Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jos malo alternativne medicine preko telefona
 
Rkman, koliko si godina imao kada si isao na cupanje dlake?

Sad sam pitao majku, nisam ni ja znao. Kaze da sam samo 11 meseci, imao sam veliku upalu primio 10 inekcija, i posle par dana imao opet upalu krajnika. Otisli smo kod tog coveka, nasli ga na njivi, covek vozio traktor. Povukao mi 2 dlake sa glave i to je to. Nisam posle bolovao. Kaze majka da je taj covek davno umro, ali ga je nasledila neka zena. Toliko ona zna.
 
Mene kad je "čupao" seo sam na stolicu i on je napipao neku venu na glavi kod slepočnice i pratio je do temena,tu je zavrnuo jedan čuperak i povukao ,čulo se kao plutani čep iz flaše da vadi samo mnogo slabije .Ja nisam osetio neko poboljšanje posle.
 
E kako sam ja prošao sa krajnicima, I operacijom. Zamalo da iskrvarim tokom noći. Sreca što sam se probudio (valjda me je Gospod Bog probudio) inače bi mi uskoro davali 4 godine.
Operisala su me u Zrenjaninu, državna bolnica, mada i privatno da sam isao isti doktor bi bio, jer sam isao na obe strane pre same operacije. Operacija je protekla dobro, ali tokom noći mi se javi krvarenje, koje sam prijavio, i rekli mi da se smirim i da spavam da će prestati. Zaspim ja nekako, I budim se nakon sat i po vremena sna, i osetim kako mi krv curi niz grlo. Nikoga ne mogu da nadjem na recepciji, kucao kod lekara na vrata, dolaze, stavljaju mi obloge, kao proci ce. Legnem, I nakon 5min, počnem da povraćam krv, koliko sam se iste nagutao. Odvedu me u ambulantu, gleda doktor i pošto nisu mogli na otvorena usta da zaustave, (jer sam bio gadljiv, kako mi svaki put gurne klešta u usta, ja povraćam) morali su u operacionoj sali da me uspavaju, I prisiju neke flastere, to se desilo oko 3 ujutru. Ujutru se budim, dobijam 3 ili 4 jedinice krvi, 6 jedinica citoplazme, silnu infuziju, lekove, ne znam ni sam već sta mi rade. Samo dolaze i redom bodu, vade krv, obe ruke izbusene. Strasno. Poslepodne, ili sutradan mi vade flastere, na jedvite muke ali brzinski, ali nakon sat vremena isti problem. Ponovo u sali, sve isto. Sutradan, mi ne vade flastere, već nakon 2 dana, i utim stanje bolje, nakon 2 dana me otpuštaju. Dolazim kuci, ponedeljak, ručao nesto pasirano, da ne ostetim ranu, posle na wc, lezam u krevet, meni opet kreće krv. Zovem doktora, kaže da dodjem odmah, opet u operacionoj sali, ali me nakon toga šalju za Novi Sad, jer nakon 3će revizije, moraju me proslediti. Tamo me rokali 4 ili 5 dana sa antibioticima, i koje čim, poslednji dan vade flastere, zapravo uspeo sam da ih progutam, i kažu rana se smanjila i zatvorila, i da mogu kod kuće da dočekam Novu godinu. I tako ja za najobicniju operaciju, završio 10ak dana u bolnici i smršao 15ak kg, ali srećom ostao živ. Čija je krivica bila, niko se nije izjasnio do kraja, već da se javio nekakav problem oko zgrusavanja krvi, koji im opet nije jasan, iako su mi davali silne jedinice plazme. A ja nikad problema nisam imao za zgrusavanjem, jedino da se nešto nije dogodilo tokom i nakon operacije.
Da, krvarenje je bilo samo na onoj rani gde je bio veći krajnik. I koliko su mi puta davali anesteziju, već mi se organizam navikao, da su poslednji put morali skoro da dupliraju dozu u odnosu na prvi put.
Nisam ulazio tačno u detalje, jer bi post bio mnogo duži...
 
Kazu da su operacije krajnika i slepog creva naj jednostavnije i rutinske, al bome zna i tu da krene po zlu.
 
Auuu Druskane, ne bi bio prvi koji je skoncao od operacije krajnika. Prosle godine sam trebao da operisem krajnike, imao sam zakazanu operaciju. Tih dana sam trebao da pocnem nalaze da prikupljam, medjutim, procitam u novinama kako je devojcica od 10 godina posle operacije krajnika iskrvarila i preminula. Katastrofa. Ja se uprpam i otkazem operaciju. Malo sam se pripazio prosle zime i samo dva puta mi se upalilo grlo. Prethodne 3 godine i po 6 puta sam imao upale u toku zime i jednu tokom leta. Zlo. A sve je pocelo kad je starija cerka krenula u vrtic i pocela decije viruse da donosi kuci. Do tada, desavalo se da dve ili tri godine nemam upalu, normalno sam pio hladno i gazirano leti a zimi sam to uvek izbegavao.
 
Druškane,kod dece su operacije rutinske a kod starijih već su komplikovanije i bolnije.Naravno uvek i svugde postoje ekstremi gde se ne završi dobro.Tebe je sam Bog spasao.Mene je Dr.Galić (pokojni) terao da pevam a ja pevam i plačem ali dok si reko keks povadio ih.Posle smo jeli sladoleda.Najgore mi je bilo što nisam bio u sobi sa decom nego sa starijima.Par godina ranije mi je isti doktor skidao masno tkivo na vratu-pa sam verovatno zbog toga osećao strah.
 
Galić je i mene operisao ali kada sam imao 10-tak godina.Zapamti sam da me je bolelo kada je vadio treći krajnik.(ako sam dobro razumeo)
 
Kad već pričamo o tome i mene je taj dr operisao a imao sam 4 godine i ne sećam se ništa. Što je čovek svesniji šta sve može da pođe naopako to se više i plaši. Tako je sa zubarima, npr.
 
Kazu da su operacije krajnika jako opasne za odrasle ljude i zato 90% krajnika se operise dok su deca jos mala.Meni su trebali da operisu ali u ta doba kao klincu nisu mi operisali i proletos zbog nekih komplikacija doktori dodju na ideju da mi operisu krajnike.Samo samim rekao aha cao zurim sad sa 40godina da mi operisete krajnike mozete samo da sanjate.Na kraju se ispostavilo da krajnici nisu u opste problem i sreca moja sto nisam pristao ko zna kako bi me unakazili,a i spasio me kovid jer su ubrzo zatvorili bolnicu pa je sve odlozeno za tamo neku 2120!:confused:
 
Kazu da su operacije krajnika jako opasne za odrasle ljude i zato 90% krajnika se operise dok su deca jos mala.Meni su trebali da operisu ali u ta doba kao klincu nisu mi operisali i proletos zbog nekih komplikacija doktori dodju na ideju da mi operisu krajnike.Samo samim rekao aha cao zurim sad sa 40godina da mi operisete krajnike mozete samo da sanjate.Na kraju se ispostavilo da krajnici nisu u opste problem i sreca moja sto nisam pristao ko zna kako bi me unakazili,a i spasio me kovid jer su ubrzo zatvorili bolnicu pa je sve odlozeno za tamo neku 2120!:confused:
Ja sam isto imao slučaj.Doktor koji me je počeo lečiti je konstatovao da će promuklost otkloniti inhalacijom.Ja sav presrećan,mada se jedva popnem na 1 sprat radi inhalacije.Sa doktorom se znam godinama.Nakon tri nedelje inhaliranja dolazi do zaključka da imam polip i moraju ga hirurški odstraniti.Meni već nije sve jedno.Moja svastika preuzima i sprema me za operaciju.Na EKG vidi da sam imao infarkt i odmah me vodi na UZ srca gde se to potvrđuje,samo ne mogu da zaključe kada je to bilo.Pritisak mi je bio 200/120.Ja ništa ne osećam.Šećer skočio na 8,5.Svaja se vata za glavu.Crni Zoki,nema ništa od operacije.Nakon par dana odlazim na ORL odeljenje da ležim da mi skinu pritisak.Kroz par dana me pregleda mlad doktor koji je kasnije zapalio u Beograd.Nakon pregleda mi je rekao da imam tumor grkljana i onda počinje odiseja.Operisan sam u Novom sadu.Operisao me je naš sugrađanin DR,Profesor Vladimir Kljajić.
Sreća u pritisak jer ovi naši ne rade tumore inače,ne znam kako bi se završilo.Nekad Bog umeša prste.
 
Nisam ja imao neki strah, jer je to najprostija operacija, i nije nikakav poseban niti opasan zahvat, ali eto, iskompikovalo se. Meni su upale počele tokom leta da se javljaju, pa da se ne bi mučio, rešio da ih izvadim, jer nije ni zdravo kad su tako uvećani, jer se svašta na njih nakuplja, barem tako rekoše lekari. Problem je što je operacija krajnika rutinska, i misle da ništa ne može poći po zlu, pa slabo i obilaze pacijente tokom noći.
Ali da, najbolje prodju operacije dok je dete malo...
Na svu sreću, dobro se završilo
 
Moja sestra je isto imala problem tokom operacije krajnika, sve zbog strucnih doktora. Epilog: bila klinicki mrtva, reanimacija, i sok soba par dana. A sad je medicinska sestra.:rolleyes:
 
Indija , Pakistan ,Indonezija , Afganistan ,..Taj dio svijeta je vjerovatno podrucje sa skoro najnizom prosjecnom inteligencijom , , ne cudi kada se uzme da su cigani porijeklom odatle , a muku muce da sastave recenicu a kamoli nesto drugo . Zanimliivo a granice sa regijom ,samo malo SZ , gdje su najinteligentniji ljudi , Japan,Korea, Singapur , pa iKina.
 
Momo slažemo se!!!!

Dusanboss odseli se brate!!!!!!!!!
Ja sam sa 18 otišao iz kuće a sa 30 se vratio
Do duše nisu me nikad smarali
A teško me i shvataju, ali se ne mešaju u moj život
Tek sad smatraju da nisam naj gori od sve dece


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Definitivno je osamostaljivanje obavezno ako želiš da napreduješ i postaneš svoj čovek.
Luka je potpuno u pravu. I obavezno sebe uvek preispituj i kada si potpuno siguran..
 
Indija , Pakistan ,Indonezija , Afganistan ,..Taj dio svijeta je vjerovatno podrucje sa skoro najnizom prosjecnom inteligencijom , , ne cudi kada se uzme da su cigani porijeklom odatle , a muku muce da sastave recenicu a kamoli nesto drugo . Zanimliivo a granice sa regijom ,samo malo SZ , gdje su najinteligentniji ljudi , Japan,Korea, Singapur , pa iKina.
Nisu sa najnižom, negde u sredini su. Evo dole mapa. Izgleda da po ovome ni mi nismo daleko od Pakistana, a Bosnci su na istom nivou :) Aboridžini su ubedljivo najgori, prate ih crni Afrikanci. Zanimljivo da Afro-Amerikanci prolaze dosta bolje od crnih Afrikanaca i ako su gentski skoro isti. Izgleda da na IQ utiče klima, obrazovanje i prihodi (kntraverzno je to što izgleda i boja kože ima uticaja :)). Što ne bi trabalo da bude. IQ be trbao da bude pokazatelj inteligancije nevezano za obrazovanje i materijalni status.
Tako da ga ne treba uzimati kao apsolutnog i ako je doosta dobar pokazatelj koliko uspešno će neko obavljati razne poslove i rešavati probleme.
Takodje svako može povećati IQ skor vežabnjem.
Druga zanimljiva stvar je da prosečna iteligencija neke grupe nema veze sa brojem izuzetno pametnih i izesetno glupih ljudi. Dakle bez obzira dal si u Africi ili Japanu imaćeš sličan broji idiota. :). Takodje kad pričamo o Pakistanu i Indiji oni sigurno imaju mnogo veći broj genijalaca jer ih jednostavno ima mnogo.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh