Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne, ne samo brnjice na glave, ako treba i da zauvek ostanemo zatvoreni ko bravci samo da ostanemo živi. Sve smo odbacili što su preci izborili leb te je.o
Mislim da ovu raspravu samo vreme može da reši.Obe strane barataju sa internet istinama,ili lažima.Mislim da mi treba da batalimo šta kažu u EU i u Svetu a da se fokusiramo na našu situaciju i šta se kod nas dešava.Svaka država se nalazi na različitom podneblju i sa različitom kulturom.Iz tog razloga i svaka borba je različita.I u svakom ratu se svaka zemlja borila u svojim uslovima.Šta su naši preci uradili-mnoge države im skidaju kapu.Ali postoji i druga strana naše istorije,koja nas baš ne čini ponosnim.
Kod nas mi treba da shvatimo šta se dešava.Šta je dobro a šta nije. Neka po svetu rade šta hoće.Mi sem virusa imamo još dosta problema koji baš zbog istog padaju u drugi plan ili se guraju pod tepih.Virus će odraditi svoje.Proći će.Šta posle.Vreme će dati sve odgovore ali mislim da ćemo mi biti zemlja koja će izvući zdravo debeo kraj.
Zakopavaj ratne sekire. :ppozdrav:
 
Pa bolje umreti ko čovek nego "živeti" (ako se to životom može nazvati) ko rob. Naravno neočekujem da se svi slože samnom ali neće biti bolje dok ne zasučemo rukave i....
Ko da zasuce rukave??? Da li mislis i na one na respiratorima posto su oni vec razgoliceni?? A to bolje grob nego rob nam se dobro razbilo o glavu 41g.
 
Poslednja izmena:
(ово говорим и јер си из оповачког краја :) за који сам био доста везан)
Е ово си сад рек'о и никад више! Нисам ја из оповачког краја, већ сам из Сакула и није кривица нас Сакуљана што је Опово поред и што је сплетом историјских догађаја то Опово постало општинско седиште, а Сакуле једна од месних заједница те општине.

:haha:

A propos жовијалног доктора: и ја сам чуо да је одличан пулмолог (педијатријски беше?) и за то могу да изразим само највеће поштовање, али од када је медијски експониран у јавности, неколико пута је баш крупно "безвезекнуо" и, барем по мом суду, девалвирао ту своју репутацију врсног пулмолога: осим оног позива у шопинг, позивао је током лета људе да се заразе са намером, па је давао некакве прогнозе да ће вирус нестати током јесени, па да су маске бескорисне, па у сред ове.... неуобичајене ситуације, поред свих обавеза које он као лекар и члан тог кризног штаба, он планира неки пројекат о Тесли са Ђоковићем. То је оно чега се сећам, али морам да признам да ми већ месецима уназад свако његово појављивање на ТВ-у изазива психо-соматску реакцију, када ми прст притиска тастере на даљинском ТВ-а, па и не знам шта је још изјавио.

И поред тога што иступа са оним што добар део народа жели да чује и што га управо због тога многи кују у звезде, ја баш нешто нисам склон неким... бинарним изборима. Ако ми иду на живацццц чувена "струка" и "кризни штаб" са својом млитавошћу и позицијом "'оће каки - неће каки", то не значи да ћу прихватити здраво за готово то што говори Несторовић и спевавати му пенегирике. Просто, не верујем никоме и то не само што могу да дођем до закључка да нису стручни, већ више због тога што ни сами не знају са чиме се тачно суочавају.... мислим на овај сој корона вируса.

Summa summarum: не верујем никоме.... и верујем свима... умерено.
 
Ne volim da licnim primerom nesto dokazujem, ali evo ovako. Prepisali su mi lek pronazol za upalu pluca. Kad procitas koliko ima nus pojava ja sam bio u dilemi da li da ga pijem. Ali opet ja imam upalu oba olucna krila i nemam izbora. Nema leka koji nema bar pet ili vise nuspojava. I penicilin koji je naj prostranjeniji antibiotik ima nus pojava ihaha. I niko ne filozofira kad ode kod lekara. Jedino oni koji znaju da su alergicni na penicilin.
 
Ne volim da licnim primerom nesto dokazujem, ali evo ovako. Prepisali su mi lek pronazol za upalu pluca. Kad procitas koliko ima nus pojava ja sam bio u dilemi da li da ga pijem. Ali opet ja imam upalu oba olucna krila i nemam izbora. Nema leka koji nema bar pet ili vise nuspojava. I penicilin koji je naj prostranjeniji antibiotik ima nus pojava ihaha. I niko ne filozofira kad ode kod lekara. Jedino oni koji znaju da su alergicni na penicilin.
Posto ti se oporavak mnogo oduzio reci jel koristis duvan
 
Auuu, to ti je veliki rizik. Ne smiješ piti alkohol u ogromnim količinama 42 dana. Možeš zato primiti Pfizer cjepivo, smiješ piti alkohol, smiješ imati nuspojave, negativne posljedice, smiješ čak i umrijeti ali ti to sve piše u upustvu. Ali zato ćeš biti trendi-fenci, građanin svjeta a ne ...
 
Glupost .
Sipati kolu koja je izrazito kisela tekucina na traku sa proteinima i antigenima , je predstava za budale . Naravno da ce unistiti test , a on nema polje sa natpisom greska.
 
Људи јел ви стварно мислите да ће стати на једној вакцини? У току је биолошки рат за неупућене покренут од ко зна кога. Треба читати и ситна слова колико вакцина ствара имунитет и колико сте заштићени.
Имамо ситуацију да ће СВИ морати да се вакцинишу јел другачије неће моћи због кретања људи.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh