинимо да се држимо што даље од такве Америке и како да се изборимо ако нам седну за врат. Ђаво је одн'о шалу!
Ne znam šta te ovde čudi. Kod njih je došlo do velike polarizacije, mejnstrim mediji mesecima napadaju republikansko viđenje Amerke, sve što ima taj predznak proglašeno je za nazadno, zastarelo, netolerantno, skoro bolesno...Kod nas je još gore, posebno što kod nas nema nikakvih posledica ni za izrečeno ni za učinjeno. To su sve odlike društava gde preovlađuje jednoumlje sa razlikom što kod nas i Rusa npr. slepo se prati vođa a kod njih neki zacrtani put ili mantra. Od ovog teksta jedina korist mi je što sam prvi put video reč abhorrent...
 
Ha-ha-ha! 😁 I kako je u Kovinu. Jel te vezanog drze!
Mi ne treba da idemo u ludaru MI VEC ZIVIMO U LUDNICI i prihvatili smo to i aklimatizovali se adekvatno nego nas individualni kvalitet je da se ponosimo ko smo sta smo i odakle smo i to ne smemo nikada da zaboravimo a daleko bilo da se stidimo svog porekla .Ja se nadam kada si otisao u pecalbu DA NISI PROMENIO AKCENAT TJ DA NISI POCEO DA ZABORAVLJAS DA SI JEO POPARU I KACAMAK I DA SI MAZAO UZEGLU MAST NA LEBA I DA SI CUVAO GUSKE I JAHAO SARPLANINCA a to da ispricas na zapadu Amerima oni bi gledali u tebe sa nevericom divili bi ti se pa jer ti znas da je TRANSILVANIJA STARIJA OD AMERIKE UMESTO ONI U TEBE DA GLEDAJU I DA NE TREPCU TI GLEDAS RAZROGACENO U NJIH KO SA KIM TREBA DA SE IMPRESIONIRA
 
Има свашта на интернету. Само што господин друг Момо не жели да чита...и смешно му је када кажем да светом не владају државе него мафије (мултинационалне компаније). Многима је још смешно и када се каже да СПОЉНИ ФАКТОР подстиче нереде у државама. Када би их питао зашто је Милошевић опљачкао државу у име странаца (новац је изношен у стране банке?) и зашто би то радио неко ко штампа новац „на кило“ (што оно каже народ), који их кошта колико хартија и боја (како на форуму рече један колега), онда би тек видели шта је театар апсурда...само што је мишљење о судбини новца опљачканог од грађана Србије мој лични закључак па нећу да вас смарам... :)
To štampanje novca je svakako bio još jedan način da se opljačka narod. Kao da niko od njih nije znao šta će se desiti kad krenu da štampaju novac bez pokrića u proizvodnji. Ne treba zaboraviti da smo imali prliv bezvrednog papira iz drugih bivših republika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh