Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dusanboss odseli se brate!!!!!!!!!
Bih ja samo nemam mnogo opcija. Mogu da odem u BG ili NS (BG odam otpada :)) I da radim ko konj za neku platicu od koje će jedva plaćati stan i troškove. Čak šta vise mislim da bio opet delimično bi zavistan od ćeleta i njegove pomoći u vidu svinčeta a možda i novčane.
Predonost toga bi bio život u gradu (Mada taj život ima i svojih mana, živeo sam 5 g u NS) i to što bi bio da kažeš svoj čovek.

Druga opcija koju ozbiljno razmatram je inostranstvo. Moraću da krenem ozbiljno da radim na tome tako da imam nekih opcije kad se ova korona stiša.
Pre 4 god sam ozbiljno počeo da razmatram Legiju Stranaca. Mislim da zbog godina ću jako teško upasti pogotovo što nisam već otišao pre 2 god kad sam se spremao. Takodje nemaš baš mnogo opcija posle tih 5 god. a plata je blizu Francuskog minimalca plus bonusi koji su dobri ako ideš u Afriku. Jedino što ne plaćaš smeštaj i hranu... Mada ... najteže bi mi palo što ti je prvatnost maltene 0 tih 5 god.

Odosmo u totalni of.
 
Nisu sa najnižom, negde u sredini su. Evo dole mapa. Izgleda da po ovome ni mi nismo daleko od Pakistana, a Bosnci su na istom nivou :) Aboridžini su ubedljivo najgori, prate ih crni Afrikanci. Zanimljivo da Afro-Amerikanci prolaze dosta bolje od crnih Afrikanaca i ako su gentski skoro isti. Izgleda da na IQ utiče klima, obrazovanje i prihodi (kntraverzno je to što izgleda i boja kože ima uticaja :)). Što ne bi trabalo da bude. IQ be trbao da bude pokazatelj inteligancije nevezano za obrazovanje i materijalni status.
Tako da ga ne treba uzimati kao apsolutnog i ako je doosta dobar pokazatelj koliko uspešno će neko obavljati razne poslove i rešavati probleme.
Takodje svako može povećati IQ skor vežabnjem.
Druga zanimljiva stvar je da prosečna iteligencija neke grupe nema veze sa brojem izuzetno pametnih i izesetno glupih ljudi. Dakle bez obzira dal si u Africi ili Japanu imaćeš sličan broji idiota. :). Takodje kad pričamo o Pakistanu i Indiji oni sigurno imaju mnogo veći broj genijalaca jer ih jednostavno ima mnogo.


Ovu rang listu mozes macku o rep , jevreji su dokazano grupa ljudi sa najvisom inteligencijom i najvise naucnika i sve intelektualne poslove za koji se koriste mozdane vijuge a ovdje su na drugoj polovini tabele ;) A drugo sta je uopste IQ i kako se testira , kako ces nepismenog testirati a das mu da rjesi matematicki problem ;)

Nekad davno su na regrutaciji u JNA radio test IQ i nisu pisali kvocijent samo broj rjesenih zadataka , za normalni kvocijent bilo je dovoljno 3 zadatka od 40 , a sta ovi sto su rijesili preko 30 tocnih , nista ;) A sta sa onima koji se pravili nenormalni da ne idu na odsluzenje , pecali u lavoru i ostale gluposti da se izvuku:)
 
Ja sam, obzirom na posao kojim se bavim, jako dobre 'fore' pohvatao od formalno jako neškolovanih ljudi sa blistavom inteligencijom.
Sa druge strane, najviše zaglupljenih sam sreo u vojnom sektoru, oficirski činovi. Istrenirani isključivo za rutine, kreativnost ispod nule.
Ali opet, za mene je fenomen, koliko se naš balkanski narod ulijenio i koliko malo koristi intelektualni potencijal..
 
Nas narod se ulenjio i slabo koristi mozdane vijuge od kad je krenula prisilna globalizacija na ovim prostorima. Odnosno da nam namecu tudje vrednosti i da nam stalno serviraju da je sve tudje bolje. I jos neke gadosti da ih ne navodim ovde. Sa televizije stalno zatrpavanje tim nekim glupostima koje kod nas najvise stizu sa zapada. Sta onda ocekivati od ispranog mozga prosecnog gledaoca farme ili parova? Nema tu ni pameti ni bistrine ni one nase dovitljivosti, a ni druzenja ni porodice. Bukvalno nistavilo.
 
Sve je otišlo dodjavola sa kreativnošću i inteligencijom od kad su izbacili majstor Rileta iz emisije SAT 😀😀...
 
Riley le bio VRAG
TV treba izbaciti iz kuće!!!!
Zaglupljivanje nacije je očigledno!!!!
Svesno ili ne svesno roditelji zaglupljuju decu, lakše im da mu daju tablet nego da slažu kockice sa njima
Sistematski se to radi npr
Roditelj mora da rinta 12_16h da bi izdržavao porodicu nema vremena za decu
E sad mi na selu koji uvek VUCAMO decu za sobom po kabinama isl možemo sebi da prijuštimo da ih vaspitavamo tradicionalno, tj da usvoje neke naše vrednosti
Centralizacija, odlazak mladih radno sposobnih u grad nas je doveo do toga
Ipak u selu vidiš tudje dete da radi loše stvari, nakrpiš ga pa ako ga opet nahvataš vaspitno ošlajpizdekneš
Pa javiš roditeljima
Postoji neki KODEKS
A grad je džungla!!!!
Deca na selu su kreativnija igraju se raznim čudima
Pogledajte samo koliko prikolica zakače za onaj traktorić na pedale pa pokušavaju u nazad da voze
Nekako deca sa sela imaju više šanse da ih nešto zainteresuje i da razvijaju mozak!!!
Opet mnoge stvari su im uskraćene npr bioskop, trening
Živi sa na selu PRIRODNIJI život!!!
Nikad više ne bih živeo u gradu!!!!!!!




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
A kada neko uslika i ovde se pohvali bilo kakvom "kreacijom" i samozadovoljno se smeška, s ove strane, 90% članova kritikuje i nalazi mane, a najgori komentar mi je tipa, "mogao si to da kupiš i ne gubiš vreme"....
A to što bih kupio, kao original, ni blizu mi ne bi bilo funkcionalno kao rukotvorina, možda (samo) estetski prihvatljivije....
Pa se posle čudite zašto smo toliko postali zavisni od kupovine raznih stvari, pade mi na pamet razne vrste drvenih držalja, za vile, sekire, motike, čekiće, jer sam neki dan pravio 2 metle i jednu držalju za keser (vrsta tesarskog alata), i jedno bagremovo držalje za sekiru...
Sve to postane aktuelno kada dođemo u ovakvu (kovid) situaciju gde je ponuda spala samo na gvožđare, a u njima konfekcijska ponuda držalja od najgorih vrsta drveta za izradu držalje i koje traju...
Znate i sami koliko i kako...
 
Dušane mani se ti legije stranaca tamo je sranje žestoko (drug mi je poginuo u legiji ,govnjivi plaćenici) lepo je samo na filmovima.
Matorci samo brinu i to je,oženi se pa da im snajka malo muti čorbu ,ostaviće te na miru čim stignu unučad mogu da potpišem.
 
Севајте у чет!
Ne mozes druze na cetu pisati nista od pojedinih koji ocigledno po ceo dan samo peglaju krevet i bistre o "KORONI" i "COVIDU 19"!!!!!
Ljudi koji bi trebali da znaju nesto o tome ne znaju a ovi umesto da privrede nesto kuci i koriste lepe dane oni bodu po ceo dan i znaju sve o tome!!!
Nema od nas nista ljudi, puklo je sve kao drusto, nacija cela......
Riley le bio VRAG
TV treba izbaciti iz kuće!!!!
Zaglupljivanje nacije je očigledno!!!!
Svesno ili ne svesno roditelji zaglupljuju decu, lakše im da mu daju tablet nego da slažu kockice sa njima
Sistematski se to radi npr
Roditelj mora da rinta 12_16h da bi izdržavao porodicu nema vremena za decu
E sad mi na selu koji uvek VUCAMO decu za sobom po kabinama isl možemo sebi da prijuštimo da ih vaspitavamo tradicionalno, tj da usvoje neke naše vrednosti
Centralizacija, odlazak mladih radno sposobnih u grad nas je doveo do toga
Ipak u selu vidiš tudje dete da radi loše stvari, nakrpiš ga pa ako ga opet nahvataš vaspitno ošlajpizdekneš
Pa javiš roditeljima
Postoji neki KODEKS
A grad je džungla!!!!
Deca na selu su kreativnija igraju se raznim čudima
Pogledajte samo koliko prikolica zakače za onaj traktorić na pedale pa pokušavaju u nazad da voze
Nekako deca sa sela imaju više šanse da ih nešto zainteresuje i da razvijaju mozak!!!
Opet mnoge stvari su im uskraćene npr bioskop, trening
Živi sa na selu PRIRODNIJI život!!!
Nikad više ne bih živeo u gradu!!!!!!!




Sent from my moto e5 using Tapatalk
Ne moze Luka, malo pre sam dosao kuci sa zabijaca ili ti svinjokolja, klinac iz komsiluka ceo dan kod ovih ljudi pici po dvoristu, njegovi roditelji ni ne znaju gde je dete!! Mama bode, tata bode, dete zuji po selu i nema nikakvu obavezu u zivotu....
Pa kako dete da ima obavezu kad roditelji nemaju, mama ne radi nista, tata ceka da istekne radno vreme pa ide kod "ljubavnice" (Boze spasi i pomiluj).
Prave vrednosti se gube polako i ceznu iz naroda, polako se prilagodjavamo (ne svesno) novom nacinu zivota, tj "savremenom".
Dete koje odrasta na selu i koje se vaspitava "tradicionalno" automacki se zatupljuje u daljem odrastanju, eventualno skolovanju, bice prozivano i odbacivano jer se ne uklapa u savremen svet, ako je musko, devojcice narocito, podsmevanje jer je zaostao u necemu ne zna sta je "kombinacija" itd itd.....
Da ne idem vise u off, izvinjavam se...
Ma da kad razmislim, u radionici se vode svakakvi divani i politika tako da moze proci i ovo.. zivi bili

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Matorci samo brinu i to je,oženi se pa da im snajka malo muti čorbu ,ostaviće te na miru čim stignu unučad mogu da potpišem.
Hahah nema šanse. Oni su toliko navikli da mi kroje sudbinu... snajka pod istim krovom sa njima... ne izvodljivo.
Nego nadji ti meni neku bogatu Rumunku iz tvog sela pa da se ja udam. :)
Dušane mani se ti legije stranaca tamo je sranje žestoko (drug mi je poginuo u legiji ,govnjivi plaćenici) lepo je samo na filmovima.
Nemoj tako. Imam poštovanja prema toj organizaciji. Da ,jesu oni plaćenici i mislim da nema ničeg lošeg u tome. Jel treba ovde da čekam da me neko šalje u rat na Kosovo ili ko zna gde okolo (verujem da neće) i to za džaba. Da idem zato što sam veliki patriota i volim svoj narod? Ja jesma patriota i volim svoj narod i ovu zemlju, ali nemam nameru da idem bilo gde da ginem kako bi se pojedinci bogatili, a ja posle da radim za 200€. Kako da ne.

U legiji je to koliko tolik fer. Imam dosta dobro znanje o tome kako stvari tamo funkcionišu koje nema veze sa filmovima i rekla kazala pričama.
Kako se zove tvoj drugar? Gde je i kad poginuo?
 
Ovu rang listu mozes macku o rep , jevreji su dokazano grupa ljudi sa najvisom inteligencijom i najvise naucnika i sve intelektualne poslove za koji se koriste mozdane vijuge a ovdje su na drugoj polovini tabele ;) A drugo sta je uopste IQ i kako se testira , kako ces nepismenog testirati a das mu da rjesi matematicki problem ;)
Fora kod IQ testa je u tome što se ne daju matematički zadatci ili bilo šta gde bi prethodno znanje i obrzovanje imalo uticaj. Očigledno da test (ima ih više) nije savršen niti znam kako su radili to istraživanje i koliko je tačno.
Jevreji kao religijska skupina imaju najviše skorove na IQ testovima mada bih ja njihovu uspešnost prepisao i drugim stvarima sem visokog IQ-a
 
Jel postoji neki IQ test da nema 1/4 pitanja nastavi niz brojeva , takodje tehnicko crtanje ili nacrtna geometrija itd.
 
Samo moje misljenje , iq,inteligencija , pamet, razboritost , itd itd zovite kako hocete , ja mislim da REZULTATI oslikavaju pamet , a gle cuda izgleda da ima paralela izmedju iq i rezultata
 
Па проблем је у томе што је тест интелигенције да тако кажемо универзалан. Некоме иду природне науке а некоме не. Тешко је доказати(а можда се и пружи прилика) ко је заправо колико интелигентан а колико способан да то примени у реалном животу. Колика је потребна интелигенција да би се преживело. Да се упоређујемо са другим људима не иде. Јел би преживео у сибиру или африци. И они уче од старијих а да би научио треба нека интелигенција. Оно што раздваја је развој и учење. И наравно слобода и религија.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh