Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Сви који су прележали корону и то онај најтежи облик кажу да немају снаге да пређу 30-50 м. Комшија ми је у првом таласу другог пика закачио корону месец дана је био у болници ево још нема снаге. Кућа му је увучена око 100 м од пута и ако успе да дође до пута неко мора колима доћи по њега јер нема снаге да се врати кући.И један наш фудбалер исто је са њиме био у болници од короне пре него је фасова у болницу сваки дан је пешке прелазио 10 км брзим ходом сада не може 1 км пешке да пређе.
 
Juče sam pričao sa jednim drugom, bio je 12 dana u bolnici zbog korone. Kad su mu se pojavili simptomi testirao se i bio je pozitivan. Doktori su mu dali terapiju koju je uzimao kod kuće. Međutim terapija nije pomogla, temperatura je samo bila sve veća i kad je već počeo teško da diše završio je u bolnici. Sad mu je bolje ali i dalje ima upalu pluća.
 
Ljudi sve je tacno sto pisete s tim da tezina kako ce se kod koga manifestovati puno zavisi od imuniteta. Ne bi ja toliko ni pisao ni polemisao da nema tu par ljudi koji sve to svedu na opovrgavanje, omalovazavanje ili sprdnju sa argumentima rekla kazala.
 
Znam par osoba koje su prosle samo sa gubljenjem cula mirisa i blagom temperaturom i to je to.
Dok ima komsijin rodjak covek oko 40 godina, inace zdrav, vec 15 dana ga lomi temperatura, bunca u bolnicu ne zele da ga prime.
Od danas mu je malo lakse sto se tice temperatute ali poceo je da kaslje.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav i od mene za sve Hrvate i Hrvatice i za sve one srecnike koji su uspeli da izbegnu ovu bolest. Ko je osetio na sebi kako bolest izgleda ne bi ovako pisao.
Prvo svedska je imala u proljece vise mrtvih nego sve skandinavske zemlje zajedno i puta nekoliko. Drugo ne znam koliko ti je poznato u ZG su juce imali protest citavih navodno 50 ljudi a mozda i upola sa sloganom cijepi svoju mamu a ne mene ili tako nekako a cijepljenje je dobrovoljno , imali su isti ravnozemljasi i nedavno protest necemo cipove i 5G , ne vrijedi trositi slova na takve zapucane budale.
 
Znam par osoba koje su prosle samo sa gubljenjem cula mirisa i blagom temperaturom i to je to.
Dok ima komsijin rodjak covek oko 40 godina, inace zdrav, vec 15 dana ga lomi temperatura, bunca u bolnicu ne zele da ga prime.
Od danas mu je malo lakse sto se tice temperatute ali poceo je da kaslje.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ima upalu pluca.Kod nas svi koji su imali koronu su dobili upalu pluca.Ja imam upalu pluca ali nemam koronu mada kazu kad prodje upala moguce da cu zakaciti koronu.Moja supruga je letos izgubila culo mirisa i ukusa imala temperaturu 38 i tako tri-cetri dana nije htela da ide u kovid ambulantu jer sam ja vec bio u izolaciji nego svaki dan brala maline po najvecem suncu i proslo je ja joj kazem da je djavolja rabota da i korona odustala kad je videla skim ima posla.
 
@DraleTD
Generalno nema pravila kako ce kome da se odrazi, znam i neke gde su izgubili culo mirisa bez ikakvih drugih simptoma i to je to.
Mada mislim, da ce velika vecina to preneti bez da oseti neke teske tegobe.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas pre oko mesec dana je doslo do eksplozije bolesti. Mislim da pola sela je bilo sa zapaljenjem pluca a ostatak sa simptomima ali bez zapaljenja.
E, sad, zavisno od toga koliko je po danu statistika i "struka" dozvolila zdravstvenim radnicima da odrede pozitivnost na Covid, toliko ih je i bilo!
Ima mnogo slucajeva koji su bili sa istim simptomima i zapaljenjem pluca a neki su bili pozitivni dok drugi nisu. Svrha igre oko pozitivnih i negativnih je medju ostalom u tome sto na dnevnom nivou imali su maksimalno 10-15 testova a bolesnih ispred ambulante cak i do 95 osoba.
U prevodu bilo je mnogo vise pozitivnih po danu ali vise od 10-15 lica nisu mogli prijaviti a verovatno nisu imali dozvolu prijaviti ni maksimalan broj od onoga koliko su testova imali.
Situacija je kod nas trenutno opustenija i koliko cujem mnogi koji skoro da i nisu imali simptome ili su bili sasvim zanemarljivi ali prilikom testa na antitela u laboratoriji radi neke provere da li su prosli preko toga ili ne u glavnom rezultati govore da imaju antitela.
 
Poslednja izmena:
Nedelja, i svi ste tu
a mene s' vama nema
daleko negde sam
na put bez povratka
vas sin se sada sprema


Umro Džej!
 
Komentar u vezi ovog videa iz Svedske i u vezi vise puta ovde ponovljenog od dosta clanova da je korona preuvelucana ,da su umirali ljudi i prije ,da umiru i dalje od dosta drugih bolesti daleko vise nego od korone ,itd . Mislim da su stvarno neutemeljeni komentari , sto rece kolega ravni da je zemlja ravna .
 
Znači dao Bog većina stanovnika planete će prilično lako podneti covid i ipak je to smrtonosan, opaki virus? Smrt se svaki dan dešava i desilo se pre i u buduće će tu bežanja nema ali dizati tenziju, plašiti narod, zatvarati je opasnije od samog virusa eto to vam treba objasniti kad nevidite, nažalost. Na posletku vreme će pokazati ko je bio u pravu
 
Evo primeragde je čovek preminuo ZBOG kovida ,tj zbog neadekvatne pomoći usled kovida.
Samo da napomenem da ova vrsta bolesti oduzima 3/4 kapaciteta pluća.Diše samo na tu cevuljagu na vratu.Ako vam nije teško odslušajte.
Čovek je 82 -o godište,7 godina stariji od mog sina.
 
Poslednja izmena:
Зовем позаника месара, да видим да у догледно време "процесирамо" једно крме. Чујем да је нешто сав успорен и тих док прича, па га питам, да нема корону, а он ни пет, ни шес': "Имам две!"

Кретен, 'ем ти лудака. :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh