Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Чупали под наводницима. У липару. Вуче косу на глави. Шта год да је ради.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Jeste Lipar je u pitanju, u Crveki neki propolis guraju u nos, ili je Karađorđevo u pitanju. Ne mogu se setiti svega ima tome 30g. Ali se ne zezam obišao sam celu SFRJ.
Čak sam i u dečijem selu kod Makarskeboravuo godinu dana.
Prčanj, Stoluv, Sojo banja da ne spominjem.
 
Poslednja izmena:
Doobro ti ostade živ.Znam da je to sa krajnicima bilo u vreme mojih roditelja a ti si dosta mlađi od mene.Ja do operacije krajnika non-stop na inekcijama.Ako prođe mesec bude dobro-U 7-oj ih operišem i od onda 47 godina nisam odlazio kod lekara.Ali od 54 sam malo nagrabusio ali guram koliko mogu.
Ironija je veća pošto su mi operisali krajnike 1982 g, 😂😂😂
Moja mama mislila da ipak ima veze pa me šetali od vrača do vrača.
Pre dve godine bio u jednoj klinici između ostalog ajde i sinuse da snimim. Kaže doktor jednostavno prirodbo imam neku feleričnu lobanju i otud otežanjo disanje kroz nos. Nikakve simptome bolesti niti imam niti su bili. A kad povežem neke mamine priče kako sam teško došao na svet, sav sam modar rođen, moguće da se tad nešto deformisalo. Sve u svemu i danas dišem na usta uglavnom a sinusi su pitpuno zdravi. A otac i majka ih lečili ceo vek.
 
Ironija je veća pošto su mi operisali krajnike 1982 g, 😂😂😂
Moja mama mislila da ipak ima veze pa me šetali od vrača do vrača.
Pre dve godine bio u jednoj klinici između ostalog ajde i sinuse da snimim. Kaže doktor jednostavno prirodbo imam neku feleričnu lobanju i otud otežanjo disanje kroz nos. Nikakve simptome bolesti niti imam niti su bili. A kad povežem neke mamine priče kako sam teško došao na svet, sav sam modar rođen, moguće da se tad nešto deformisalo. Sve u svemu i danas dišem na usta uglavnom a sinusi su pitpuno zdravi. A otac i majka ih lečili ceo vek.
Dosta zajebano kada nos ne radi kako treba,hoće da stvori osećaj gušenja.Samo verovatno si navikao sa godinama.
 
Dobro je dok ima tih baba. Odvedes probas, ako ne ide kod lekara i to je to. Bila je kod nas starija zena koja je bajala deci da im skine krupicu. To su neke sitne kao bubuljice po usnama i celoj usnoj duplji. Dete vristi nit mooze da jede nit da pije. Ona ga vodi oko bunara nekim listom ili grancicom prevlaci preko svojih pa preko detetovih usta , a sve vreme nesto mrmlja u bradu. Dete preplaseno place, ali za dan dva kao rukom odneto. U Karadjordjevu je bio deda koji je lecio sinuse ubrizgavajuci u nozdrve neku tintkturu. LJuto u pm, ali cisti sinuse samo tako. Da ne spominjem ove sto znaju sve zglobove da vrate na mesto ili zeludac ako se podigne. Tako da treba verovati u to i postovati.
 
Има исто у липару, намешта желудац и кости. Звучало смешно баба везује неке шалове и крпе па намешта. Сад лези, сад устани сад овако сад онако.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Dobro je dok ima tih baba. Odvedes probas, ako ne ide kod lekara i to je to. Bila je kod nas starija zena koja je bajala deci da im skine krupicu. To su neke sitne kao bubuljice po usnama i celoj usnoj duplji. Dete vristi nit mooze da jede nit da pije. Ona ga vodi oko bunara nekim listom ili grancicom prevlaci preko svojih pa preko detetovih usta , a sve vreme nesto mrmlja u bradu. Dete preplaseno place, ali za dan dva kao rukom odneto. U cisti sinuse samo takoKaradjordjevu je bio deda koji je lecio sinuse ubrizgavajuci u nozdrve neku tintkturu. LJuto u pm, ali. Da ne spominjem ove sto znaju sve zglobove da vrate na mesto ili zeludac ako se podigne. Tako da treba verovati u to i postovati.
Dobro je dok ima tih baba. Odvedes probas, ako ne ide kod lekara i to je to. Bila je kod nas starija zena koja je bajala deci da im skine krupicu. To su neke sitne kao bubuljice po usnama i celoj usnoj duplji. Dete vristi nit mooze da jede nit da pije. Ona ga vodi oko bunara nekim listom ili grancicom prevlaci preko svojih pa preko detetovih usta , a sve vreme nesto mrmlja u bradu. Dete preplaseno place, ali za dan dva kao rukom odneto. U Karadjordjevu je bio deda koji je lecio sinuse ubrizgavajuci u nozdrve neku tintkturu. LJuto u pm, ali cisti sinuse samo tako. Da ne spominjem ove sto znaju sve zglobove da vrate na mesto ili zeludac ako se podigne. Tako da treba verovati u to i postovati.
Bio kod njega neposredno prije bombardovanja, koje su to muke , ali da je pomoglo-pomoglo je.
 
Bokibole bilo je koliko daš, nema nikakve tarife.Bio je i jedan deda Rada u Brestaču koji je nameštao ruke, noge, kičmu i ostalo a plus je znao da ti kaže i neke stvari koje si prošao, trpeo ili još uvek vučeš njihove repove u životu i koje uopšte nisu prijatne za čuti.
 
Sad kad pricate, ja sam isao kao mali kod toga coveka mislim u Lipar da mi cupne dlaku sa glave za krajnike. Imao sam ceste upale i uvecani su mi od malena krajnici. Posle toga retko kad sam imao upalu. Dan danas su uvecani krajnici ali ne smetaju mi. Slusao sam dr Nestorovica nedavno da to sto su uvecani da ne znaci da su bolesni, cak stavise nista im ne fali radili su neko silno istrazivanje u Americi i Finskoj za izgleda krajnika. Kaze on isto da su uvecani krajnici nasledjuju po ocevoj strani. Nemam nikoga zivoga da pitam da li je imao moj deda ili neki stric uvecane krajnike. Sve u svemu zanimljivo je sve to, mnogima neobjasnjivo.
 
Ja sam operisao u 27 godini. Operisao me poznati i priznati Kikindski otorinolaringolog Dr. Petricevic, laka mu crna, odero me kao jarca, ali posle toga nikakvih problema. Kaze da je operacija bila malo teza zbog velikog broja priraslica kao rezultat cestih upala.
 
Ja sam operisao krajnike sa 4 godine , sto se rijetko radi, ali od precestih angina nisam mogao zivjeti. Dan danas se sjecam operacije, jer je radjena u lokalnoj, a ima i neke prednosti, mogu da locem skoro zamrznuto pivo.
 
ма код нас је и градоначелник гламочанин код нас су дошли из три села северно од гламоча све комуњаре у та три села од 45 до 90 није крштено ниједно дете све го лопов и преварант
Da li možda znaš imena tih sela?
 
Zna li neko da li i gde ima da se kupi ona posuda-sito koje se na otkupnim mestima koristi za merenje primesa pšenice?
Pokušavao preko interneta da nadjem,ali nisam uspeo
 
Imaš po gvožđarama pletenu zicu u raznim sitnim dimenzijama, očas posla napraviš sito, samo ti je važno da znaš dimenzija rupica na originalnom "otkupnom" situ....
 
Jako poznati alternativni lijecnik , lijecio sve moguce i nemoguce bolesti cak i kancer , ali sam sebi nije mogao da pomogne
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh